tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Squash yetiştiricilere çok ilginçtir

Squash erken olgunluk olarak yetiştiricileri, bahar ve yaz aylarında değerli ürünler üretebilir yüksek verimli ürün büyük ilgi taşımaktadır. Genç meyve kabak yüksek besin değerine sahiptir. Tarak iyi, haşlanmış kızarmış, haşlanmış ve tuzlanmış ve salamura vardır.

Obezite için yararlı meyve kabak, anemi, böbrek hastalığı. Squash potasyum tuzları bakımından zengindir. Kabak ve tohum gibi bu tohumlar ilaç kullanılır saponin ve yağ yağ içerir.

Lokali biraz daha küçük tohumları. Bitki, suyu seven toprağa talep ve kabak daha termofilik. Tohum çimlenme ve bitki büyüme 25-27C, en az 13-14C için en uygun sıcaklık. Dondurma tahammül etmez.  Kuzey rüzgarlardan korunaklı verimli bir sıcak kısmı ile kabak yerleştirin Büyüyen.

Squash asidik topraklarda yapmaz. En iyi öncekilerden - domates, pancar, havuç, yeşil kültür. Squash diğer sukabağı bitkiler sonra ekilen olmamalıdır. Dikim toprak ana işleme ve hazırlama bir kabak ya da squash için toprak hazırlama farklı değildir.

Açık zeminde ekim tarihleri ​​dikkate fide ve fidanlar soğutma girmemektedir gerçeği alınarak hesaplanır. 10 cm derinlikte toprak 10-12C kadar sıcak yalnızca, ekim başlamak için. Film barınaklar ekim kullanarak 2-3 hafta daha erken başlayabilirsiniz zaman. Hafif topraklarda tohum ağır üzerinde 6-7 cm derinliğinde gömülü olan - 3-4 cm nemli toprakta tohum atmak için çok önemlidir.

Toprak kuruysa, kuyular toprak veya 2-3 cm malç bitkileri ve film sadece bir katman delik üzerine dökülür ve prisypaya zemin o uzanan bir turba, ekimden sonra sıcak su ve kuru malç önceden sulanmış.  Erken hasat kabak seralarda, seralarda veya filmin yapıların altında yetiştirilen fidanlar elde edilebilir.

Olarak tüm cucurbits ile, squash kötü nakli, bu nedenle en iyi kabak veya kabak dikim aynı toprak karışımı kullanarak, tencere, 8x8 cm veya 10x10 cm olarak yetiştirilir. Tohumlar nakli önce 15-25 gün boyunca bir tencerede ekili. Fideler Haziran ayı başlarında donmuş zaman bypass, toprağa dikilmiş ve film kapsamındadır - iki hafta önce.  50-60 gün sonra nakli sonra hasat başlar.

Genç yumurtalık düzenli olarak çapı 8 cm, 2-3 günde bir kaldırılır. Kitle meyve döneminde overripeness meyve veya gecikmiş çiçekli bitkilerin ve yeni yumurtalıkların oluşumunu önlemek, fazla masraf harcarlar.  Geçici membran yapılar yetişen olmayan Çernozem bölge kabak olarak seralarda büyüyor.

Fide için tohumları Mart ayı başında dikilmiş ve açık dikim Fide yetiştiriciliğinde daha 2-4C yüksek sıcaklık tutmak, tencere 30 gün için yetiştirilmektedir.  Fideler 3-4 gerçek yaprak aşamasında bir sera ya da sera toprağa ekilir. Hemen bol sulanan toprak dikimden sonra. Bu dönemde barınak hava nemli ve 28C sıcak olmalıdır.

Fide kök, sıcaklık gece 60-80% tutulur bağıl nemde gün ve 16-18C sırasında 20-25C düşürülmüştür. Toprak daha hızlı biraz kuruduktan ve dişi çiçekler oluşur, böylece kabak nadir dökün, ancak birkaç gün durdurmak sulama erkek çiçeklerin erken çiçeklenme bol. Kitle çiçek sulama artış döneminde.

Squash için Film tesisat ve seralar iyi havalandırılmış olmalı - nemli ve durgun hava, çiçekler kötü tozlaşma, ve yumurtalıklar gri ve beyaz rot etkilenir. Düzenli tomurcuklanma gelen bitkiler beslenir.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Patlıcan

kabak, havuç, kabak, patlıcan, lahanası, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt