tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna nedir?

Tohum ve fide.  Bu şaşırtıcı fasulye üzerinde büyük olasılıkla, ancak yetiştirilen birkaç duydum.  Vigna nedir? Vigna -. Fasulye ve bir çok popüler ve Çin bahçesinde saygı çok benzer baklagil ailesine ait meyve bitkiler belirli bir tür  Özellikle önem yüzyıllar onun ekimi boyunca Çin halkının elde edilmektedir börülce kuşkonmaz biçimleri, satın aldı.

Kuşkonmaz Vigna ("Honduras" gibi Çince sesler) ülkemizde ünlenen, bıçaklarla ne kadar kuşkonmaz fasulye (skapula - tohumları fasulye yaprağı) 1m kadar.  Gerçekten fasulye değil, Rus bahçe terminolojisinde, dönem yakalanan rağmen, bu nedenle fasulye çağırır.  Brokoli - Bu kanatları ihale, ve bezvoloknistye gıda olarak kullanılan anlamına gelir. Börülce "sütlü olgunluk" aşamasında gıda kullanılan

Blades, yani boyları küçük ve 20-50 cm, haşlanmış, kızartılmış ve konserve şeklinde ulaştığında.  Halk lobio denilen yeşil fasulye ile pişmiş. Börülce bıçakları ve et yakın balık daha yüksek protein içeriği üzerinde.  1.  Vigna Japonca - kuşkonmaz fasulye, kıvırcık, çalılar 4-5 m genişliğinde bıçak yüksekliğe ulaşmak ~ 1.5 cm, tohum rengi siyah, 1 omuza uzunluğu m

2.  Vigna Çince - kuşkonmaz fasulye, kıvırcık, çalı 1 m 1 cm, tohum kahverengi renk, omuz uzunluğunda 4-5 m genişliğinde bıçak yüksekliğe ulaşmak  3.

Vigna bush - her zamanki fasulye, gıda kürek geçerli değildir. , 2 m için çok verimli, güçlü bir ocak kadar bitki. Tohumları büyük, mat renkli, 25 cm bölmesinin uzunluğu değil  Bu nedenle, olgunlaşmamış bıçaklar sadece Japonca ve börülce börülce Çin, kuşkonmaz fasulye gıda kullanılan, Vigna çalı değildir.

Ancak, börülce bıçaklarının her üç çeşidi eşit halk hekimliğinde kullanılır.  Börülce ve kuru bıçakları ile demlenmiş çay, kan şekeri seviyesini düşük tutmak için diyabet hastaları için faydalıdır, karaciğer, böbrekler, kalp, görme, anemi ve pankreas hastalıklarının hastalıklarında yararlıdır.  Eğer doktor ya da homeopat popüler tıbbi manuel söylemek börülce ve yemek tarifleri hakkında daha fazla bilgi.  Ben büyüme öyküsü devam ediyor.

Tabii ki, büyük ilgi bir bitki bu çeşitler kadar yeşil bıçakları (bakla) 4 kg "ödünç" olduğunu, ayrıca börülce Japon ve Çin, büyüyor.  Ben üç fide aşaması türleri ve görünüşte meyve neredeyse tamamen aynı, her sınıf sadece meyve olabilir tanıması için söylemek gerekir.

Hepsi aynı şekil börülce yaprak, sap ve çiçek var - kök ince kalem, üç yapraklı yaprak, koyu yeşil, parlak, üç büyük yapraklar oluşur, uzun racemes da mavimsi-mor tek, genellikle çift çiçekler, erken çiçeklenme sabah, öğleden sonra, renk ve yakın sarımsı-kahverengi oldu.  Börülce her sınıfın yetiştirilmesi kendine has özellikleri vardır.  Benim enlem (Moskova Bölgesi) için zor - Vigna Japonca.

Vigna Japon - kısa gün bitki, yani sadece Rostov-on-Don, Habarovsk ve güney enlem ülkemizde normal şartlarda yetiştirmek için uygundur.  O kadar çiçeklenme ve meyve merkezi kuşağında Ağustos ve Eylül aylarında başlar, karanlık güney gece "tanıdık", ama bu sefer daha önce soğutma başladı.  Çünkü, rahatsızlık bir sürü olması gerekir bitki bazen serada tohumların meyve vermeye vakti yok.

Orta şeritte börülce Japon büyümeye tek yolu - zorunlu sikkeleri (budama) sürgünleri birkaç yıl genel olarak sorunlu ilk izleyen bakla, tohum elde etmek için için bitki bu iklimlendirme, mümkün olmasına rağmen, ya da Sonbahar ısıtma sera, o pahalı ve verimsiz.  Vigna - Kendi kendine tozlaşma, ama çapraz tozlaşma tabidir. Her biri ayrı ayrı Tesisi - Eğer sınıf tutmak istiyorum.

Tohum olgunlaşma ~ 150 gün kadar dikim Japon merkez kemer için büyüme mevsiminin börülce süresi.  Vigna Çin - Bu çok başka bir konudur. Bu ~ 60 gün, tohumlar olgunlaştıkça kadar 90 gün yaklaşık gıda yeşil bıçak kullanmadan önce bitki kültürünün çok erken bir dönemdir.  Yani Mayıs ayı başlarında tohum ekim zaman, Temmuz ayı başlarında tatlı ve ihale bölmeleri üzerinde bir ziyafet çekebilirsiniz. Orta bant börülce en makul ve gösterişsiz olduğu için öyle.

Ayrıca, olağanüstü güç ve hasat ile bu doğa harikası beni 19 yaşında en az yedi kuşaktır iklime alıştırmak aldı.  Geleneksel sebze fasulye yetiştiriciliği, börülce yetiştiriciliğinde çok önemli bir fark vardır. Genellikle fasulye kendisinin 50-60% havadaki serbest azot kökleri öğrenme pahasına bir azotlu gübre sağladığı kabul edilmektedir. Bir fasulye kök sistemi az gelişmiş ve özellikle yüzeyde bulunur çünkü.

Bu, birkaç yıl için bir standart açıklamada, özellikle, Çin, börülce büyüme sırasında beni elenir. Bir bitki bir yaprak sararmaya başladı, büyüme durur, meyve erken ve küçük olgunlaştı. Gördüğünüz gibi, azotlu gübre eksikliği var. 5 kg aktif ağırlığı meyve döneminde yeşil şeklinde tüm yan sürgünler ve meyve ile bir bitki, toprak çok dikkatli hazırlanmış olması gerektiğinden Gerçekten de, bir Vigna Çince (veya Japonca) oluşan bir "kitle", yetiştirmek için.

İşte Çin'de bu pişirmek için nasıl. Organik, gübre ve sırtın 80 cm geniş yüzey toprak humus ile karıştırılarak, bir komisyon ile dikkatlice kesilerek sırtlar yapmak yapma, 22-25 cm - toprak derinlemesine ele alınır.  Sırtlar boyunca iki oluklar - birbirinden 45 cm.

Vigna aşk ısı, bu nedenle sıcaklık tohumları 4-5 cm derinlik ve bitkiler 80-10 cm mesafede oluklar ekilen 15-20 C'ye ulaştığında sadece açık alanına sow  Benim gibi (7 yatakta oluklar ve bitkiler arasındaki 15 cm 10 cm oluklar arasındaki mesafe ile oluklar), daha yoğun ekim yetişen, ancak bu durumda sonra bile soğuk "charge" toprak ve bağlama sırasında beslemeye başlar fasulye sıvı organik. Yıllar boyunca böyle sıkı bir uyum geldiniz.

Bu büyük ölçüde birim alan başına verimi artırabilir. Kültür yetiştirilen Vigna Çince (Japon ve çalı her ikisi de), dikey, yani Her bitki desteği (sicim, halat) ihtiyacı vardır.  Oluklar boyunca sütunlar gibi, böyle bir tel gibi, çok güçlü olmalıdır destekler büyük yeşil kitle vardır. Taşıyıcı tel yüksekliği yaklaşık üç metre olmalıdır.

Yeşil kütlesinin büyük yelken dikkate alındığında, güneşli bir yerde her zaman yanında kurumuş bitkiler bitki, ama daha iyidir.  Tohum buğday tahıl değerleri ulaştığında bıçak börülce Çin Temizleme, 8-10 gün yumurtalıkların oluşumundan sonra başlar. Şu anda fasulye sulu, etli yaprak ve gıda kullanımları vardır.  Eğer börülce tohum büyüyecek ve kuru kanatlar, çay ve infüzyon elde etmek için, o kadar fasulye bırakın bitki tam olarak olgun ve kuru.

Fasulye Vigna büyük bir enerji büyüme vardır.  Sürekli yeşil kütlesini artırmak ve daha fazla meyve veren, en don meyve taşıyacak. Börülce Çince (tüm çeşitleri olduğu gibi) dışında aktif meyve yan çekimleri, bir çok ana kök gelişir.

Nedeniyle donlarından duyarlı ve Vigna, ısı iyi yanıt ani soğutma tesisi vuruyor indikten sonra bu yaz gelmeden önce filmi gizlemek için arzu edilir olması. Yeşil bıçakları - birkaç kelime meyve toplama ilkesi hakkında söylemek gerek. Ne kadar çok genç kanatlı bitkiler toplamak, daha da yenilerini inşa edecek.

Yani yeterince birkaç bitki terketmek ve gıda için kalan aktif ve almak meyve tohumları.  Börülce Çin ve Japon dikey bahçe içinde dekoratif amaçlı da kullanılabilir: çitler, milleri, balkonlar, hava yapılar için tasarım.

Doğa bazı tutkunları daire güçlü bir peyzaj olarak börülce kullanmak yönetmek ve ek olarak büyük bölmeleri almak, ancak bu durumda, bu onu tavana veya güneşli açık olmalı "rehber" bir yıllık bir bitkidir ve güneşli tarafında sevdiği unutmamalıyız duvar ve çömlek sıcak bir yerde olmalıdır.  Sonuç olarak, tekrar, börülce fasulye çok besleyici ve hassas olduğunu, çok yemekler ve harika çorbalar hazırlamak için kullanılabilir. İşte birkaç yemek tarifi vardır.  1. Börülce Salata.

Tuzlu suda yumuşayana kadar 3-4 cm ve kaynatın parçalar halinde kesilmiş Genç bıçakları. Haşlanmış patates, havuç ve yumurta ekleyin. Salata en az% 50 miktarında kanatlarının kitle.  Mayonez, ekşi krema, zeytinyağı veya ayçiçek yağı ile karıştırın.  2. Bıçakları börülce ve çorba.

Kes börülce bıçaklar 300 gr. Un ile soğan ve maydanoz kızartın. Blade dilimlenmiş, soğan, maydanoz, 200 gr domates, yeşil ihale bıçaklar kadar tuzlu suda pişirin. Ne zaman bir tablo ekşi krema.  3. Vigna, yumurta ile pişmiş.  Doğranmış omuz börülce kaynatın. Yağlanmış tavada, koyun.

Ekşi krema ile çırpılmış yumurta dökün. Fırında pişirin.  4. Korunmuş Vigna doğal.  Omuzlar börülce 5 dakika kaynar suda haşlamak, steril kavanozlara koyun ve% 2 tuzlu su (1 litre suya başına tuz 20 g) dökün,% 9 sirke (yarım litrelik kavanoz başına 0,5 yemek kaşığı) ekleyin. Bankalar yakın kapaklarını sterilize ve 25-30 dakika kaynar suda sterilize.

Tadı baharat ekleyin.  Şimdi kolayca bu ilginç kültür ekimi ana olabilir eminim. Tohumları çıkıyor.

Related Posts:
  1. fasulye yemek
  2. Patlıcan

Vigna Çin, taze fasulye, brokoli, fasulye, Vigna, maydanoz, havuç

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt