tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Tarak bakım

Squash bitkisel bakım

Bir şekilde bu ilahi yaratma yönünde tamamen tüketici tutum yaşam için ortaya çıktı.  Ancak birkaç çalı kabak büyüdü ve tüm meyveler kolay olmadığı ortaya çıktı. Ürkütücü bir olgunlaşmış, diğerleri küçük vardır.

Bir ön kopyası Tverdokoraya çalı sebze kabak (Cucurbita pepo L.), raznovidnostMelorero (L.) gibi. Kabak, Güney ve Orta Amerika gibi yurt kabak.  Gıda ve süs amaçlı yetiştirilen kabak. Insanlar onu bir tabak kabak diyoruz. Olgun meyve dekoratif amaçlı olarak kullanılır ve  çocuk oyuncakları. Sarı ve turuncu meyve çeşitleri çok etkileyici bir görünüm ve evde bir süs olabilir.

Beslenme değeri.  Vitamin, şeker, mineral, enzim ve üzeri kabak kabak ve diğer besin değeri içeren genç yumurtalıklar, gıda kullanımında ancak verim altında. Meyveler yüksek tat nitelikleri için değerlenir.  Onun eti çok kalın, sert, gevrek, ihale edilir. Teknik olgunluk meyve 610% katı madde,% 24 şeker, C vitamini 2030 mg/100 g nazik tat, bir güzel ve eşsiz bir meyve kabak şeklinde bir süs masasına. Içeren yılında

Tedavi özellikleri.  Tarak yüksek diyet ve tıbbi özellikleri vardır, bunlar bağlı formda suyu (9.094%) ve daha eksiksiz bir protein sindirimi katkı ve kan alkalin korumak alkali bileşikleri içerir. Bunlar hipertansiyon, karaciğer, böbrek ve nezle, ülser hastalığı, ateroskleroz için tedavi ve diyet ürünü olarak kullanılmaktadır.  Morfolojik ve biyolojik özellikleri.  Oldukça kısa (3060 cm), gövde ve sürgünler oluşturan çalı büyüyen bir yıllık bitki.

Polukustovye formu vardır. Fideler 1015 gün ortaya çıkar. Meyve teknik olgunluğu toplu çimlenme itibaren 4585 gündür.

Squash daha az ve hava koşullarının daha zorlu onun erken gelişme ile bağlantılı olarak, pub önemli ölçüde daha az yayılır. Verimli, iyi döllenmiş topraklar üzerinde kabak daha çok kuzey bölgelerinde yetiştirilebilir. Bu bitki organik gübre iyi cevap verir.  Işık ve ısı konusunda seçici Squash. Kuzey rüzgarlarından korunmuş güney ve bazı çitler için eğimin aydınlık bölgelerindeki yerini. Tohumları 1314 `S. sıcaklıkta çimlenme

Kuraklık bitkiler için oldukça kararlı, ancak belirgin onların sulama randımanı artar. Hanın daha su daha zorlu Squash. Özellikle kitle çiçeklenme ve meyve oluşumu aşamasında büyüme tüm dönemlerde su harcıyor.  Ukrayna, büyüyen bir sortBelye 13.  Açık alanda büyüdü.  Toprak işleme ve gübre. Toprak sonbaharda hazırlanır. Kazma ile organik ve mineral gübrelerin tanıtmak.

Toprak kumlu ve hafif ise, squash düz bir yüzey üzerinde yetiştirilir. Ağır killi topraklarda yatak yapmak.  Hafif topraklarda iyi 300 350 g süperfosfat, potasyum klorür, 150 200 ve üre 200 g ilavesi ile, gübre veya kompost (10 m başına 4060 kg) ile parselleri döllenmiş.

Ekim için tohum hazırlanması.  Ekim için en uygun 34 yaşındaki tohumlarını. Taze tohumlar, o da 5060 'C de 24 saat ısınma dikim önce, bir önceki yılın hasat edilir Onları potasyum permanganat (1 litre suya başına 10 g) 1% çözelti içinde 30 dakika bekletin dezenfeksiyon için. Tohumlar gazlı bez çanta kullanarak sıvı dalmış.

Daha sonra, tohum akan su ile yıkanır ve kuru ve kağıt havlu ya da tülbent arasında 12 cm'lik bir tabaka döşeme vardı.  Ekim.  Ön batırılmış ve filizlenmiş tohum ekim salatalık açısından açık toprağa ekilir. Tohum ağır ışık toprak ve 34 cm 67 cm derinliğe kadar toprağa gömüldü.

23 g ila 10 m2 Ekim tohumları. Bol sulanan ekim sonra Wells.  Erken üretim elde etmek için 2025 günlük fideler içinde kabak büyümeye daha iyidir. Bu yöntemde, 2530 saat bitkilerin gelişimini hızlandırır, bitkileri altında kalan alan, hızlandırılmış meyve (2030 gün kaymıştır) kaydeder ayıklama sayısı azalır, verimlilik artar.  Fideler squash tencere veya besin küpleri bir sera ya da bir serada, güneşli bir pencere üzerindeki odada kolay büyür.

1.5 g ile 10 m2 Ekim tohumları. Bir tencerede iki tohum ekmek. Bir tencerede iki bitkilerin ilk gerçek yaprak terk bitkinin kök sistemi zarar vermeden en iyi ve bu pohuzhesrezayut ayrıldığında.  Fideler sıcak hava kurulması tarım yapılıyor. Akşam veya bulutlu havalarda bitki için en iyisidir. Her bitkinin etrafında su toprağa hızlı gitmek değil sulama zaman ki, iyi yapıyor. Fideler toprak örtüsü filmde dikti.

Tohumları anlamına gelir ekilen veya yatak kuşağında fidan dikildi (50 + 90) x 70 cm 70 veya 70 bir mesafe ile kare küme yöntemi uygulanabilir x 60 yuvada çimlenmiş tohum x 60 cm 2. Yeterince büyük bir kolay bakım alanı ve hasat yöntemi kullanılan kemer dikim planı (70 + 140) x 4050 cm Bazı bahçıvanlar,  Wells 34 cm mesafeden 24 tohum için her biri dışarı atarken, bir dama tahtası deseni bir kürek ile yapılmış

Daha sonra toprak ile kapalı idi. Daha iyi nem kılcal ile toprak alt katmanlardan sıkılır, kuyuların önceden sıkıştırılmış. Büyüyen kabak bitkiler 20 pc içinde yoğunluk standı zaman. 10 m2.  Bitki bakımı.  Iyi toprak ısıtma ve cam kaplı iç içe tohumlar çimlenme ve sürgünlerin görünümü ile gece don tencere ya da saman, ot veya toprak ile kaplı kağıt, plastik torba karşı koruma hızlandırılması için.

Bitkileri çekimleri çimlenme ve kuşlardan korumak kadar. Ilk gerçek yapraklı bitkiler yuvada bir bırakarak dışarı inceltilmiş zaman. Fidan tepe Ekimden sonra 710 gün sonra. Sonra yaz aylarında, komşu çalıların arasında kaynaklanıyor ve sürgünler kapatmadan önce, yabancı otların ortadan kaldırılması ile gevşeterek 35 arası sıra toprak yaptı.  Kurak hava tesislerinde 1m2 başına 24 kova (delik 0,5 kepçe) ile sulanır.

Bitkiler iki kez gübre, kül ve mineral gübrelerin beslenir. Üre, süperfosfat, 5, potasyum tuzları 3 g 3 g ile seyreltilmiş su aynı kova ilk beslenmekte mineral. Üre, süperfosfat ve su kova başına 8 4 g potasyum tuzu 4 g: Birkaç artar karışımı ikinci beslenmesinde (kütle çiçeklenme aşamasında) doz.  Squash tutam değildir. Bush güçlü bir kalınlaşma havalandırma geliştirmek ve arılar ve çiçekler diğer nasekomyhopyliteley erişim için 23 adet kesilirse.

Squash bitki viral ve fungal hastalıklar etkilenir. Viral salatalık ve kabak mozaik eklemek için, ikincisi ise tohumları tarafından iletilir. Virusvozbuditel mozaikiperedaetsya salatalık yaprak bitleri ve bitki artıkları overwintering depolanır.

Bu (1 kg başına 4 gr dozunda) TMTD sıcak karo veya kazınmış tohum karşı kabak ve kabak ekimi için alan değiştirme, virüslü bitki artıkları çıkarmak için bu nedenle gereklidir.  Fungal hastalıkların külleme en yaygın olanıdır. Öncelikle o yaşlı yapraklarda, genç etkiler.

23 kez Bordo sıvı (su 1 litre başına 710 g) püskürtülür liman film gece bitkilerin düşük sıcaklıklarda bitkilerin aşırı nem ve maruz kalmaktan kaçınmalıdırlar.  Hasat.  Meyve çıkması sonra 5560 gün sonra bağlıdır. Çocuklarının konserve için 35sutochnogo (dekapaj) ve yumurta doldurma ve yemek kavurma 12 sutochnogodlya 8, toplayın. Tarak hasat gecikme kötü tat varsa.

Her 13 günde onları toplayın. Bu durumda yeni meyve geciktirir çiçeklenme ve oluşumu, toplanması arasındaki süreyi artırmak, gelişmemiş yumurtalıklar crumble olabilir. Meyve sapı ile birlikte bir bıçak ile kesilir. Verim kabak çeşitleri ve toprak verimliliği ve bitki bakımı bağlıdır. 4 kg 2030 plodovzelentsov toplam ağırlığı toplanmış tek bir bitki.

Meyve ortalama verim 3.040 kg/m2.  Tarak taze ve işlenmiş formu kullanın. Büyük meyve salamura veya doldurulmuş. Için  dökün, sonra yıkanması için tuzlama seçilen küçük  tuzlu su (1 litre suya başına tuz 40 g).

Dekapaj ile büyük bir meyve 4 parçaya kesilmiş ve% 1 sirke ilavesi ile aynı tuzlu su dökmek vardır. Salamura nane yaprağı, maydanoz, dereotu, horseradish ve ezilmiş sarımsak koyun. Et ve balık yemekleri için garnitür olarak bir meze ya da kullanma gibi tarak Tuzlu.

Birçok bahçıvanlar her yıl kabak büyüme ve tohum almak, en iyi, en verimli bitki bırakarak ve erken meyve oluşumunda meyve 12 olgunlaşması. Ilk kırağı önce meyve ve tohumları vücuttan çıkarılır. Bunu yapmak için, ince onları saçılma, 2 parça, seçilmiş tohumlar ve kuru içine kesti.

Kuru tohumlar serin kuru bir yerde saklanır. Tohumların çimlenme 10 yıla kadar saklanır.  Geçici bir filmi barınaklar büyüyor.  Garantili bir hasat elde etmek için tarak geçici filmi barınakları kullanabilirsiniz.

Plastik wrap ile bitkiler, size 1520 gün meyve olgunlaşmasını hızlandırmak gizlenmesi. Her bölge için normal süre önce 1520 gün için yetiştirilen barınak fidan altında ısı eksikliği ile. Bu alanda rüzgardan korunan ve su ve toprak sağlanmalıdır iyi organik gübre ile tahsil edilir. Buna ek olarak, bitkilerin altında toprak, birçok bahçıvanlar malç film, ısı ve nem rejimi geliştirmek.

Tohumları arka arkaya yatak erken Mayıs ayında ekilir. 23 tohumlara numaralı seribaşı yuvada 5070 cm yuva arasında arka arkaya 100 140 cm sıra arası mesafe. Fideler Mayıs ayı ortalarında ekilir.

Filmi çekme yayın ekim veya dikim, veya ayarlamak çerçeveleri, sonra.  Bakım tesisleri, ot mücadelesi, virüslü hastalıklar (rot) yapraklarından ve meyve yaşlanma alt katmanı çıkarılması altında toprak düzenli sulama olduğunu. Daha iyi karık sulama, yağmurlama su olarak çürümeye neden, çiçekler, ve yumurtalıklar düşüyor.

Mineral gübrelerin çözümleri ile 12 kez beslenen bitkilerin döneminde. Sığırkuyruğu (bitki altında 1:10150,5 l) veya tavuk gübresi (1:20250,5 l) için iyi bir çözüm. Barınaklar altında Tesisleri düzenli olarak havalandırılmalıdır.

Delikli merkezli filmin altında daha az sıklıkta gerekiyorsa yapılır. Onun üretim \ tovlyayut ve evde, 1 m2 başına 1 cm çapında bir elektrik 500 delikli bir polietilen film için yapım. Sıcak havalarda, filmin 3540 gün sonra meyve sonundan önce, soğuk ve yağmurlu yaz aylarında, yaprakları ateş.  Sera ve sera baharda büyüyen.

Squash sera ve sera ilkbaharda yetişir. Meyve tohumları erken tüketimi için Mart ayı başında ekili. Fideler 30 gün içinde çapında gorshechkah 10 12 cm yetiştirilmiştir. Ekim önce, tencere sıcak su ile sulandı. 10 gün tam bir mineral gübre sağlamak sonra bunların her birinde 23 cm derinliğe kadar iki tohum altında. Bu amaçla, 10 litre suya süperfosfat 40 g, 32 amonyum sülfat ve potasyum tuzları 15 g sulandırılmış.

Bu çözüm, 2 m2'lik bir alanda fidan sulanan. Daha sonra temiz su ile yıkayın. Sera toprak bu yaprak aşamasında 34 m2 1 için 2 bitki oranında fidan dikti. Seralarda toprak olarak, salatalık altında hazırlanan karışımı uygulayabilirsiniz.  Squash mühür soğan, marul, lahana, Pekin, vb karışık dikimleri yetiştirilen olabilir  2830 `S için sera içinde bolca sulanan bitkiler ve artış \ shayut sıcaklık nakli sonra Daha sonra 2025 `C` C nochyu1618 bir gün içinde desteklenir

Nem 6570% olmalıdır. Kabak nadir, ama bol dökün.  Sürekli havalandırılmış sera, nemli ve durgun hava gibi, çiçekler, yumurtalık çürümeye kötü tozlanan vardır. Düzenli (her 10 gün) bitkiler açık alanda olduğu gibi beslenir.

, Hasat başlayacak nakli 1 m2 başına meyve 1.013 kg aldıktan sonra 3540 gün sonra.  Biyoyakıt fidelerini seralarda iki kare üç bitki oranında aprelyanachale sera ortasında geç Mayıs ayında ekilir.  Bir çerçeve üzerinde verir 8 ila 10 kg.  Yazar henüz belli değil. Biz bir bağlantı koymak için mutluyuz!  eklemek için çok şey.

Ben 2 Grivnası için tohumlar küçük bir çanta aldım. Herhangi bir ön olmadan, ağır killi topraklarda dikti. Sonunda ogromennye çalılık haline sadece üç bitki, arttırıldı. Onların yanında mısır da turp olarak büyüyor. Orada bazı bitkiler (ben bütün karışık kurum var) hala, ancak bu bitkiler henüz herhangi bir çiçek veya meyve yok. Tüm yabancı otların daha anlaşılır, çok.

Squash ben hasta değil, ama zaman küçük fruitlets kesilmiş değilse, taze yumurtalıkların solmaya başlar. Bu pişirme veya oyuncaklar dışında herhangi bir şey üzerinde perestarelye meyve artık uygun olduğu açıktır.  Çalılık bazı ürpertici yabancı saldırgan güç güzel kabak vardır.

Bitkilerin tüm dokunmamaya elinden geleni için eldiven olmadan, dikenli vardır.

Related Posts:
  1. Patlıcan

kabak, kabak, maydanoz ve patlıcan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt