tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vigna

Vigna domates

Vigna - en fazla 1 metre uzun Bölmelerle bu kuşkonmaz fasulye. Yaygın sıcak iklime sahip ülkelerde bitkisel ürün olarak dağıtılır. Rusya'da, güneyde az miktarda yetiştirilir. Orta bölgesinde fide yöntemi de daha iyidir.

Vigna değerli ne için?  Meyve (fasulye), Börülce yüksek besin değerine sahip. Onlar bir hayvansal protein ile kompozisyon içindeki kolayca sindirilebilir bitkisel protein, esansiyel amino asitler, yağ ve karbonhidrat sağlar. Hayır börülce bahçe sığır denir merak ediyorum. Wigner birçok mineral, vitamin C, PP, B Grubu-karoten. Süt ve süt balmumu aşamasında Meyve hassas lezzet var, onlar, haşlanmış konserve ya da kurutulmuş tüketilir. Yaprakları çay gibi demlenmiş vardır.

Börülce olarak, kuru fasulye gibi, (yükseklik 38-40 cm) polukustovye çalı ayırt formları sürünen ve tırmanma. Geç, ancak en verimli - Sprey formları genellikle erken, kıvırcık olgun.  Bir ara bir durum işgal Polukustovye. Yaprakları büyük, üç yapraklı vardır.

Çiçekler ve fasulye eşleştirilmiş. Kırmızımsı lekeler Pod uzun ve dar, açık yeşil. Her pod böbrek biçiminde veya yuvarlak 28 tohum kadar çıkarılabilir. 120 güne kadar vejetasyon dönemi.  Tür ne seçmeliyim?  Börülce İç çeşitleri ağırlıklı olarak Batı Avrupa Çin ve Japon büyüdü, o kadar değil. Iyi kurulmuş çeşitleri Bleksey Beyaz, yerli çeşitli Makaretti.

Bu sınıf curling bitkiler ve dallanma. Parşömen tabaka ve elyaf, 30-35 cm sulu ve etli uzunluğu olmadan yeşil gaga ile Slaboizognutye meyve, bitki yüksekliği 3.5 m ulaştı  Ne Vigna yapmaz?  Fideler don hoşgörülü olmayız. Uygun olmayan dolgoprogrevayuschiesya ağır toprak.

Çiçek tomurcukları düşmek sırasında nem eksikliği ile.  Mutabakat ne ile?  Börülce fidan don duyarlı, ancak büyüdü ve oldu güçlü bitkiler kolayca sıcaklık azalmasına transfer olmasına rağmen. Bitkiler kolayca hava kuraklık ve kısmi gölge aktarılır. Farklı topraklarda büyüyebilir.

Ne tercih edersiniz?  Vigna ısıtmak için çok önemlidir: tohumların bir sıcaklıkta çimlenme - 15 17oS.  24 28oS ve bitkisel büyüme için optimum sıcaklık, çiçeklenme ve tohum dolum sırasında aynı gerekir. Soğuk rüzgarlar korunmaktadır güneşli alanları tercih eder. En çiçeklenme sırasında nem zorlu - tohum oluşumu. En iyi öncekilerden - salatalık, lahana, domates ve patates.

Büyüyen arızaları önlemek için?  Biz uygun şartlar Wigner oluşturmak ve tarım tekniklerinin uygun olacaksa, biz hatalarına karşı garantili olduğunu varsayabiliriz.  Çit boyunca veya evin güney kenarında büyümeye uygun çeşitleri sürünen. - 30, potasyum sülfat - 20 süperfosfat: Sonbaharda kazma organik (kg/m2 5-10) ve mineral gübrelerin olun.

İlkbaharda toprak kazılıp ve süngü maça, humus gübre (1m2 başına 20-30 g) eklenmesi ile sezon bu derinliğe kadar bir siper yapmak ve toprak ile iyice karıştırın.  Börülce ve yetiştiriciliğinde en zor aşama - dostu vuruyor alma. Gecikmiş sürgünler genellikle engelli, onlar hastalıklara daha duyarlı ve zararlılara karşı daha az dirençlidir.

Iyi bir çimlenme elde etmek için, tohumlar 20 dakika potasyum permanganat% 1 çözümünde dezenfekte edin.  Altındaki tohumlar çimlenme daha hızlı ve: filizlenmiş tohumlar

Filmin kapak yay seti, aşılama yukarıda Dikim derinliği 3-4 cm 8-10 cm bir dizi tohum arasında 60-70 cm mesafe bir mesafe ile sıra Mayıs ayı ortasında ekilir don hiçbir zarar verebilir. Haziran başlarında, en kısa sürede sıcak hava kurulmuş gibi, film karesi çıkarın.  Mayıs ayının sonlarında yapılan ekim, yılının ikinci döneminde - Haziran başlarında, size koruma filmi kapaksız yapabilirsiniz, ancak ürünlerin zamulchirovat turba olmalıdır.

Cumhuriyetimizin börülce fidan daha iyi bir şekilde büyür içinde. Tohumları açık havada ekmek ekim öncesi veya zemin 7x7 cm düzenini veya tencere üzerinde Seralarda bir ay. Toprak ve sürekli nem korumak için ortaya sonra düzenli olarak sulanır.

Bir bıçak ile açık zemin içine nakli önce fideler toprağa büyüyor, o zaman 3-4 gün toprak bir enine ve boyuna kesme ve dökün. Geçen Haziran soğuk sonra börülce bitkinin fide oturana ve hemen sıcak su dökün.  Ne bakım tesisleri için gereklidir?  En kısa zamanda bitki kök olarak, ayaklar altında ayarlayın. Biraz börülce tepe gevşemesi sırasında.

1 m2 başına 10 litreye aynı çiçek sulama artış sırasında her 10-15 günde 1 gerektiği gibi sulandırılmış çiçekli bitkiler önce. Börülce kapak filmi daha soğuk havalarda. Tomurcuklanma sırasında, bir çözüm nitrophosphate (10 litre suya 50 g) veya kül (10 litre suya 100 g) Bitki Besleme.

2-2.5 m yükseklikte kaynaklanıyor prischipnut gerekir. Bazen bahçıvanlar bunu unutmayın, sonra sapları olgunlaştırmak için zaman yok geç sonbahar ve hasat kadar büyür.  Hasat tarafından 70 gün sonra Temmuz ayında başlayabilir.

Almak için tohumlar, bir kaç bitki üzerinde fasulye tam olgun kadar toplamaz. Tohumlar uzun börülce için geçerli kalır.  Vigna diğer baklagiller gibi aynı hastalık ve zararlılara etkilenir. Ama en can sıkıcı onu salyangozlar.

Börülce ve beslenme özellikleri nedeniyle kardiyak aritmi için tavsiye edilir, ateroskleroz, karaciğer ve böbrek hastalıkları, gastrit, diyabet, anemi, obezite, pankreas hastalıkları, egzama.  Serin 3-5 dakika, drenaj, kaynar suda adet börülce pişirmek halinde kesilmiş salatalık ile börülce salatası, dilimlenmiş salatalık, soya sosu, otlarla serpin ekleyin.  Bu salata seçenekleri her zevke için, set. Börülce, yeşil soğan kızartma ekleyebilirsiniz. Bunun yerine soya sosu, tuz kullanılabilir.

İkinci otlar: dereotu veya maydanoz, rezene ve fesleğen, yaprak hardal, yaban kerevizi salata yeni bir renk katacak.  Kızarmış börülce börülce ile omlet, pişmiş dayak yumurta (eğer süt olabilir), dökmek otlar ile serpin.  Börülce doğranmış kereviz chorba, soğan, havuç - dilimler, bitkisel yağda kavurun. Bu suyu dökmek Tüm kaynama sırasında, doğranmış börülce ekleyip beş dakika pişirin, sonra eklemek doğranmış domates.

bile 3 dakika sonra çorba hazırdır. Servisten önce, otlar ile serpin. Lyudmila Abramova.

kuşkonmaz fasulye, havuç, maydanoz, Vigna, lahanası, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt