tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

En Wigner

Ben kuşkonmaz fasulye ve insan beslenmesi için daha geniş kullanımı büyümeye bahçıvanlar dikkatini çekmek istiyorum. S hakkında konuşalım  Wigner fasulye, ancak basit ve kuşkonmaz. Bu bir diyet produktsemena ve olgunlaşmamış meyve "omuz" verir. Omuzlar fasulye birçok hastalığın tedavisi için halk hekimliğinde kullanılır. Ancak, siyah gözlü fasulye kullanmak birçok kişi yemek ve bilinen kimliği onun terapötik eylem değil.

Yakın et ve balık protein içeriği için Tohumları aştı ve vücut tarafından fasulye protein sindirilebilirliği% 75 ulaşır ve diyet tavuk yumurta kalite eşittir. Olgunlaşmamış meyve çekirdekleri eser elementlerin yanı sıra vitaminler ve diğer biyolojik aktif maddelerin bir zengin içeren karbonhidratlar, yağlar, organik asitler, mineraller içerir. Bazı  fasulye çeşitlerinin çeşitli bulaşıcı hastalıklar, insan bağışıklık katkı maddeleri belirlendi.

Özellikle olgunlaşmamış bölmeleri (meyve) bulunan biyolojik aktif maddeler çok.  Kanat fasulye yapısına bağlı olarak tahıl ve şeker polusaharnaya veya brokoli. Yaprak mısır, fasulye, mısır soyma veya gıda kalın ve kaba pergamentozny katmanı içeren tek olgun tohumları alın.  Fasulye yaprağı polusaharnoy fasulye ve sulu tabaka pergamentozny onları zayıf.

İşte meyve kuşkonmaz fasulye pergamentoznogo tabaka genellikle gıda tohumları uygun değildir, bu yüzden değil, aynı zamanda yemyeşil yaprak bölmesi vardır. Bıçakların tohumları bir buğday tanesi daha büyük, az gelişmiş, küçük.  Biz kuşkonmaz fasulye en iyi çeşitleri çağrı: Petrol fiber 85 olmadan fiber 615 olmadan ilk 273, Saks, çalı, Zelenostruchnaya 517, Triumph Şeker 764, Jubilee 287, Oltin, Kharkov belosemyannaya D-45'tir; Belozerny 361, vb ulusal seçim yüksek verimli çeşitleri vardır.

Son yıllarda, ülkemizde sebze fasulye çeşitlerinin Th ekimi biri haline geldi.  Vigna yüksek verimli asma: Bir 5 metre yüksekliğe ulaşıyor. Onun omuz bıçakları uzunluğu 1 m ulaşır.

Bu gerçekten çok meyve meyve bulunuyor!  Vignarastenie basit, asit ve alkali topraklar ile koyar ve atmosferik kuraklığa dayanıklı, gölge göz yumuyor. Bitki period110 120 gün. Verim bir bitki olan fasulye 3 kg vignydo.  Sıradan fasulye ile karşılaştırıldığında artan börülce bazı özellikleri vardır. Böylece ekilen aynı yerde börülce az 34 yıl daha eski değildir.

En predshestvennikiogurtsy, lahana, domates ve patates. Toprak sonbaharında bir organik gübre (humus veya kompost 0.51 kova 1 m doldurur  Süperfosfat 30 g potasyum klorür 20 g ve 1 m başına üre 1.020 g:) bahar aylarında kimyasal gübre yapıyorsun  . Börülce tohumları potasyum permanganat güçlü bir çözüm 20 dakika tutulur ekim önce, sonra iyice su ile yıkanır. Bu ekmek ve kuru ve ıslatılmış tohumlar olabilir.

. Vignarastenie termofilik, onun tohumları 1012 cm derinlikte toprak 1.517 kadar ısınır zaman ekildi. Fideler değildir sadece don çok duyarlı, ancak sıcaklık kısa ömürlü bırak tahammül edemez. Tohumlar ryadami80 arasında 6070 cm görmek bitkiler arasındaki boşluklar ile, 46 cm derinliğe kadar gömülü olan  Bitki desteği ihtiyacı var. Bu yüzden mısır ve diğer yüksek kültürlerle börülce büyür.

Bakım sulama düzenli ayıklanması, tarım ve gerektiğinde (yumurtalıkların ilk sonra) azalır. 1 başına tomurcuklanma, börülce Besleme gübre sırasında (g superfosfat15 klorür kaliy5 g m  ) Eser elementler (bor, çinko, molibden, bakır, mangan) de içerir.  Tohumların bir buğday tanesi daha büyük olmadığı durumlarda olgunlaşmamış meyve Hasat.

En sulu, kağıt hamuru ile, kapılar arasındaki boşluğu doldurur Genç Omuz. Tahıl (tohum) iyi olgunlaşmış fasulye vur.  Ne yazık ki,  kuşkonmaz fasulye köylüler ve kasaba halkı gibi diyet haksız yere küçük bir yerdir.

Ama ondan biz, örneğin bir lezzetli, yararlı ve besleyici salatalar yanı sıra birinci ve ikinci içerisinde hazırlanması. Son olarak, bıçaklar ileride kullanılmak üzere, zagotavlivaya korunabilir.  Fasulye sadece sağlıklı insanlar için faydalıdır, ama bir diyet yemek ve diyabet, anemi, obezite, mide, karaciğer ve safra kesesi, egzama, deri döküntüleri, hem de gut, böbrek taşları, pankreas hastalıkları hastalıkları olan hastalar olarak önerilmektedir.

Sebze ve tıbbi amaçlı tüketim tıbbi gözetim altında yapılmaktadır.  B. Zhuravleva

Related Posts:
  1. Bow

Vigna, fasulye, brokoli, fasulye, salata

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt