tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Tatlı soğan bir hemostatik etkiye sahiptir

Bow kokulu salata bir hemostatik etkisi

tatlı Bow - çok yıllık bitki salata soğan biri. Onun doğum yeri Gorny Altay, Moğolistan ve Çin düşünüyorum. Fetih Moğol savaşları sırasında Avrupa'ya getirildi. Tatlı soğan diğer isimler vardır:  dzhusay (seçenekler - zhusay, zhyusey), dallı soğan, soğan Çin, kokulu soğan, soğan yabani soğan sarımsak, dağ sarımsak, alan sarımsak. Soğan ve sarımsak tadı, hem de dekoratif ve bal bitki birleştirir. Peninsula soğan ve slabochesnochny bir tadı vardır.

Ampul soğan terazi "keçe" dokulu bir aromatik lukovitsepodobnoe kalınlaşma (çapı 1-1,5 cm). Mal önemli değil. Yapraklar düz, 1.2 cm çapında 40 cm, etli, açık ya da bir balmumu kaplı koyu yeşil.

Ekim yılında 5-6 yaprak oluşturur. Sonraki her yıl ok tabanında yeni bir bitki büyür hangi "soğan", bağlı ortaklığı kurdu. Böylece, soğan dalları, çalı içinde yaprak sayısı çarpılır.  Sap-ok çiçek ikinci yıl görünür. Ok yapılmış, dört taraflı bir şemsiye gelişme ile 35-45 cm biter yüksekliğe ulaşır. Çiçekli önce, film kapsayan ince bir tarafından yuvalanmıştır.

Temmuz ayı sonlarında filmin çatlama sonra - Ağustos ayının başlarında, güçlü bir hoş koku yayan, mor yaprak orta damarı, stellat çiçeklerle beyaz birçok oluşan bir gelişme (en çok 150 adet) yayınladı.  Çiçek, yay onun koku nedeniyle ve onun ana başlık var - tatlı soğan. Tatlı soğan nektarı bal kendine özgü bir aroma ve soğan ile ilgisi yoktur bir tadı vardır.  Rusya'da bilinen tatlı soğan tür: Baharatlı, Astrolog, Çin sarımsak.

Soğan tatlı toprağa basit ve ışık koşullarında. Frost dayanıklı. Tatlı soğan yetiştirme Agrotechnics, ilke olarak, artan soğan teknoloji farksızdır. Tatlı soğan vejetatif çekirdek tarafından yayılan ve - ekim ampuller.  En iyi tatlı soğan, yeşil fasulye ve cucurbits ile müjdeliyordu. Bitki soğan tatlı patates ve bitkileri sonra lahana tavsiye edilmez. 4-5 yıldır tek bir yerde yetiştiriciliğinin en uygun dönem.

Nisan ayında tatlı soğan tohumları Sow. Ekim önce su en az üç kez değişen, 18-24 saat suda bekletin. Sonra akışkanlık için kurutulmuş ve 25-30 cm derinliğinde mühürleme aralıklı sıralar halinde oluklar ekilen 1-1.5 cm

yeşil kesmek değil ekim yıl. Otlar düzenli ot Koridor. Sürgünler 2-3 daha da büyümesi için bu yaprak, bitki inceltilmiş ve bitkiler yenir kaldırıldı veya nakli göründüğünde. Sezon sonunda tatlı soğan bireysel yığınları arasındaki mesafe 20 cm'den az olmamalıdır

bakımı, (gerekirse) besleme incelmesi ve yabancı otların ayıklanması, düzenli sulama olduğunu.  Yaşamın ikinci yılından itibaren, tatlı soğan çalı bölünmesi ile yayılır. Kazı bütün çalı 2-3 ampul içeren bölüme ayrılmıştır ve iyi dökülen su kuyuları onları dikilir. Önceki seviyesinin altında nakledilen bitkilerin Bury izin verilmez. Dünya etrafındaki çalılar 25-30 cm arasında mesafe her çalı da sıkmak ve bolca sulanır.

Haftada iki kez (su basması için az yan soğan) sulama gelecekte yürütülmesinde.  Tatlı soğan yaprakları ihale ve büyüme mevsimi boyunca sulu vardır. Sezon başına 2-3 kat harcama kesildiğinde 25-30 cm regrowth

otlar her kitle hasat sonra, bitki besleme ve bol bol sulanan gerekir. Ağustos ayı ortasında kesme bitkiler kış önce güçlü büyümeye izin verecek şekilde durur.  En uzun ömürlü gibi, tatlı soğan rotasyon dışında yetiştirilen - yani, tek bir yerde birkaç yıl. Kullanımı kolay, ekstra alan altında işgal etmemek için  .  Kullanılan tatlı soğan yeşil taze ve börek, köfte, omlet için bir dolgu olarak salata, meze, et yemekleri, içinde tuzlu.

Genç çiçek sapları (oklar) yabani sarımsak gibi aynı şekilde turşu ve salamurada olabilir. Tatlı soğan çiçek üzerinde içecekler ve ev şarabı ısrar ediyorlar.  Yaprakları ve çiçekleri tatlı soğan C vitamini yüksek miktarda esansiyel yağlar ve şeker içerir. Özellikle kalp-damar hastalıkları gibi, gastrit, bronşit, nevrasteni çeken insanlar için tatlı soğan kullanımını gösterir.

Ayrıca, bir hemostatik etkiye sahiptir. Tatlı soğan suyu kaşıntı, tahriş ve böcek ısırıkları nedeniyle şişlik, "yanık" adresinden giderir  .

Related Posts:
  1. aile zhimolostnyh

soğan tatlı soğan çeşitleri, soğan, yenibahar, soğan, soğan, sarımsak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt