tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Düz doğrusal yaprakları soğan tatlı soğan

Düz doğrusal yaprak yay ile Soğan tatlı soğan

tatlı Bow - özel bir lezzet slabochesnochny var düz, doğrusal yaprakları uzun bir yay olduğunu. Karaciğer çok mütevazi olduğunu, sulu, etli yaprak yüksek verim sağlar. Yıl boyunca, bu vitamin yeşil sürekli bir kaynak olarak hizmet veren ve kış aylarında çok zorluk ve kapalı olarak büyüdü.

Botanik açıklaması.  Tatlı soğan (Alliurn odorum L.) - aile Liliaceae (soğan) ve çok yıllık bir bitkidir. Bir noktada 5-6 yıl artış.

Doğru ampul oluşmaz. Pseudobulb şekli silindirik, (0,7-1,2 cm çapında) zayıf, yavaş yavaş yanlış bir kök haline gelir. Bitki çok yaşamın dördüncü yıl için, dallı olan 115-130 ve daha fazla şube, 2.7 yaprakları her oluşturabilirsiniz. Yaşamın ikinci yılında çiçek açar.

Tohumlar 2-3 yıl canlı kalır.  Biyolojik özellikleri.  Tatlı soğan bitkileri çok soğuk dayanıklıdır. Hatta -35 de iyi Bunlar kışı geçirmek ...- 40 `C.

Bereket ve toprak nemi ile Zorlu.  Tatlı soğan 60-80 cm toprak nüfuz güçlü bir kök sistemi geliştirir, ancak, üst (15-30 cm) tabakasında bulunan kök toplu, bu yüzden her zaman gevşek olmalıdır.  Kimyasal bileşimi.  Tatlı soğan yaprakları karoten (6 mg%) bakımından zengindir. Ayrıca bir sürü (80-140 mg%), askorbik asit, en fazla% 8 şeker, 3.5-4% protein vardır.

Doku düşük (% 1,3-1,5) içerik nedeniyle büyüme mevsimi boyunca hiçbir grubeyut bırakır.  Tıbbi özellikleri.  Tatlı soğan yaygın halk hekimliğinde kullanılır. Idrar kaçırma, böbrek yetmezliği ve zayıf mesane, tohum kaynatma tüketilen yaprak kaynatma veya infüzyon - mide iltihabı ile, kusma eşlik edebilir. Yaprakları da morluklar için poultices için kullanılır.  Agrotechnics.  Tatlı soğan bir, iki ve uzun vadeli kültür yetiştirilmektedir.

Bu Vejetatif tohumlar ve yayılır - çalı bölerek. Dikim planı, dikim: 25-40 x 25-30 cm Tohum sıcaklığı1 -2 'C, bir ay kadar sürer, aynı zamanda ekim gelen çimlenme döneminde bile çimlenme. 6-8 gün sonra - 14-15 At `C fidan iki hafta içinde ve 20-22` C görünür. Kolayca soğuk sıcaklıklara dayanması ve 3-4 'C düşürüldü

Ilk gerçek yaprak 2-3 hafta sonra ortaya çıkması oluşur. Yaşamın ilk yılında, bitki 3-5 yapraklı 2.1 vuruyor kurdu. Ilk yıl içinde yeşillik Kaldır tavsiye edilmez. Yaşamın ikinci yılında, her bitki 10-12 oluşturduğu, dördüncü ise bir - 125-130 vuruyor at.

Çiçek okları genellikle 5 yıllık yaşam bitkiler 4 oluşur. Bu yaş bitkiler yeni yatak yaratmak için tohum gibi bitkisel üreme için kullanılır.  Tatlı soğan kök alarak 5-7 gün sonra bir nakli tahammül ve yeni yapraklar oluşmaya başlar olabilir. Erken ilkbaharda (Nisan) ve sonbahar (geç Ağustos) nakli en iyisidir.

Ekim tohum veya bölerek çalı tatlı soğan ve yıllık bitkiler yetiştirilebilir. Üreme herhangi bir yöntemle tatlı soğan bitki bakımı yabani ot ve gevşeme toprak zamanında alınmasıdır. Soğan, hemen hemen etkilenmez hastalıkları, özellikle mildiyösü aksine yenibahar, soğan,. Yaprak ve sürgün Temizleme onlar uzunluğu 20-35 cm ulaştıklarında, yükselişi gibi, seçici harcamak ve gerektiğinde. Hasat don kadar devam eder.

Gıda kullanma.  Bitkinin tüm parçaları tarafından kullanılan gıda. Tüm bitki organları hassas sarımsak kokusu, soğan aromatik denir bu yüzden. Slaboostruyu baharat olarak kullanmak soğan için kontrendike olan insanlar için gıda kullanılması önerilir. Tatlı soğan kış tüketimi dondurulmuş ve ev konserve sebze hazırlanmasında kullanılabilecek için: onları bir mayhoş tat ve slabochesnochny slaboostry tat verir.

Bow kokulu - büyük bir kültür kışın zorlamak için. , Salata oda kültür zorlayarak neden yeşil yapraklar, ekleme, sadece tat ve lezzet yemekleri geliştirir, aynı zamanda onları çekici bir görünüm kazandırıyor.

Related Posts:
  1. Domates

lahanası, soğan, yenibahar, soğan, soğan, tatlı soğan salatası

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt