tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna kullanın

Vigna Vigna kullanım

Vigna, veya börülce, - Gıda ve yem kültürünü yönü. Gıda  yaprak, tohum kullanımı ve taze fasulye. Yeşil kütle ve sapları hasat hayvan yemi gider sonra. Kırık, atmak tohum - değerli bir protein konsantresi özellikle domuzlar için genç ve için. Içinde Bazı ülkelerde, börülce kullanılır ve nasıl lif veren bitki. Börülce gelişme eksenlerinin halat, sepetçilik olun.

Vigna yaygın, yeşil gübre bitkileri olarak ekili Bu 300 kg / ha azot kadar sonra. Tohumları 24 ve 28% protein,% 60-63 karbonhidrat, 1,0-1,3 'den% içerir yağ. % 16-18 protein saman içinde.  Yaygınlaştırma.  Kültür Börülce ve tropikal bir alanı kaplar subtropikal enlemlere.

Bu altında küresel alanda kültür 5 milyondan fazla hektardır. Ana bitkileri Afrika kıtasında yoğunlaşmıştır. Küçük alanlarda ürün yetiştirilir ABD, Meksika, Kolombiya, Çin, Japonya ve Mısır.  Börülce verim özellikle Afrika'da, düşük - Yüksek kültürü olan ülkelerde 0.4-0.6 ton / ha, tarım - 1.5-2.0 kadar t / ha.  Sistematik.

Çubuk Vigna birlikte 124 tür. Kültüründe, tür tanıttı  Vigna üç alttür ayrılmıştır unquiculata L: sinensis L. - Çin Vigna, Cylindricus sticrm - Afrika Vigna ve sesquipedalis U. - Dlinnoplodnaya kuşkonmaz Vigna. Börülce menşe Merkezi - Afrika.

Vahşi Yaşam tür tropik bölgelerde yaygın kıta, fasulye küçük, koyu, çok kolay bir çatlak.  Bitki açıklaması.  Vigna - 60 yüksekliği yıllık baklagil 300 cm ve büyüme üçerli türü  börülce yaprakları fasulye, ama tekne benzer onu whisks  çiçek spiral değil, bükülmüş ve teknenin yay gibi kavisli. Boyutu ve şekli  tohum ve renk değişir kadar ortak fasulye gibi.

Yuvarlak böbrek tohum şekli. 1000 Ağırlığı alttür bağlı olarak tohum, 60 arasında değişmektedir 350 Çinli Vigna büyük tohum ve 30 cm asılı bölmeleri

musunuz Afrika börülce meyve dik, 7-13 cm uzunluğunda kuşkonmaz dlinnoplodnaya Vigna, uzun, 90 cm ile karakterizedir fasulye sarkık, yanlış eğildi. Sınıflar Bu alt tür olarak öncelikle kullanılan sebze.  Biyolojik özellikleri.  Süre bağlı olarak, mevsim büyüyen 80 ile 200 gün sınıf biyolojik özellikleri.

Börülce büyüyen sezonunda 4-30 oluşmaktadır bir bitki üzerinde çiçekler, çiçek hatta 60 düşüş ve % 80. Vigna - İsteğe Bağlı kendini tozlaşma. Çiçeklenme süresi 2-3 haftadır in - olgunlaşma formlar ve en fazla 2-2.5 ay içinde geç olgunlaşan.  Vigna, tropikal bir kültür olarak köken, yüksek olan  ısı gereksinimleri. Tohumlar kendi de çimlenmeye başlar 12 ° C'de Optimum sıcaklık bitki büyümesi döneminde 24-28 ° C, tohum çiçeklenme ve olgunlaşma sırasında - 26-28 ° C

35 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda büyüme oranını azaltır eksenel ve yanal sürgünler, dökülme vardır çiçek ve bakla, simbiyotik bir sona nodül bakterilerin etkinliği. Ve fide kültür don tahammül edemez.  Vigna, atmosferik kuraklığa dayanıklı ancak toprağa kararsız. Bu nedenle, kuru astropika, kültür mümkün olması durumunda sulama. Onun tohumları ve çimlenme sırasında kütlelerinin 100-120% su emer.

Ağır yağmurlar içinde Vejetatif büyüme dönemine yol açar aşırı vejetatif kitle yayılması ve tohum verimi azalma. En zorlu Çiçeklenme döneminde nem Bu kültür - fasulye oluşumu.  Vigna - kısa gün kültür. Gün boyu üzerinde bir etkisi vardır büyüme mevsiminin uzunluğu, bitki boyu, yaprak alanı, bitki verimliliğini.

Toprak için gerekenler.  Kültür toprak verimliliği üzerinde artan talepler yerleştirerek değil. Vigna yanı sıra kumlu iyi yetişir killi topraklarda, yüksek yapar asitlik.

Tropikal bölgelerde bu kırmızı topraklarda, sarı toprak, üzerinde ekili koyu kahverengi topraklar.

Related Posts:
  1. Kabak açıklama
  2. Patlıcan
  3. Hıyar
  4. Domates

patlıcan, bezelye, kabak, fasulye, Vigna, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt