tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Squash bir ışık gerektiren kültür

Patissoneto ışık gerektiren kültür, bu yüzden tam güneş büyümeye tercih edilir, gölgeli alanların kuzey rüzgarlarından korunmuş değildir. Gölge bitkileri güçlü gergin zaman. Daha iyi aydınlatma, daha hızlı gelen meyve ve artan meyve verim. Kabak ekimi için nötr reaksiyon ile gevşek, verimli topraklar gerektirir.

Toprak kabak kötü getiriyor asidik ortam, ağır dokulu, Kalın. Asidik toprak, önce 1 km kare başına 100-600 g yapma, önceki kültür altında daha iyi proizvestkovat gerekir. kireç m. Toprak hafif asit ise, her kuyuda fırın kül 30-40 g oranında bir iniş yapmak için yeterlidir.  Organik ve mineral gübreler ile ön zenginleştirme eğer başarıyla, kil, turbaya kumlu topraklarda yetiştirilebilir.

Bir yerde kabak anda en fazla 2 ile 1 yıl daha büyür. Onun yerine artan domates, lahana, fasulye, havuç, soğan, pancar sonra, 4-5 yıl sonra geri en iyisidir. Onun için kötü bir önceki - aile kabak tüm kültürleri (salatalık, kabak, balkabağı, vs), hepsi aynı hastalık ve zararlıları zarar görür çünkü. Bazı bahçıvanlar böylece her iki kültürde meyve, yüksek verim elde etmek, mısır veya patates ile squash büyür.

Bu kültürün gelişmesi için çok gerekli gübre yığınları, besin açısından zengin ve sıcak, bazı bahçıvanlar bitki kabak.  Kültür, özellikle çiçeklenme ve meyve sırasında, nem çok önemlidir, bu dönemde bol sulama meyve oluşumunu hızlandırmak için yardımcı olur. Bitki örtüsü kabak bitkilerin ikinci yarısında kuraklık tolere edebilir.

Bu tür çok zengin çeşitliliği değildir. Eski, kanıtlanmış çeşitleri biri - Beyaz 13.. Son yıllarda, kabak kaç farklı bölgeye göre düzenlenmiştir - Şemsiye, Güneş, Tabolinsky, CD, karavanlar, Cheburashka ve Domuzcuk.

Squash toprak ve fide yöntem doğrudan tohum ekimi, geçici filmi barınak ve sera altında, seralarda, açık alanlarda yetiştirilen.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Saraha

kabak, kabak, havuç, lahanası, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt