tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna yıllık bitki

Vigna yıllık bitki sebze

Vigna (inek bezelye, brokoli, fasulye), bir yıllık baklagil. Bu, Orta Afrika geliyor. Ezelden beri bu kültürün Afrika ve Asya halkları olduğu bilinmektedir. ABD'de bir yem bitkisi olarak yetiştirilir. Bir bitkisel ürün olarak ilgi kuşkonmaz etli Bölmelerle börülce çeşitleri biri olan ve yaygın sıcak iklimlerde yetiştirilir. Vigna Rus ve bahçıvanlar arasında popülerlik kazanıyor, çok da balkon ve teraslar üzerinde yükselmeye başladı.

Genç bıçakları şeker, mineral tuzlar açısından zengin börülce, vitamin C, B grubu, pro-vitamin A ve diğer fizyolojik aktif maddeler. Bölmeler ve tohum vignyistochnik protein ve nişasta. Gıda hamuru ile tüketilen genç etli bıçakları, kapılar, hem de olgun tohumlar arasındaki boşluğu doldurur. Bıçakları salatalar, çorbalar, yan yemekler hazırlamak.

Onlar korumak ve dondurabilirsiniz. Olgun tohumlar farklı lezzet ve iyi haşlanmış yumuşak ve bu nedenle pişirilmiş çorba ve atıştırmalar yapın. Vignahoroshy diyet ürün. Onun omuz bıçakları kandaki şeker konsantrasyonunda bir azalma katkıda bulunur.  Tohum ve bitki kaynatma güçlü bir idrar söktürücü vardır.

Kaynar yardımcı olmak için börülce un poultices.  Vigna fasulye benzer biyolojik özellikleri. Bush, polukustovye formları sürünen ve tırmanma vardır. Ve sprey kural olarak form, erken ve en verimli ve vyuschiesyapozdnie.

Bitki yüksekliği çalı çeşitleri 30-40 cm, 80 cm-vyuschihsya60 yaprakları büyük, trilob vardır. Çiçekler ve fasulye eşleştirilmiş. Kırmızımsı lekeler Pod dar, açık yeşil,.

Her bir tohum yaklaşık 28 tohum fıçı şeklinde ve yuvarlanır.  Tüm baklagiller Vignasamaya termofilik. Tohumlar 10 15 `C, soğuk hava ile, bu çürüme olabilir bir sıcaklıkta çimlenmeye başlar. Fideler don tarafından öldürülüyor, -1 `C. 23` s börülce sıcaklığı da yeşil renk kaybeder ve sararır bırakır.

Hava çiçeklenme sırasında soğuk ve yağışlı, ise, çiçekler düşer. 2025 `C. Kültür bitki büyümesi ve gelişimi için optimum sıcaklık, özellikle genç yaşta, dünya için çok önemlidir, ama gölge göz yumuyor. Vignarastenie kısa gün, ancak bazı çeşitleri iyi ve uzun bir gün artmaktadır.

Bu hygrophilous, ama genç yaşta kuraklık tolere edebilir. Gelecekte nem eksikliği tomurcuk kesilme ve kaba, küçük meyve oluşumuna neden olur. Bitkiler ve düşük verim geliştirilmesi askıya Bununla beraber, su basması, ayrıca istenmez.

Kültür toprak verimliliği için çok önemlidir.

Related Posts:
  1. domates fide yetiştirmek
  2. Domates

Vigna, brokoli, fasulye, fasulye, lahanası, marul ve domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt