tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna iddiasız kültürüdür

Sebze Vigna en iddiasız kültür

baklagil ailesinin büyük ilgi Vigna Çin'dir. Bu, en kabul edilebilir ve iddiasız kültürdür.  Gıda börülce fasulye ve mısır tüketilir. Yaprak fasulye (omuz) yüksek tat ile karakterize parşömen tabaka yoktu. Onlar börülce uzunluğu kanatları kapatmak ete fasulye ve balık daha iyi performans yüksek kaliteli protein içeriği az 50 cm olduğunda, süt olgunluk aşamasında (haşlanmış, kızartılmış ve konserve olarak) gıda kullanılmaktadır.

Bitkiler bazen 2 m veya daha fazla yüksekliğe ulaşan, kıvırcık, kalın, çok uzun. Yaprakları büyük, koyu yeşil, üç yapraklı vardır. 2 ¬ 8 pembe, mor veya beyaz çiçekli, yaprak axils bulunan uzun peduncles.

Kural, sprey, ve geç-curling ve en verimli olarak börülce erken çeşitleri. Bölmeler ışık ¬ dar ve uzun kırmızımsı lekeler, yeşil. Erken sınıflarda genç, körpe fasulye ticaret 50 cm ila 30 cm uzunluğa sahip ve olgun fasulye de, börülce genişliği 80-100 cm ve 1,5 cm ulaşmak bükülmüş

Tohumları farklı bir renk ve boyut vardır. En değerli 10-20 pc içeren fasulye kuşkonmaz çeşitleri vardır. tohumları.  Vigna derece (biraz gölgede taşıyabilirsiniz rağmen) sıcak ve iyi ışık için talep ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı.

Sadece dondurma, bu tahammül etmeyin, aynı zamanda sıcaklık uzun vadeli düşüş. Bu nedenle, bu mahsul ekimi için toprak daha iyi rüzgar soğuk yerden iyi korunaklı güney veya güney ¬ batı yamacında alır.  Vigna farklı topraklarda büyüyebilir, hatta asit ile göz yumuyor. Onun için en iyi öncüleri, lahana, patates, salatalık, domates. toprak kazma sonbaharında gübre 0,5 m 2 kova, 1 yk bir sırt yapılmalıdır. l. İlkbahar ve 1 tatlı kaşığı da süperfosfat ve potaslı gübreler. üre.

Büyüt toprak veya fide yönteminde bir sebze ve fasulye ekim tohumları (erken olgunlaşan çeşitler) olarak börülce. Ekim önce börülce tohumlarını tercihen 30 dakika potasyum permanganat sıcak pembe çözüm.  Tohumlar fidan ilkbahar don altına düşmeyecek şekilde bir karara sıcak hava (değil 15 ° C'nin altında) olarak ekilir. 60-80 cm ve 10-12cm arasında mesafe koridorlar ortak ekim.

Tohumları da 15 toprak sıcaklıkları ... 20 ° çimlenme gibi önceki bir tohum çimlenme için film ve dost gizlemek için ekim çiçek yatak sonra 4-5 cm derinliğe kadar gömülüyor.  Erken olgunlaşan çeşitlerin fide torfoperegnoynyh zar boyutu 7x7 cm olarak 30 gün boyunca yetiştirilen ve ilkbahar don tehlikesi sonra toprağa ekilir.

Peki soğuk hava çekimleri ve fidan olarak filmin kapak gerekir. Bir büyümüş ve güçlü oldu bitkiler kolayca sıcaklık azalmasına aktarılır.  Ekim sulama bakmak 10-15 gün arası satır işleme, ayıklama ve sebze fasulye gibi soyunma zamanıdır. Börülce Tall çeşitleri direklere ya da mısır ile birlikte büyümek için arzu edilir.

Toprakta nem eksikliği bitkilerde çiçek tomurcuklarının kesilme neden olabilir çünkü Sulama özellikle tomurcuklanma sırasında ihtiyaç vardır. Sulama bir gübreleme çözüm sığırkuyruğu (01:20) veya üre (1 yk. L. su bir kova) ile birleştirilmelidir.  Fasulye tohumları bir mısır tanesi büyüklüğünde ulaştığında, yumurtalıklar oluşumundan sonra yaklaşık 10-12 gün toplamaya başlar. Şu anda fasulye en sulu, etli yaprak vardır. Birden fazla fasulye Temizleme. Genç bıçakları toplanan fazla bitki, daha yenileri büyüyecek.

Yani tohumlar yeterli kalan meyve kaldırmak ve gıda için bunları kullanmak için aynı zamanda, 1-2 örnek bıraktı.  Fasulye 4-6 hafta hasat ve çok daha uzun süre olgunlaşması birkaç farklı çeşidi varsa vardır. Doğru bakım ile tek bir bitki 100'den fazla bakla 2,5 kg üzerinde toplam ağırlık kaldırılabilir.  Sen, ve çaylar ve tentürleri yapmak için kuru bıçakları almak için börülce tane büyümek varsa, fasulye bitki bırakılır kadar tam olgun ve kuru.

Vigna fasulye gibi yemek. Genç sulu bıçakları, ne zaman bunları tohumları farklı salata yemek yapmak için kullanılan bir mısır tanesi büyüklüğünde aşmamaktadır. Iyi haşlanmış yumuşak ve hoş bir lezzet, çorba ve aperatif olması olgun tohumlar kadar.

Yeşil fasulye tuzlu ve korunabilir.  Çay yapılan fasulye ve börülce- kalp ve böbrek hastalıklarında bir çare. Fasulye bir madde içeren, şeker hastalığı çok yararlıdır.  Buna ek olarak, dekoratif asma gibi daha Vigna. Bu nedenle, peyzaj verandalar, pergola, sundurmalar ve balkonlar için kullanılabilir.

Site arazi genellikle otlar ile kaplanmış olduğu, çiftlik binaları yakınında çit boyunca börülce gönderilen veya bir yer olabilir.  B. Lojko

Related Posts:
  1. Kabak
  2. kabak

squash, Vigna, kabak, Çin Vigna, filizler

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt