tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Börülce

Kadar 7m Hızlı büyüyen yaprak dökmeyen asma. Cins Vigna Dominico Vigna, 17. yüzyılın bir İtalyan botanikçi almıştır ve görmek Caracalla - Karakas (Venezuela kent) sözcükleri.  Onun hızlı büyüme nedeniyle, bu asma hızla ot geniş bir alanda (örneğin, çit) için mükemmel bir bitkidir.

Yaz başında, bu günde 30 cm kadar yukarı büyüyebilir. Bir zamanlar bol çiçekli uyarır size prischipnut vuruyor gereken istediğiniz boyuta ulaştığında. Sürgünler aktif olarak büyüyor olsa da, çiçekli düşük olabilir. Bitki formu (özellikle tencere kapalı yetişen) aşırı sıkıştırma ve genişleme önlemek için aktif büyüme dönemi boyunca en kısa sürede başlaması ve devam etmelidir. Vigna bakmakta, dikkatli olun.

Onu kırılgan ve kolay kırılabilir kaynaklanmaktadır.  Çiçekler genellikle çok güzel kokulu bir salyangoz anımsatan bir krem ​​veya sarı fırça, bazen mor ışık vardır. Karıncalar tarafından tozlaşma.  Aktif verimli, iyi drene toprak tam güneşin altında büyüyor. Kısmi gölgede büyüyecektir.

Genç bitkiler yetişkin, düzenli olarak sulanan olarak - en azından, toprak sulama yılları arasında kuru verir. Yaprakların sararması aşırı sulama gösterebilir. Düzenli gübreleme büyüme ve çiçekli bitkiler uyarır. Bitkilerin toprak üstü kısmı öldürmek, ama köklerinden, kolayca geri ışık donlarından göz yumuyor.  Kolayca baharda katman tarafından yayılır ve tohumlar var.

2-3 saat oda sıcaklığında su dolu iyice bir cam veya kapasite 5 cm geçmeyen mine tabakası yerleştirilen tülbent veya gevşek doku sarılmış sıcak su (30-50 '), içinde yıkanmış tohum, çimlenme için sonra fazla su dekante ve ilk filizi kadar tohumları ile destek Tacna veya tülbent nemli.  Proklyunetsya ilk mikrop sonra, toprağa tohum ekmek gerekiyor.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Vigna brokoli

Vigna, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt