tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna kuşkonmaz baklagiller

Vigna fasulye brokoli salatası olduğunu

ilk börülce gören kimse, şaşkınlık ve hayranlık ünlem dizginlemek mümkün değildir. Uzun uzun, en fazla bir metre, fasulye, süs bitkileri, "geçimini sağlayan kimse" ve asma tırmanma "şifacı."  Vigna - Bu kuşkonmaz fasulye, hiçbir yaprak lifleri sahip yumuşak. O, kızarmış komposto, haşlanmış ve hatta bankalara roll up under: Börülce 50 cm yi geçmeyen onun fasulye uzunluğu zaman, süt olum yemek. Ete yakın börülce bıçaklar protein içeriği.

Ekili börülce üç sınıfının çoğu. Çalılıklar yüksekliği 4 metre Japon vymahal börülce, ve onun metre fasulye siyah fasulye getirmek vyzrevaya. Çin kahverengi tohumları ile doldurulmuş uzun fasulye dahil olmak üzere, börülce biraz daha küçüktür. Sonra bir çalı Vigna, kabaca kustyaschayasya ilk ve asma dönüşür küçük opak taneler ile kısa (25 cm) fasulye ile asılı olduğu, gıda olarak börülce ve bıçak kullanılmaz.

Yani, mecazi, onların "arkadaşları", "kardeşler" ve "kız kardeş", Çin ve Japon börülce gıda için kullanılan hemen aynı bıçağın bıçakları koymak mümkün onların Wigner chudesnitsa kütlesi özellikleri konuşma.  Bir bitkiden börülce fasulye yaklaşık 4 kg (yeşil bakla) alabilirsiniz. Ve ilginç bir şey: sürece bitki bitkiler görünüş olarak hemen hemen aynıdır, çünkü büyüyen ne tür anlamak neredeyse imkansız meyve aşamasına ulaştığı gibi.

Börülce fasulye her zamanki gibi büyümek düşünmeyin. Temel fark Wigner, fasulye aksine, en havadaki azot asimilasyon nedeniyle azotlu gübre kendine yeterli, biz aktif yem ve sonbahar kara (hatta börülce yer taze tanıtımı tam bir süngü pik için kazılmış için hazırlanan sonbaharda içinde döllenmiş gereken yatmaktadır . gübre, süperfosfat (. 10 metrekare metre başına 400 g) Potasyum gübre bahar yapmak daha iyi olur - 10 metrekare başına 250 gram m)..

Yeterince sıcak olduğu için toprakta börülce tohumlarını Sow. Oldukça sıkı ve Bazı fanlar börülce bitkiler pişman değilim: o besleme artırmak için sadece gerekli ve tüm ürün normal olarak geliştirmiştir.  Uzun boylu börülce Dikim, kalite konusunda yoğun sahne unutmayın. Peki, bitkiler bir mini tyapochkoy daha iyi bırakmayın, böylece yumuşak toprak seviyorum. Daha çok kuzey bölgelerinde börülce sadece seralarda yetiştirilen olabilir unutmayın.

Çıkan verim yumurtalıklar artık, on gün büyümeye ve bunları kesin. Sulu meyve bile gurme memnun edecek! Bıçakları toplanan daha genç bitkiler daha da yenilerini inşa edecek unutmayın. Tohum bir bitki çift ve diğer aktif tatili bırakın böylece.

Eğer tıbbi amaçlar için kullanılacak kuru börülce bıçakları gerekiyorsa, sadece meyve olgunlaşması üzerinde "gidelim".  Vigna don kadar meyve taşıyacak. Onun ekimi çok eğlenceli alır, hem de ona "adları" toplama - İnek bezelye, lobiya kuşkonmaz, dev, vb. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzı savunanlar, onun fidan sağlıklı ve besleyici yemek düzenlemek için kolay olacaktır.

Islak börülce tohum ve nem buharlaşıp olmasını sağlayarak, tavada karanlık sıcak bir yerde koyun. 4 büyümek - 5 cm ateş gıda olarak tüketilen tahıl ve tohum kalan kabuğu kaldırmak, dikkatlice yıkandı. Onlar salatalarda iyi - 15 saniye petrol ham ve beyazlatılmış hem de.

Related Posts:
  1. Saraha
  2. Biber
  3. Bow
  4. Patlıcan

kuşkonmaz fasulye, patlıcan, Vigna, bezelye, fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt