tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Tatlı soğan yayıldı

Bow kokulu (dzhusay, zhusay)  Yaygınlaştırma.  Vahşi yılında Moğolistan ve Çin'de yetişir. SSCB'de Sibirya ve Uzak Doğu'da bulundu.  Botanik özellikleri.

Bow kokulu (Allium odorum L.) - Aile Soğan bir çok yıllık bitki (Alliaceae).  Dar doğrusal Ampul, köksap bağlı çapı 0,8-1,5 cm. 60-70 dar doğrusal, 40-50 cm boyunda çiçek sapı yüksekliği Yapraklar Çiçekler yoğun küresel umbels toplanan, yıldız görüyorsunuz.  Biyolojik özellikleri.

Toprağa basit, büyüyebilir alkali topraklarda. Bu gölge ve ışıklı yerlerde iyi yetişir. Frost dayanıklı. Temmuz ayı sonlarında ikinci yılında Blossoms - Ağustos.  Üreme ve tarım teknolojisi.  Tohum ve ampul ile yayılır.

Tatlı soğan yetiştirme teknikleri yetiştirme yöntemleri soğan benzer.  Hasat.  Büyüme mevsiminde yaprak kesilmiş üç ya da dört zaman. Bu yaz boyunca hassasiyet korumak, kullanıldıkları geç sonbahar kadar yemek.

Tıbbi özellikleri.  Yaprakları C vitamini içeriği Çiçek salkımına 45 mg% - 90 - 100 mg%. Tatlı soğan kalbinde almak hastalıklar.

Uygulama.  Hafif olan gıda tüketilen yaprak ve çiçek salkımına içinde slabochesnochnym lezzet.  Kırgızistan, yeni bir formda tatlı soğan bir başlangıç ​​olarak kullanılan ve tuz - Salata ekle, içinde, sebze sallayarak ve kızarmış et filizlenmiş turp çorba ile.

Kazakistan olarak, turp, turp, bahar bir salata konur sebze, dolma akciğer soğuk meze ile beyin eklendi mayonez. Soğan, kokulu güveç ve haşlanmış koyun eti ile dana eti, mantı ve köfte için doldurma yapmak, sakatat çeşitli yemekler pişirmek sebze ve erişte. Tatlı soğan - karmaşık Kırgız vazgeçilmez bir bileşeni sos ve kızarmış geyik eti.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Bezelye yıllık bitki

tatlı soğan, tatlı soğan, soğan, bezelye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt