tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Pırasa soğuk dayanıklı bitki

Pırasa soğuk dayanıklı bitki soğan

Pırasa iki soğuk dayanıklı bitki yıl. Uzun beyaz lukovitsutsilindricheskoy formu (yalancı gövde) formları ve geniş bırakır.  Bizim bahçelerde pırasa bu kesinlikle doğru değil, yaygın olarak soğan gibi değildir büyür. Zevk için ampul çok soleykaliya içeren daha yumuşaktır. Yapraklar ve lukovitsasoderzhat C vitamini - ham ürün 100 g başına 35 mg ortalama.

Pırasa doktorlar tüketen romatizma, obezite, böbrek taşları tavsiye ve idrar söktürücü özelliği vardır.  Olarak ham halini vsalatah Kullanılan haşlanmış balık ve et yemekleri için garnitür olarak kompostosu. Pırasa bitkinin alt, yumuşak kısmının gıda kullanımında.  Pırasa Karantansky.

Olgunlaşma, don vardır iyi tutarak kaliteli, nispeten küçük bir ağartılmış ampul oluşturur.  Bulgar.  Geç oluşturan büyük ağartılmış ampul.

Hannibal. 180 gün sonbahar-kış çeşidinde büyüme mevsimi. (Avrupa'da en yaygın çeşitleri biri)  Pırasa için en iyi habercisidir  , Erken  .  Agrotechnics. Bow-poreyimeet uzun büyüme mevsimi (180-200 gün), büyümüş poetomuego  . Erken ilkbaharda vgrunt soğan ve ekim tohum büyümüş olabilir rayonahs uzun sıcak dönemlerde.

Pırasa altında toprak sonbaharda hazırlanan, iyi onun tarafından yürütülen  ve gübre: gübre veya kompost 4 - 5 kg süperfosfat 30-40 g potasyum klorür, 15-20 g NA1 m2.Vesnoy altında  amonyum nitrat, üre Gili m2 1 'e göre 20-30 15-20 g nitrojen gübre haline getiriyor. Bitki zengin, oldukça nemli ve gevşek topraklarda yerleştirilir.

Asidik topraklar uygun değildir.  Toprak yeterince sıcak olduğunda alanında usloviyahNechernozemnoy fidan erken Mayıs ayında ekilir. Dikim oluklar önce satır ve üst üste bitkiler (1 m2 başına 16 bitki) arasında 20 cm arasında 30 cm mesafe ile normal şekilde düz bir zemine sırt üzerine koydu. Kılavuzu Hiller veya çapa alt dikilmiş 10-15 cm fide derinliğe kadar yapmak oluklar  , o vrassadnike oturdu biraz daha derin  Uzun ağartılmış ampul alır.

Ağartma tesisleri borozdkipostepenno uykuda toprak okuchivayastebli köklenme sonra.  Bakım pırasa, kromeokuchivaniya sulama ve gerekli besleme, çapalama, hala ayıklayacaktır olduğunu. Bir çözüm ile yaz aylarında Podkarmlivayutporey 2-3 kez  çok povyshaeturozhaynost ve ürün kalitesi veya gübre. Kompozisyon ve aynı uygulama oranı mineralnyhudobreny  .  Pırasa Temizleme.

Seçici Ekim ayının başında kaldırılan kışlama bir dizi Ağustos prorezhivaya bu hasat yaz tüketimi Pervyeurozhai pırasa. Yaprakları kesin ve kökleri kesin. 25 cm - Kök uzunluğu 2 cm ve yaprakları hasat gövde toplam uzunluğu geçmemelidir  Pırasa nemli kum bodrum prikopat saklanır.  Bow-poreymozhet başarıyla erken ilkbaharda taze ürün elde etmek mümkün kılar kar örtüsü, varlığında bahçede kışı geçirmek.

1.5-2.5 kg Verim her 1 m

Related Posts:
  1. Domates
  2. yenibahar
  3. Büyüyen fasulye
  4. bezelye Hakkında

pırasa, kırmızı biber, pırasa, soğan çeşitleri, soğan, bezelye


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt