tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Vatan kabak Güney ve Orta Amerika

İç kabak Güney ve Orta Amerika kabak

erken yirmi birinci yüzyılda. squash, tüm yararlı özellikleri rağmen, onların daha gelişmiş sobratevkabachka, kabak, kabak gölgesinde kalır.  Daha iyi öğrenelim. Squash, ya da aile Kabakgiller ve popet tykvaodnoletnee ot, kabak çeşitli tverdokoroy. Vatan patissonaYuzhnaya ve Orta Amerika.

Tüm dünyada Ekili ve yabani bitki olarak bilinmemektedir. Tesisin Rus adı Fransızca, Fransız bir borçlanma, sözcük nedeniyle meyve şekli, patisson pt (turta) türetilmiştir. Genç meyve kabak, yemeklik olarak adlandırılan puplyata. Columbus Amerika keşfedildi sonra Avrupa'da, kabak popüler hale geldi.

XVII yüzyılda. Birçok Avrupa ülkesinde yetiştirilmektedir. Daha sonra Ukrayna ve Rusya'nın güney bölgelerinde kabak yetiştirmeye başladı. XIX yüzyılda. Bu kültür bile Sibirya içine yolunda yaptı.

Erkencilik ve verim de kabak Verimli, kabak tadı içinde geçti. Genç mantar hoş bir tat ile Flesh esnek, net, ihale,. Gıda genç yumurtalık ve büyük meyve gibidir. Neogrubevshey özellikle küçük ve nezhnynastoyaschy tattır 8 günlük eski yumurtalık, 5 yaş derileri ile genç meyve.

Squash şeklinde gıda kullanılan haşlanmış veya doldurulmuş, kızarmış, komposto, onlar ekşi ve salatalık ve diğer sebze ile ayrı ayrı veya birlikte salamuraya, tuz olabilir.  Bu patissonytsenny diyet ürün, onlar doktorlar hipertansiyon, kalp hastalığı, kan damarları, gastrointestinal sistem, böbrek, karaciğer ve ateroskleroz ile suyu tavsiye sağlar şeker, C vitamini, lif, pektin, mineral tuzları içeren hatırlattı olmalıdır. Hatta sağlıklı insanlar kabak zarar vermez.

Meyve, kan pıhtıları önler, bağışıklık sistemini görme yeteneği üzerinde olumlu etkisi güçlendiriyor, antioksidan görevi görür onun Lutein, bir madde içerir.  Ülkemizde ekimi için çeşit seçimi ile ilgili olarak şimdiye kadar patissonovBelye 13, sadece bir tür homologated. Bu depolar kabak en sıktır.

Çok yaprakları ve sapı da çok dallı, polukustovoy ile boy Bu tür bitkiler,. Teknik olgunluk toplu çimlenme itibaren 6070 gün gerekmektedir. Meyve keskin taraklı kenar, yumurtalık açık yeşil, orta boy beyaz ve krem ​​düz şekli vardır. Tüm, orta veya büyük, tüylü yaprakları ve sapları Yaprak güçlü ve sağlamdır.

Hemen hemen her yerde Beyaz 13 Yetiştirilen. Bu sınıfa verir vysokayado 4 kg/m2 (200-300 gr ağırlığında 10-12 fetus).  Ama beyaz ek olarak, diğer pek çok çeşit, glavnoesoblyusti ihtiyaçlarını büyüyebilir. Örneğin, turuncu kabak meyve, çok yararlı vücut kolesterol kaldırılır, geleneksel çeşitleri daha 3-5 kat daha fazla lutein içerir. Erken olgunlaşan çeşitli çıkması sonra 40-49 gün içinde olgunlaşır meyve. Bir tabak şekli meyve, soluk sarı, parlak, 0,5 kg ağırlığında.

Birinin tadı malosochnoy görünebilir sürece Pulp oranzhevozheltaya, yoğun,.  Bir ürün almak için size en kısa zamanda, bir squash diske büyümeye deneyin. Çok erken, çıkış sonra 40-65 gün içinde olgunlaştırmak ilk meyveleri olgunlaşıyor. Bitki çalı bir 2.1 yan sürgünler oluşturur.

400 gr kadar olan kenarında zayıf çentikli ile diskoid Meyve, ince bir soluk yeşil kabuğu ve beyaz hamuru. Soğuk dayanıklı kabak ve hatta iyi bir bakım ile çok iyi değil yıl içinde sürücü 6 kg/m2 çıkabilen bir hastalıktır. Başlangıçta konserve yönelik, ama bitkisel havyar şeklinde iyi.

Ekim ve fide yöntemi olarak toprakta yetiştirilen Squash. Bölgemizde, bu bir önceki hasat almayı sağlar özellikle çünkü, elbette, fide yöntem tercih edilir: meyve verimi% 20-25 artarak, 2-3 hafta daha erken olgunlaşır. Son zamanlarda ovoschevodylyubiteli farklı zaman filmin sığınak altında tarak büyümeyi tercih ediyor. Film, barınak içinde hidrotermal şartlar ve mikro geliştirmek ve büyük bir hasat elde etmek için yardımcı olur.

Iyi sonuçlar turba veya film ile toprak malçlama ile geçici barınaklar bir kombinasyonu ile elde edilebilir.  Kabağı tohumları 8-10 yıl normal çimlenme, ama iyi ürün kalitesini göstermek 2-3-yıllık tohumlar kaybetmezsiniz. Yani, daha sonra saf su ile yıkanır ve kurutulur, kabak tohumları almak gazlı bez çanta koymak, borik asit (1 litre başına 20 mg) bir çözüm batırılmış ve gün boyunca oda sıcaklığında onları korur.

Bu işlem, çimlenme oranını artırmak ilk büyüme artışı, bitkilerin gelişimi ve% 10-20 artış meyve verimi hızlanır. Sen önceden, potasyum permanganat (1 litre su başına 10 g) 1% çözümünde tohumlar dezenfekte aynı şekilde.

Genel olarak, tohum tedavi öncesi tarak onlar 7 gün veya 50 güneş sıcak, çimlenme naklevyvaniya önce ılık suda ıslatılmış bir ° C 5 saat boyunca tohumları da 35 gün boyunca etkili soğutma kabak şunlardır: onların nemli ve gazlı bez torbalarda ve 1820 de dönüşümlü olarak muhafaza ° 02 az 6 saat ° C ve 18 saat için, ara sıra karıştırarak ve nemlendirme.  Fide için tohumları evde 10-25 Nisan olarak ekili.

Doğru tarih iklime bağlı olmalı, böylece toprakta 30 günlük fidan dikilmiş ise hesaplayın. Kabak kök sistemi zayıf, kötü nakli tolere, bu yüzden 15 cm ve 80-10 cm yüksekliğinde su bardağı çapında en az yüksekliği bardak emkostitorfoperegnoynye veya özel kaplara doğrudan saçmak için en iyisi çok önemlidir.

Sağlıklı beslenme kabak böylece bu kültürlerin aktif gelişme tüm dönem boyunca ek kökler oluşturan güçlü bir kök sistemi gerektirir için. Üçüncü sayfasından başlayarak sürekli devam güçlü bir kök sistemi oluşumu için, verim bardak güçlendirme eklenmelidir. Farklı kompozisyon turba karışımı öneririz, ancak birbirleri ile oldukça rekabetçi olduğunu:  ; 02:02:01 oranında humus ve talaş bahçe toprak, bir karışım  turba yosun karışımı, kompost ve oran 05:04:01 de talaş.

Ikinci karışım için, amonyum nitrat 7 g bir kova ile karışım ekleyerek çift süperfosfat 6 g potasyum sülfat 5 g ve toz tebeşir 12 g öneririz.  Ekim önce, besin karışımı 2 / 3 kap içine dökün ve sıcak su ile iyice nemlendirin. Filizlenmiş veya çimlenmiş tohum, tencere merkezinde bir yerde, bir kutu içinde 2 cm yerleştirin, sıcak bir yerde folyo ve yer ile kapak battı. Ortaya gece 2225 C, 1718 ° C gündüz hava sıcaklığı korumak önce.

Sürgünler gibi, folyo kaldırmak ve gece ° C, 15 17 ° C 1820 olduğu gün ısı geri çevirmek kısa zamanda. Bu sıcaklık kotiledon ve kök oluşumu artırmak için enerji santrali hareket edecektir. 5-7 gün sonra, ve aralık 2225 ° C de hava sıcaklığı tutmak için zamanında.  Fideler seyrek ve neobilno sulanan. Her sulama sonra yetiştirme yeri havalandırın.

Fide verim 1.2 yem gübre çözüm döneminde: üre 10 gr, süperfosfat, 20 g, potasyum sülfat ve 50 g nitrophosphate 10 litre suya 80 gr. En gelişmiş amatör alternatif anlaşılacağı gibi şu: Yem sığırkuyruğu ortaya çıkması 10 gün sonra, 1:10 oranında su ile seyreltilerek ve süperfosfat 15 g kova ayıklamak ekledi. Bu şekilde Cook: su süperfosfat az miktarda bir gün infüzyon kapalı dökülür ve kullanılan ve tortu atılır dökün.

Zemine izin ekimden önce aynı gübre.  7-10 gün quenched ekim önce: çoğu kez havalandırın, bu 1516 için sıcaklık azalır ° C, fide, daha az sıklıkla sulanan aşırı nem oluşturmaya özen gösterin. Hiçbir koşulda da artan fide olmalıdır.

Daha yaprakları olsa bile fide haline geliştirilen ancak bahçede iniş sonra verimi keskin bir düşüşe yol açan, erken çiçeklenme ve hızlı yaşlanma, geniş yeşillik gelişmez. Bu fide güçlü ve sağlıklı, tüm zayıf bitkiler reddedilir olduğu çok önemlidir. Fidan nakli Hazır kısa boğum arası ve dvumyatremya iyi gelişmiş gerçek yaprakları ile düşük, bodur kök olmalıdır.

Mayıs ayı başlarında tarak pişmiş toprak altında. 1 Başına m2 humus veya kompost, talaş, 2 yemek kaşığı 0,5 kova bir kova (10 litre) ödedi. l. süperfosfat, 1 yk. l. potasyum sülfat, 1 tatlı kaşığı. amonyum nitrat ve odun külü 1 kg.  Sıcak hava oluştururken zeminde 30 günlük fide, 5-10 Haziran ayında ekilir. Akşam veya bulutlu bir günde bitki için en iyisidir. Her bitkinin etrafında su toprağa hızlı gitmek değil sulama zaman ki, iyi yapıyor. Squash birbirinden 80 cm uzaklıkta bir satırda ekilir. Tüm kabak kökleri rahatsız tahammül edemez, çünkü

fide, kir topağı ile tercihen nakledilen. Çiçek yatakta durakta Fide tarak kotiledon gömmek. Fideler toprak örtüsü filmde dikti.  Sulama tesisleri savundu sıcak (2225 ° C) su. Hygrophilous squash, özellikle meyve döneminde, bu nedenle de 1 m 2, her 5-6 günde ortalama 5-8 litre çiçekli kadar sulanması.

Hava iyi ve ilk çiçek görünen bitki üzerinde 14-18 gün sonra sıcaklık hiçbir düşüş varsa. Çiçeklenme ve meyve tarak sırasında 3-4 günde 1 m 2 başına 8-10 litre su serpilir. Hastalıktan bitkileri korumak ve çürümüş çiçek ve yumurtalıklar önlemek, tarak karık sulama ya da kökleri azından su alamadım o kadar için. Ekim kabağı bakım dinlenme yaşlanma alt yaprak ve hasarlı meyve çürüklüğüne kaldırma ayıklama olduğunu.

Tarak gevşetin ve hiçbir çapalamak olmadığını unutmayın! Çalılar için büyüme mevsimi boyunca 1-2 kez bitkilerin vejetatif kitle iyi meyve pahasına gelişmiş ise turba ya da humus 3-5 cm tabaka dökmek gerekir, hava sabah güneşli eski sac 2.1 kesti. 3-4 gün sonra, bu işlem tekrarlanır.

Büyüme mevsimi Sonuçlar tarak beslenen üç kez. İlk besleme Çiçeklenme öncesi yapılır: 10 litre suya 2 yemek kaşığı ile seyreltilir. l. organik gübre. Meyve bitkiler sırasında iki kez beslenir: 2 yk ile seyreltilmiş su 10 litre. l. karmaşık gübre ve 1 çay kaşığı. bitki başına 3 litre oranında beslenen nitrophosphate.

Bir sığırkuyruğu veya tavuk gübresi varsa, diğer gübreler olmadan yapabilir, bu tür gübre normal büyüme ve squash meyve için yeterlidir.  VP Panov, bir ekolojist  Gazete "bahçıvan" № 14, 2011

kabak, balkabağı, lahanası, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt