tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Squash birçok ülkede yetiştirilmektedir

Squash birçok ülkede yetişen, kabak

tarak - Belleville kabak (Cucurbita pepo var Patisson.). Çeviren Fransız anlamına gelir kabak pasta rastitelnyy.odnoletnee sebze bitki aileleri kabak. yaprakları büyük, sert, üçgen ya da beşgen vardır. Çiçek monoecious, tek cins, büyük, sarı, yalnız. Meyve - kavun çan, çanak şeklinde veya yuvarlak yassı şekil, düz, nervürlü veya siğil, sarı, beyaz veya yeşil çizgiler ve lekeler bir desenle yeşil.

Bitkiler çalı ve polukustovoy biçimidir. AP - sıcağı seven, nem ve toprak kültürüne talep ediyor. Birçok ülkede yetiştirilmektedir. Gıda kullanımı için 3-5-günlük eski yumurtalıklar, haşlanmış kızartılmış ve kutular yapılmış olarak doldurulmuş.

Büyümüş meyve çiftliği için sulu yem gibidir hayvan. Tohum ya da fide ile yayılır. Mantar - bitkiler 70 X 70 cm veya 80 x 80 cm

kuşkonmaz ve enginar deniz tarağı andıran ve konserve tat için de ekilir.  Pestil şeker, vitamin pro-vitamin A C, pektin, B1, B2, PP içerir. Squash güveç, tuzlu, salamura. Meyve, çok güzel, plakaları gibi - süs amacıyla yetiştirilir. Meyve squash obezite faydalı, anemi, böbrek hastalığı, hipertansiyon, ateroskleroz ve kardiyovasküler hastalıklar.

Turuncu kabak vücutta kolesterol kaldırılır bulundu araştırmacılar, geleneksel çeşitleri göre 3-5 kat daha fazla lutein içerir. Bir kez kan, lutein uzun bir antioksidan işlevi görür. Antioksidanlar birçok hastalık nedeni, hücre hasarı, bağışıklık sistemini güçlendirmek, serbest radikalleri nötralize (onlar kalp krizi, felç, beyin neden) kan pıhtılarını önlemek hatırlayın.

Antioksidanlar, yaşlanmayı yavaşlatmak ömrünü uzatır. Bilim adamları lutein yaşlı kişiler için özellikle önemlidir vizyon, üzerinde yararlı etkileri olduğunu vurgulamak.

Related Posts:
  1. Kabak yetiştiriciliği

lahanası, kabak, kabak, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt