tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna brokoli

brokoli filizi Vigna

fasulye aile.  Vigna kuşkonmaz - Ukrayna ve Rusya'nın kültür nispeten yeni, ancak Bu tropikal ve subtropikal enlemlerde oldukça yaygındır (Bu en fazla 5 milyon hektar kullanan bir bütün olarak Dünya çapında). Ana bitkiler yoğunlaşmıştır Afrika kıtasında, aynı zamanda Çin ve Japonya gibi.

Özellikler açısından Vigna kuşkonmaz (şeker hastalığı) en yakın fasulye çeşitleri (bazen yanlışlıkla fasulye bu tür denir), fakat Bu yaprak yapısı farklı ve (90-100 cm) çok uzun, bo6ami "bıçak." Bitki boyu - 50-150 cm, kök sistemi güçlü, büyük yaprakları Ternate. Vigna - İsteğe Bağlı kendini tozlaşma.

Diğer baklagiller ile karşılaştırıldığında Vigna en az ışık gerektiren ve iyi tolere gölgeleme, ama donmaya direnci zayıftır. Bu değil en ufak bir don taşıyan, tohumlar bir sıcaklıkta çimlenmeye başlar 12 ° C Büyüme ve gelişme için optimum sıcaklık - 24 - 28 C, çiçeklenme ve tohum olgunlaşması sırasında - 26-28 C, büyük bir ısı azaltır büyüme oranı.

Börülce verim göreceli olarak düşüktür. Süresi bitki örtüsü - 80 200 gün (çeşitli bağlı olarak).  Kısa gün dile getirdi. Uzun çeşitlerinin çoğu gün bitki örtüsü çizer ve hasat zamanı yoktur.

Vigna gıda tüketilen süt, siyah gözlü fasulye, fasulye olarak kullanılan ve sütlü-balmumu olgunlaştığı zaman haşlanmış, haşlanmış ve kızarmış, ve de çorba ve yemeklerde, ayrıca tuz ekleyin ve marine edebilirsiniz. "Omuz" çok börülce besleyici ve protein oranı yüksek içerir. Tohumlar 24 içerir % 28 protein,% 60-63 karbonhidrat, 1.0 -% 1.3 yağ.

Kuru "blade" Çay diyabet, karaciğer hastalığı olan hastalar için yararlıdır, böbrek, kalp ve kötü görme ile, hem de anemi ve hastalıklar pankreas.  Güneydoğu Asya'nın birçok ülkede, hem de ABD ve Birleşik Krallık'ta börülce tohumları bir vitamin ürün olarak popülerdir.  Vigna da yaygın olarak yeşil gübre olarak yetiştirilmektedir. Hasattan sonra yeşil kitle sığır yemi, ve domuzlar buğulanmış tohumu verilmiş, onlar oluşturmuşlardır gidiyor daha fazla yağ.

Resmen Ukrayna börülce ve tanınmış çeşitleri ve Rusya Federasyonu yok. Çünkü belirgin bir kısa gün, bizim şartlar altında en az% 5 börülce çeşitleri yetiştirilebilir. En özel olarak yetiştirilmiş gün boyu çeşitleri bağlıdır ve Yunanskaya Rus koşulları ve Sibirya Katedrali boyutuna. Bitki örtüsü zamanlaması Börülce çeşitleri üç gruba ayrılır: Erken orta (60-70 gün) vadeli (7-10 gün) ve geç (150 gün).

Tarım ve börülce tarımı için gereksinimleri ortak çok şey var fasulye ve bezelye, Vigna bununla ama çok daha az talep topraklara. Börülce desteği gerekiyordu.  Ifade özellikleri olmadan (fasulye gibi) ekimi  Vigna termofilik rağmen, fide yolunda büyüdü nadiren ve genellikle değil seralar ve güneş seralarda (erken çeşitleri olgunlaşma süresini azaltmak için).

Açık zemin tohumları fasulye gibi aynı anda ekilir olarak - sonra tekrar donma tehdit olarak geçer ve toprak 13-15 kadar arttı ne ° ekim derinlikte C (5 - 7 cm). Fideler genellikle 10-12 görünür gün.  Mesafe: börülce saf kültüründe genellikle sıradan bir deyişle satırlar arasında bir satır bitkiler arasında 60-70 cm - yetiştiriciliğinde 80 cm Bir çit boyunca ağaç ya da emin olması gerektiğini bitkiler arasındaki mesafe olarak 50-65 cm

yeterince hava şartlarına bağlı olarak 2-4 kez (sulanan tüm sezon börülce için koşullar).  Fasulye gibi (sadece iki sezon başına). Diğer bakım  Büyüyen bitkileri döneminde 2-3 kez proryhlit olmalıdır.

Ayıklaması yapılır gerektiği gibi.  Süre börülce Olgunlaşma çok uzun, ürün olarak kaldırılır yani olgunlaştırma. Bu yoğun olunca meyve olmalı çıkarın ve ara bir crunch ile.

Savunmak için hangi korku nedir  Zararlıları ve hastalıkları - diğer baklagiller gibi.

Related Posts:
  1. Domates kocakarı ilacı
  2. Vigna bir bahçe bitkileri
  3. Bakım börülce
  4. Hıyar

Vigna, bezelye, brokoli, fasulye filizi

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt