tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kabak bitki normal büyüyor

Kabak bitki için normal olarak yetiştirilen kabak

tarak - Ayrıca kabak. Kabak bir yıllık bahçe bitkileri ve aile kabakgiller aittir. Squash bulunamadı nerede vahşi ya da olduğu gibi, kabak ve yapay olarak yetiştirilen tür muhtemeldir. Squash bitki bir çalı veya polukustovuyu formu vardır. Sert büyük bitki kabak yaprakları.  Bir kabak gibi şeklinde kabak kavun tüm eylemlerinin meyve genellikle bir tabak gibidir. Bu nedenle, bir squash başka adıdır - Belleville kabak.

Fakat meyve türüne bağlı Belleville şekli değil, aynı zamanda bir çan şeklinde değil sadece olabilir. Kavun kabak rengini tarafından da çeşitli bağlı olarak değişebilir: beyaz, sarı, yeşil, çizgili. Squash, örneğin, daha çok bir termofilik kültür  . Ayrıca kabak topraktaki nem ve uygun bitki gelişimi için gerekli besin maddelerinin daha talepkar.

Bu sektörde o 4-5 yıl boyunca ailesinin bitkiler büyümek değil şartıyla, daha sonra en erken 4-5 yıl değil, birden fazla yıl için tek bir yerde kabak büyüme ve büyüme yerine dönmek için dikkatli olun ve kabak, büyüme ve gelişme için, çünkü neredeyse bir ve eser elementler ve besin kullanın.  daha fazla besin değeri olgunlaşma erken bir aşamadadır var. Tatlı meyve kabak veya kuşkonmaz enginar andırır.

Ama konserve midye tadı değinmek istiyoruz: mantar gibi tat meyve kabak uygun koruma ile. Meyve kabak olarak karoten, vitamin B ve C, pektin ve şeker birçok yararlı ve meyve kabak büyük miktarda insan organizması ve iz besinler için gerekli içerir. Bu bir anlamda meyve kabak vitamin ve mineral deposu bir tür vardır.

Kabak tohumları 13 +14 lik bir sıcaklık büyümüş olmasına karşın için bitki kabak ulaştı ve normal olarak gelişmiş, en uygun ortam sıcaklığı +15 +27 ° C düzeyinde olmalıdır ° C Çünkü ısı seven kabak kesinlikle dondurma tahammül. Kısa sıcaklığı düşer kabak kaybolabilir sonra bile.

Ama kabak oldukça kolay kuraklık tolere edebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi - toprak verimliliği konusunda oldukça seçici kabak, ancak tarım olmak zorunda ayrı yatak tahsis değil, tehlikede yataklarına rahatsız yerlerde yetiştirilebilir.  tohum ve fide itibaren mümkün.

Doğrudan kalıcı büyüme için toprağa ekim tohumları, geri geri dondurma değil emin olun, fakat bu en iyi don geri dönüş olasılığı neredeyse sıfıra azalır, geç Mayıs ayında yapıldığında. Aynı kabak fideleri geç Nisan ayında ekilen olmalı ve bir hazır, 30-35 gün yaşında, fide Mayıs sonu ve Temmuz ayı başlarında ekilmelidir.

Eğer seralarda kabak büyümeye planlıyorsanız,  Sonra orada yarısında dikmek kabak önceki açık zeminde iki hafta gerekir.  4-5 cm derinlikte kuyu için tohum ekmek. Eğer bahçede kabak büyümeye planlıyorsanız, 1,2 metre genişliğinde satır arasındaki boşluk ve 0,6-0,7 metre bitkiler arasındaki mesafe yapmak için bir numara yapmak gerekir.

Ayrıca düzeni 0,7 x0, 7 metre yükseltilmesi önerilir. Çimlenme sonra bitkilerin güçlü bitki sadece bir delik bırakarak dışarı inceltilerek olmalıdır. Fide ekmek ile aynı devre üzerinde dikilmiş olmalıdır.

Ve kabak verimi artırmak başka bir küçük sır - squash çapraz tozlaşma bitki olduğu için kabak başka cucurbits ekmek gerekir.  Büyüme sezonunda sığırkuyruğu (1x6 veya 1x8) bir çözüm besleme bir ya da iki yürütmek için gereklidir. Yılından bu yana kabak yerine termofilik, sonra sulama da abartmak gerekmez.

Bütün büyüme mevsimi boyunca iki ya da üç kez dökmek için yeterli olacaktır. Ancak, sulama metrekare başına 60-80 litre ağır olmalıdır.  İlk büyüme mevsiminde, squash bitki küçük kadar, bu bitki büyüyecek ileride periyodik ayıklanması, gerekli ve bu olmamalıdır bu yordamı yapmak için yer bırakır için ayrılan koruyacak - kendi kabak yapraklı otlar bastırmaması ve çimlenme olmaz. Kullanmak

Ama eğer  Sonra ilk büyüme mevsimi yabancı ot kontrolü yapmak gerektiğini, ve squash kuraklık taşıyacak zamulchirovan ise çok daha kolaydır.  Size iyi şanslar, dostlarım.

Related Posts:
  1. kabak kabak Belleville
  2. Patlıcan

patlıcan, kabak, lahanası, kabak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt