tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Meyve kabak

Kabak kabak meyve

besin değeri ve tıbbi özellikleri genç yaşta kabak meyve kabak (5-7 gün) var besin değeri yüksek. Tat için  enginar anımsatan ve kuşkonmaz ve konserve - mantar. Kabak karbonhidrat, mineral tuzlar ve C vitamini bakımından zengin meyve kabak% 12 kuru madde,% 2,5-2,8 şeker, içerebilir C vitamini Şeker 40 mg% şeklinde gösterilir fruktoz ve glikoz mevcut sindirilebilir oluşturur.

Meyve tuz vücut için hayati vardır squash potasyum, fosfor, kalsiyum. Bunlar, pektin (% 0.6) birikir enzim, vitamin, karoten, vitamin PP. Meyve squash - değerli bir diyet ürünüdür.

Işık emilimi ve besin değeri ihlal için onları vazgeçilmez kılıyor karaciğer ve böbrek fonksiyon. Squash için çok yararlı obezite, anemi, kalp-damar hastalıkları. Onlar daha iyi bir ayırma ve safra kurtarma katkıda karaciğerde glikojen, protein daha iyi sindirim. Tıp ile hamuru, meyve suyu, tohum ve kabuklu kullanmak. Tohumları kabak, hem de kabak tohumları gibi saponin içeren ve Tıpta kullanılan yağ yağ.

Squash salamura, kızarmış, yemiş atmak.  Kabak kabak biyolojik özellikleri (Cucurbita pepo vzt.patisson Duch.) - Yıllık Kabak bitki ailesi. Bitki sprey. Alışkanlık Bush daha şık ve kompakt, daha az sürer oldu bir lokali daha fazla alan.

Ana kök kısa ve diktir. Büyüyen noktada internod kısaltılmış. Suckers bitki değildir.

Kök sistemi iyi bir kazık kök ile geliştirilmiş, ancak lokali daha az güçlü.  Kabak göre daha küçük Yapraklar saplı, Beş sert kıllar ile loblar, ancak boyutu küçüktür.  Çiçekler diğer cucurbits daha küçüktür. Meyve şiddetle basık, diskoid, ya da bir tabak chugunovidnoy formu, düz veya taraklı kenarı keskin segmente.

Sarı veya yeşil renkli beyaz, krem,. Aksine kabak daha talepkar squash ve daha az ısı verimlerinin. Içinde Aksi takdirde tverdokoroy kolayca kabak ve kabak benzer melezleri şekillendirme, onlarla çapraz tozlaşma.

Olumlu olarak şartları, sürgünler 6-7 gün, bir ay görünür çiçeklenme başlar. Kabak çiçeği ve formlar yumurtalık sürekli donlarından kadar. Meyve ile oluşur Çiçekli sonra 3-8 gün.

Squash kuzey rüzgarlarından korunmuş tercih nötr reaksiyon bereketli toprakları ile güneşli siteleri. Bu kil, turbaya, kumlu büyüyebilir öncesi iyileştirme ile toprak. Bu durumda toprak gerekir iyi organik gübre ile doldurulmaya. Bitki Ağır dokulu, yoğun tahammül toprak, asitli toprak çevre gibi değil.

Ancak, Her 30-40 gr oranında soba külleri giriş iyi, bitki toprak asitliği oldukça toleranslıdır. Ancak altında, ön kireçlenerek asidik toprak daha iyidir öncü (100-600 g/m2). Kabak kökleri her zaman gerekir sıcak olabilir.

Kabak tohumları 13-14 lik bir sıcaklık çimlenme ° C karşılık gelen sertleşme değişken sıcaklık. Sıcaklık 16-20 ile tatmin edici artar ° C  Çimlenme, büyüme ve için optimum sıcaklık sırasında 25-27 ° C kadar çiçekli bitki gelişimi oluşumu ve 18-25 ° C gün, 18-20 olgunlaşma ° C gece.

Squash korkular don, ne kadar -1 hava sıcaklığı kısa vadeli düşüş ° C bitki ölüme neden olur. 10-12 bir sıcaklık ° C bitkilerin geciktirmek geliştirme, küçülmüş yapraklar, neden düşük verim. Sıcaklık keskin değişiminde hava olumsuz tepki verir.

Bu çok tehlikeli bir düşüş ° C squash bitkilerin dönemde 10 altındaki sıcaklıklarda çiçeklenme, özellikle geceleri meydana gelmez döllenme ve meyve tohumları olmadan oluşur eğer.  Squash kuraklığa oldukça dayanıklıdır nedeniyle kendi orta ölçekli bırakır. Sırasında sıcak su ile bol sulama oluşumu önemli ölçüde meyve verimi artar.

Için soğuk su squash sulama olumsuz tepki verir. At Hasta sadece kökleri değil, aynı zamanda bırakır ıslatma.  Squash - kültür ışık gerektiren, daha iyi yetişir ve meyve üretir kısa günde, fakat aynı derecede iyi olan çeşitleri var kısa ve uzun gün ışığında büyür. Gölgede bitkiler güçlü uzanıyordu. Squash cevap Organik ve mineral gübreler.

Siz kabak değil aynı yerde yeniden dikti. Kötü bunun için öncekilerden - salatalık, balkabağı, kabak ve diğer Ailenin Kabak bitkiler. Kabak eski yatağına 4-5 yıl öncesine geri dönemez.

En iyi habercisi tarak için - patates, lahana, soğan, yeşil kültür. Squash erken bir dolgu macunu olarak yetiştirilebilir Birkaç sırtlar kendi satırları ile Patates,. Ve ile salatalık bir kulis rassazhivaya olarak kullanılabilir arsa kenarlarında tarak.  Toprak, gübre artan kabak hazırlık Özellikleri  Kabak altında toprak sonbaharda ele alınır, önceden organik gübre (kompost veya gübre), 3-4 yapmak kg/m2.

Dikkatli kazma, gübre parça-sonu yoksa gömülüdür. Erken ilkbaharda, en kısa sürede kar aşağı gelir ve toprak gibi kuru, bir komisyon ile yayılmış yığınları ve çiçek yatak bölün. İlk olarak - iki gün ve tercihen günde bir ekim toprak kazdık düşme zamanı olmasaydı 18-20 cm derinliğe kadar organik gübre, dağılım onları eşit altında kazma.

Organik gübrelerin uygulanması her zaman etkilidir mineral ile birleştirir. Çimen-podzolik topraklara At Organik gübreler 15-20 g sülfat eklenir amonyum ve potasyum nitrat, 1 m2 başına süperfosfat 30-40 gr. Içinde Ağır toprak toprak kabak Dışı Çernozem bölge sırtları ya da armalar yer önerilir.

Sırtlar ve onları yerleştirerek, 20-25 cm kadar yüksekliği artan sırtlar doğu-batı. Böylece daha iyi ısınabilir. Mesafe sırtlar arasında en az 70-80 cm olmalıdır

Kuzey uçurum ve güney yan - düz. Hafif topraklarda trodden düz bir zemine ekilen veya dikilen fidan sadece geçiş için izlemek.  Non-Black Earth kabak kabak büyüyen fideler uygun yoluyla büyümek 3-4 hafta boyunca pişmiş olabilir fidan. Kökleri Bitkiler çok kötü bu yüzden nakli fide tolere edilir iyi olmadan en az 8-10 cm çapında saksıda yetiştirilen tencere fidan kötü hasta uzun bir süre üzerinde yakalamak.

Penceresinde kabak fide gibi oldukça sorunlu büyümek bitkileri çabuk gerilir ve birbirlerine belirsiz. Ancak , Kuru alanlarda genellikle yaprak bitleri etkilenir ve olan örümcek akarlar. Fidan sadece iyi olabilir büyümek sera, sera ya da geçici bir filmin barınaklar altında. 30 günden eski

fide, en iyi olarak kabul edilir. Bu bekleme listesi önemli meyve kabak hızlandırır. Için Bu Nisan ayı sonunda tohum sow - Mayıs ayı başlarında, bir kez aşağıdaki alır ile kaplar veya kutu. Toprak karışımı kabak için aynıdır. Dolu bir kutu ekilen zaman talaş, dere kumu ve toprak karışımı yapmak oluk oluk her 4 cm, tohum ortaya koydu kotiledon fidan

aşamasında 3-4 cm bir dizi yerleştirerek yarım paket kapları veya kesim kabak dalış süt. Önceden paketlenmiş yapmak delikleri fazla suyu boşaltmak için bız. Merkezi bir almak durumunda daha iyi dallanma için kök tutam.

Çok önemlidir zaman fide yetiştirme - fide çıkışı, hangi en uygun koşullarda, 3-5 gün yumrukladı. Için sıcak tutulan çimlenme kutusu (18-25 ° C). Üzerinde fide ortaya çıkmasına havalandırın başlar Bu modda 3-9 C. tarafından sıcaklığını düşürmek, fide tutmak Hafta boyunca da gergin olmaması.

Bundan sonra, sıcaklık tekrar ° C gündüz değil 16 altında 17-22 yükseldi ° C gece. Fideler orta sulanan. Yüksek almak için kaliteli fide, iki kez sığırkuyruğu beslenir 15 g ilavesi ile 1:10 oranında su ile seyreltilerek kova için süperfosfat. Süperfosfat önceden ıslatın bir günlük su ve başlık olun.  Sıcak havalarda tarafından kurulduğunda fideler dikilir Don sonrası.

Akşam ya da daha iyi bir ifadeyle bulutlu, rüzgarsız hava. Düz bir yüzeye , 60x60: bitkiler programları ile şaşırtmalı olarak yerleştirilen 70x70, yuvada iki bitki ile 80x80 cm. Sırtlarında kabak bırakarak, iki satır, 40 cm dikildi arka arkaya 50 cm bitkiler arasındaki mesafe  Pastissona tohum fide büyümesi için hiçbir fırsatı olanlar, kabak ekili toprağa tohum.

Ekim tohumları için en uygun üç, dört yıl önce. Taze tohumlar, yani hasat Geçen yıl, az 2-4 saat ısıtılır 50-60 ° C. Boyunca güneşte tohumları Isıtma birkaç gün çimlenme oranı, enerji artar çimlenme ve kısmen mikroplara karşı dezenfekte hastalık.

Büyük ölçüde tohum çimlenme ve teşvik Alpin bir çözüm iliklerine fide çıkışı uygun tohum veya potasyum humat. Sigara Çernozem bölgenin koşulları için çok önemlidir meyve kabak fideleri bitki direncini artırmak için soğuk ve ani değişiklikler hava durumu, önceden tohum sertleşmesine yararlı olur değişken sıcaklıklar.  Büyük ölçüde açık toprağa ekim kabak hava bağlıdır.

Tohumları ekilir zaman toprak sıcaklığı 15 kadar - 10-12 ° C ve hava sıcak 10 cm derinlikte ° C Geçici, banliyölerde bu kez muhasebeleştirilir Geç Mayıs - Haziran başlarında. Eğer sıcak veya sırt kullanıyorsanız Film barınaklar kabak tohumları iki ekilen olabilir önceki hafta.

Özellikle filizlenmiş tohumlar, oluşan önemlidir nemli toprak. Bunu yapmak için, ulaşan bir çapa sahip delikler nemli toprak ve 3-4 her tohum yatıyordu Birbirinden 3-4 cm. Daha iyi nem çekin delik avuç önceden sıkıştırılmış toprak. Sonra tohum yükseklikte toprak örtüsü ile deliklere ekim tohumları. Eğitim alanı arasındaki boşluklar, delik doldurma ve ekim yok.

Toprak delikler sulama, kuru, ancak bir süre sonra kil ve killi topraklarda sulama oluşabilir kabuk. Bu nedenle, sulama aşağıdaki malçlama tutun turba veya talaş.  Çok etkin olarak kullanılan, kuru bir bahar kabak Bakımı sonra sıkılır malzeme film, malçlama bahçe doğrudan ekilir ve toprak ile kenarları serpin. Sonra film delik ortaya çıkması.

Ise yere bitki örtüsünün sonuna kadar filmin bırakın yapabilirsiniz hatta nemli, soğuk, kabak iyi bir ürün almak yıl. Birkaç derece toprak sıcaklığı bir film altında Yukarıda, hangi bir termofilik kültürü için önemlidir.  Bitkileri çimlenme sonra ve yaklaşık iki hafta çimlenme kadar bunlar gereklidir tohumları üstesinden istekli kuşlar ve korumak sürgünler zarar verebilir.

Topraktan 40 cm yükseklikte nedir Bir dize çekin ve ince şeritler onu asılı polietilen film. Fidan veya bitkilerin ekili ise don veya soğuk dalgası tarafından tehdit, kendi ham kapalı biçilmiş çim veya lutrasil üst atmalarını. O Bu rüzgar ile şişmiş ve bitkiler arasındaki satır kenarına baskı değil Herhangi bir ağır nesneler.

Zaman ilk , delik bitki inceltme gerçek yaprak tutun Gereksiz kaldırma. Kalıcı bir yere nakli sonra Onlar kök almak kadar haftada sulanan bitkiler. Düzenli toprak gevşetmek gerekir.

Birinci ve ikinci toprak işleme sıra aralığı zarar vermemek için 12-15 cm derinlik yapmak bitki kökleri, bazı delikler daha küçük gevşetin. Faz 4.3 podokuchivayut forma bitkinin bu yapraklar dıştan gelen kökleri.

İleri, yem fabrikası kül 15 g ilavesi ile, su (10 litre başına 200 g) içinde çözülür üre (kibrit kutusu). Sonraki ziraat olmamalı (5-6 cm) derin. İkinci beslenmeye zamanlı çiçeklenme dönemi. Bu, sığırkuyruğu gerçekleştirmek için bir seyreltik iyidir oran 1:08 veya 1:10 tavuk pisliği su. Bir 8-10 lupok için yeterli kovalar.

Önlemek için besleme sonra Burns sulanan bitkinin yaprakları. Iyi bir büyüme ile sadece fosforik ve potasyum gübre yapmak için tavsiye zayıf büyüme ile - tüm besin. Bazı büyüyen bitki kabak yararlı prischipnut yıllar besinlerin çıkış katkıda büyüme noktası, meyve ve toplama başlangıç ​​hızlandırır. Bu genellikle sırasında yapılır bitkilerin tomurcuklanma.

Uzun bir soğuk dalgası sonra sıcak hava egzersiz yaprak kurulması yapraklar üzerinde besleme. Bunu yapmak için, üre 10 gr çözülür ve 10 litre suya iz elementlerin bir tablet. Üzerine serpin sadece akşam geçirmek bırakır! Eğer güçlü bir kalınlaşma çalı squash 2,3 ortalama yaprak kesilebilir havalandırma ve yaz arı çiçek erişimi artırmak. Periyodik alt yaşlanan yaprakları temizleyin.

Squash Aynı hastalık ve zararlılar etkilenen diğer cucurbits. Düzenli olarak Genç yumurtalık kabak kaldırılır sol olarak overripeness önler yeni meyve oluşumunu geciktirmek. Genellikle yapılan masraflar Haftada 2-3 kez, gerekli bir meyve boyutu. 3-7 gün süren ateş daha iyi korunması için Meyve 5-7 cm çapında ulaştığında, yemek pişirmek için yumurtalık, - 'Dan fazla olmamalıdır 12 cm

meyve sapı kesilir ve hemen geri dönüşüm veya ev kullanımı için hazırlanmıştır. Için Uzun süreli depolama genç yumurtalıkların uygun değildir. Onlar bir sıcaklıkta bir hafta kalitelerini değil korumak 10 ° C'nin

Her Hasattan sonra bitkiler sulanan, düzenli beslenen ve toprak gevşetin. Büyüyen tarak filmi barınaklar altında veya seralarda zamanında ve düzenli olarak havalandırılmalıdır. Durgun bir hava içinde çiçekler kötü tozlaşma, ve yumurtalıklar etkilenir gri ve beyaz rot.

Artış hasat squash arıların çekmek için yardımcı olur ve sera çiçekleri düzenlenen diğer polinatörler, nectariferous bitki veya çiçek püskürtülür şeker şurubu ile tarak. İlk don kaldırıldıktan sonra kalan meyve ve bitkilerin kompost yatıyordu. Olgunlaşmış meyve havalandırılan, kuru halinde hazırladık oda ve geri dönüşüm için genç kullanın.

Squash çeşitleri Beyaz 13 - yaygın, iyi sıralama Farklı toprak uyarlanabilir ve iklim koşullar. Orta olgunlaşma, ilk meyve ortaya çıkması sonrası 55-67 gün hangi olgunlaştırmak. Bitki sprey, silnovetvistoe.

Meyve beyaz, disk dişli ile  0,4-0,5 kg ağırlığındaki kenarları. Meyve kuru ile% 7 içerebilir % 2.9 şeker içeren maddeler. Meyve firmanın kabuğu. 3.2 kg/m2 Verim. Bitki külleme etkilenir ortalama derece.  Disk - 37-68 gün olgunlaştırmak erken, ilk meyve çeşitli ortaya sonra.

Bitki çalı formları 2.1 yan vuruyor. Hafif diskoid ile meyve kenarında çentikli. Fetal ağırlığı 0.35 kg. Meyve yüzeyi beyaz, hafif parçalı, düz. Çizim ve Mesh yok.

Kabuğu, marmelat ince, beyaz hamuru olduğunu. Şeker içeren Katı 5,6-6,3% 2,0-3,4%. Soğuk dayanıklı bitki verimi (6.4 kg/m2).  Şemsiye - Kuban Deneme İstasyonu VNIIR elde. Sınıf ilk meyve erken sonra 49 gün vadeli olgunlaştırmak fide çıkışı. Bir bitki veya çalı polukustovoe.

Meyve tırtıklı kenarları götürdü ya da çan şeklinde. Pion yüzeyi beyazımsı, bazen biraz tuberculate, pürüzsüz ya da yeşil ışık. Eti sert, beyaz, kabuk olduğunu odunsu. Sınıf beklenen yüksek toprak verimliliği ve ısı. 5 kg/m2, 0.4 kg fetal ağırlık, - 2.6 Verim ortalama kalitesi, taşınabilirliği zayıf tutmak. Içerik kuru madde% 5.5,% 2.2 şekerler, C vitamini 18 mg%. Bitki fungal hastalıklara karşı oldukça dirençlidir.

Loaf - kompakt olan yoğun tipi çeşitli slabovetvyaschimsya çalılık ve yüksek doygunluk kadın çiçekler. 60-70 cm bitki boyu, meyve vermeye başlar Ortaya çıkışı 50 60. gün. Variety tahsis edilir hafif bir levha şeklin açık yeşil meyve elma dilimli kenarları belirgin.  Piglet - Erken olgunlaşan bir çeşittir.

Çimlenme itibaren birinci toplama 50 gündür. Bitki sprey, kuraklığa dayanıklı. Yapraklar küçük yeşil, slaborassechenny vardır. Kompakt çalı. Meyve Beyaz, 224 İçindekiler ağırlığında bir tabak şekil, pürüzsüz, kuru madde% 7.2, toplam şeker% 3.9.  Tabolinsky - 60. gününde orta olgunlaşma çeşit fide çıkışı.

Bush ortalama, ama baş kamçı yarı uzun. Bitkinin tüm parçaları tüylenme yumuşaktır. Meyve tabak, olgun pürüzsüz, sarı, turuncu. Meyve eti kremsi bir. 0,2-0,3 kg Fetal ağırlığı. Kuru % 2.9 şeker de dahil olmak üzere% 8,9, madde.

Bitki külleme ve mildiyösü, karşı bağışıklık  

kabak, patates, lahanası, kabak, kabak, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt