tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Börülce

Meyve (fasulye), börülce, kuşkonmaz fasulye, ya da, yüksek besin değerine sahiptir. Bunlar demir ve kalsiyum tuzları gibi bitkisel protein bakımından zengindir. Wigner temel asitler ve vitaminler yer.  Süt ve süt balmumu olgunluk içinde Börülce fasulye, haşlanmış konserve ya da kurutulmuş tüketmek, onlar da çay demlemek.

Börülce ve beslenme özellikleri nedeniyle kalp, karaciğer ve böbrek hasarı, gastrit, mide bezlerinin salgısı azaldığı ve diyabet hastalıkları için tavsiye edilir. Ve yem olarak kullanabilirsiniz.  Vignavyuscheesya bitki. Uzunluğu 100 cm meyve, shirina1, 5 cm  Bu kültür termofilik olduğunu. Fideler don duyarlı, ancak büyüdü ve oldu güçlü bitkiler kolayca sıcaklık azalmasına aktarılır. Vigna, kuraklığa dayanıklı kısmi gölge alır.

Asidik ve alkali topraklarda yetişen, ancak verimli tercih edebilirsiniz. Büyüme mevsimi 120 gün sürer.  Büyüyen börülce ve teknoloji.

Sebze fasulye gibi pratikte aynı börülce büyütün. Yapma toprağa kazma Sonbaharda  ) Ve) ve klorür superfosfat30 kaliy20. Erken dikim için bahar süngü kürek, humus ve sonra iyice zemin ile karıştırılır bahçe mineral karışımı ile sezon bu derinliğe kadar bir siper kazmak.

Kullanım süresini uzatmak için, börülce, , Nisan ayında başlayan 1020 gün aralıklarla üç açısından ekilir. Filizlenmiş tohumlar Örneğin nitroginom için, potasyum güçlü bir çözüm olarak 20 dakika koşullanan veya bakteriyel gübre ile tedavi. Börülce (tohum 810 cm arasındaki mesafe) 4060 cm arayla sıra halinde ekili.

Daha sonra yay seti ve hızlı bir şekilde sürgün göründüğü altında folyo ile kaplı.  Mayıs ayı sonlarında, ekstra ısıtma böylece börülce zamanki yatak veya çit boyunca ekili, gerekli değildir. Rasteniyami6070 arasında 80 cm sıra arası mesafe uygundur ve devre 30 x 30 cm görmek  Turba veya diğer malzemelerden ryhlyaschimi ile malç yatak dikim sonra.

Don tehlikesi geçinceye Haziran başlarında, film karesi ve ateş, ve ayçiçeği veya mısır ile ekili değilse dikey bitki destekleyen kurmak da. Ip veya tel çekme destekler arası 15 x 20 cm hücre boyutu elde etmek amacıyla (genelinde ilk, sonra birlikte gitmek)  Bakım, çapalama ot mücadelesi, bitkiler bağlıyor. Biraz börülce tepe gevşemesi sırasında. Genç bitki düşük sıcaklıklarda tahammül edemez, liman filmin soğuk dalgaları kadar.

Size sulanması uygun istiyorsanız. Superfosfat15 klorür kaliy5: tomurcuklanma aşamasında börülce gübre çözeltisi (su 10 litre başına g) beslenir. Bunun için eser elementler hap ya da kül 100 g sayısı eklenir. Kök prischipnut 22.5 m yükseklikte önerilir, aksi takdirde olgunlaştırmak için zaman yok geç sonbahar ve hasat kadar artacaktır.

Börülce bir film yetiştirilen ise, bir film olmadan, geç Haziran, Temmuz ayı başlarında hasat başlar.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Patlıcan

patlıcan, Vigna, brokoli, fasulye, fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt