tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Pırasa çok yıllık bitki

Pırasa ampul yıllık

Ülkemizde ne yazık ki haksız yere ihmal  Pırasa, Avrupa'da da büyük sebzelerde biri olmasına rağmen. Kişi başına düşen pırasa yıllık üretimi: Belgii10 kg, 4 kg Gollandiiokolo, Frantsii6, ve biz çok daha az var içinde.  Pırasa false "bacaklar" yaprak amplexicaul parçaları oluşan soğuk kaynaklanıyor uğruna yetiştirilir, kotoryePP plotnoPP birbirini kucakladığı ve sonra yeşil taşımak.

Gıda ayrıca genç yaprakları (özellikle erken olgunlaşan çeşitler için). Bu yay, özellikle ihale ve slaboostrym tat. Protein, karbonhidrat, lif, vitamin ve mineral tuzlar açısından zengin tanımlanan pırasa besin değeri. Soğan daha az veya aynı Kalori pırasa. Ancak potasyum (100 gr ıslak ağırlık başına 250 mg) yüksek içeriği sayesinde, bu sebze metabolizma geliştirmek için yardımcı olur.

Bu obezite hastalarının diyet dahil tavsiye edilir nedeni budur. Diğer yaylar, diyetlerinde önemli uçucu yağlar, düşük içeriğini ayıran pırasa, bir başka avantajı.  Pırasa kurutulur, dondurulmuş, salamura, bir çeşni olarak, sebze stok eklenir ve yemekleri çok çeşitli bir ürün olarak kullanabilirsiniz.  Pırasa tesisleri 56 ay boyunca tutulur ve onların vitamin özelliklerini kaybetmez. Yani pırasa neredeyse tüm kış tüketilir.

Herhangi bir tabloya taze otlar pırasa çeşitli süslemeleri ve vitaminler ile zenginleştirmektedir.  Bu yay nedir?  Poreyrastenie yıllar. İlk yıl bir yaprak rozeti oluşturur ve organlozhny verimli kaynaklanıyor.

Pırasa düz, doğrusal-hançer, santral ven poluskladyvayuschiesya, uzunluğu 90 cm genişliği 36 cm ve P Resim onları ışıktan koyu yeşil arasında değişir bırakır. Çeşitliliğine göre yanlış bir kök "bacak", uzunluğu, formu sıkıca bağlantılı yaprakların alt kısmı, 2 ila 5 cm bir bacak 10 ila 60 cm ortalama çapı

pırasa "bacak" birçok çeşidi olabilir Soğanlı bir kalınlaşma ile biter.  Yüksek yaşam formları pırasa, ikinci yılında düz bir çok-çiçekli gelişme küresel şemsiye ile biten kaynaklanıyor. Soluk pembe ve mor rengi çiçekler arasında değişir.

Genelde Temmuz ayının ikinci yarısında Pırasa çiçekler, Eylül ayı başlarında olgunlaştırmak tohumları. Tohumlar soğan göre daha küçük olduğunu unutmayın, 3 yıl için geçerli kalır. Tabanında kaynaklanıyor 12 sözde nişan ampul çapı 13 cm, pırasa şeklinde yeni çiçekli bitkiler overwintering sonra. Pırasa İskandinavya çevre usloviyahot Akdeniz geniş bir yelpazede yetiştirilmektedir.

Dünyada soğan çeşitleri çoktur ve bunların sayısı hızla büyümeye devam ediyor.  1. Çeşitleri Erken olgunlaşan.  Avgustenachale Eylül temizlik için tasarlanmıştır. Doğrudan veya stupovidnym yüksek yanlış kök, hafif bir çiçek ile açık yeşil yaprakları, akut bir açıyla yanlış bir kök gelen ayırt. Düzenlenmesi gevşek bırakır. Soğuk

Tesisler "Korkma", tohum yalnızca bir uçtan bir uca 'güneye kadar. Yetiştiriciler-fans Bulgar sortotipu dev ile ilgili bu grubun yaz çeşitleri biliyorum.  2. Orta (sonbahar) çeşitleri.

Onlar kalın silindirik veya slaboutolschennye ile karakterizedir (alt) demek yanlış velichiny1522 güçlü, yeşil ya da gri-yeşil renkli yaprakları sap. Bu grup ülkemizin Karantansky sınıf ve yeni sınıf pozdneosenny Sizokryl oldukça yaygındır.

Orta pırasa temizleme kitle Ekim ayı başlarında yapılır. Ilıman kışlar bölgelerde bitkilerin tohum almak için temizlik kış veya bahar için toprağa bırakılabilir.  3. Geç (kış) çeşitleri.  Yavaş büyüme ve soğuk hoşgörü ile ayırt. Ilıman iklim bitkilerinin bölgede genellikle Ekim ayından Nisan ayına kadar hasat edilir.

Geç sınıf genellikle fan gibi "bacaklar" kadar uzanan, alt kısmı, bir balmumu çiçek kaplı gri-yeşil yaprakları genellikle kalınlaşmış kısa sahte kök var. Ülkemizde de bu grubun Çıkış çeşitleri henüz yaratılmamış, ama Alaska çok gelecek vaat eden iş kullanımı sınıf seçimi olacaktır.  Kafkasya'da ortak yerel formları poreyaPras yılında Kyavar, Zangelan, erken yeşillik ağırlıklı olarak yetiştirilmektedir. Burada bulunan ve oldukça belirgin soğan ile desen ve pırasa biçimleri dallanma.

Büyümeye nasıl.  Pırasa Rusya'nın orta kesiminde bir fide büyümeye daha iyi olur, böylece uzun bir büyüme mevsimi (Haziran 7 ay) gerektirir.  Ekim zamanı hasat zamanına bağlı olarak seçilir. Sentyabreoktyabre içinde hasat almak için, tohumları Mart ayında ekilir. Ekim önce günün tohumlar o gevrek durum kadar kurutulmuş, yaklaşık 20 'suda ıslatılır.

Büyüyen lahanası için Besin karışımı gübre ve torf moor eşit parçaların eklenmesiyle, çim veya kompost zemin yapılır. Turba yetişen, daha sonra bir 5 kg ıslak karışım, dolomit un 250 gr, çift süperfosfat 50 g üre 30 gr, potasyum sülfat ve eser elementler 40 gr. Kullanımı için tavsiyeler ile donatılmış tablet piyasada bulunan mikro besin gübreler vardır.  Fide almak olmadan pırasa daha iyi büyür. Bir kutu 35x50 cm büyüklüğünde tohum Norma poseva23 g

Siz 34 tohum ekmek her biri, 3x3 cm küp büyüklüğüne bir kutu içinde besin karışımı kesebilir. Pırasa 34 adetlik gruplar halinde erken olgunlaşan çeşitler yetiştirilebilir. Ekim küp daha az yaralı kök sisteminde fideler, bitkiler hızla kök almak ve daha iyi büyür.  Fide yetiştiriciliğinde Sıcaklığı koşulları: ön ortaya uygulama `2022 ve 1720 pozzhednem`, `gece 814.

Ilık su ile sulama. Bu bitkiler haksız yere gergin değil, sık sık havalandırma gerekir. Grunt6070 gün açık iniş için taşımak için en iyi yaş. Zayıf, bodur bitkiler evlilik ekim zaman, genellikle ölmek gibi.

Bitki nemli oluk derinliği ekilir 1015 cm  genellikle 2530 bitki yerleştirilir erken olgunlaşan uzun bacaklar ile çeşitli ve daha yoğun dikilebilir. Ekim düzeni değişir, ama nazik, P ağartılmış bitkiler için gereken çapalamak bacaklar ve satırlar arasında bu süre en az 30 cm olmalıdır  Pırasa çok toprak tiplerinde iyi yetişir, ancak  ve son derece duyarlı. Önceki kültür altına getirin.

Eskiden salatalık, lahana ve fasulye büyüdü sitesinde bu yay koymak en iyisidir. Mineral gübreler bahar yapmak için tercih edilir, bu sitenizin toprak verimliliğini dozu bağlıdır. Iyi ekili çim-podzolik topraklarda olun: 1 başına azota78, fosfora10, kaliya1215 g m  .  İyi bir etki yarısı (veya 2 / 3) iniş önce yapıyoruz kesirli gübre tarafından üretilen, dinlenme soyunma izin verilir.

Ilk besleme bitkilerin büyümesini aktive ve vtoruyucherez ay sahte bir kök oluşturarak başlamak Bu sayfanın 56 Aralık aşamasında yapılır. Yaz sonunda bir kış sol Tesisleri bir kez daha fosfor-potasyum gübre besleme.  Pırasa nispeten bitki basit.

Onlara bakmak sulama, hilling, toprak ayıklanması, yetiştirme indirgenir. Askıya soğan büyüme Kuraklık, ama kısa sürede bol sulama ile devam etti. Ayrıca mulchirovanieprisypanie yüzey turba ekim, kuru saman ve bitkilerin kıyılmış başında uygulama.

Bu nem korumak ve aynı zamanda yabancı otların büyümesine değil yardımcı olur.  Pırasa az etkilenen ve yeterince sık erken aşamalarında, zamanında ayıklama tohum taşıyan, önleyici meramisoblyudeniem dönüş yapmak için bitkileri korumak için. Anahtar vreditelitabachny soğan Thrips ve uçuyor.

Soğan pırasa ve havuç yakın iniş yer uçar korkutup kaçırmak için. Birkaç tohum Yaz sezonu boyunca her koridorda havuç kıyılmış tütün veya toz sinekler burada olmayacak.  Fidan özellikle tehlikeli, ama en zararlı hastalık poreyabelaya çürümesi, aynı zamanda yetişkin bitkiler etkileyebilir.

Belirtileri boleznipozheltenie ve üstleri ile yaprak ölüm, solmuş bitkiler kolayca siyah sklerotsyyami görülebilen beyaz misel kökleri üzerinde topraktan ayıklanır. Birkaç yıldır mantar sporları toprakta depolanır. Onun kurtarma için kireçleme gerekir.  Son olarak birkaç yorum.

Pırasa dikimi, bu duramaz ışık ve gölge sevgi olduğunu unutmayın. Bahçede pırasa posadkahmezhdu turp, pancar, marul ve salatalık bile kombine satırları yetiştirilebilir. Toprağa doğrudan ekim tohum gibi büyütün.

Bu, 1 m 1,5 kg alır salata yeşillikleri, öncelikle yapılır  . Erken olgunlaşan çeşitleri tercih bu yöntem için.  Temizlik pırasa gibi geç sonbahar kadar gerekli. Biz bitkilerin zarar ve kirli yaprakları kaldırmak toplanan kök uzunluğunda 1 cm kesilmiş ve yaklaşık üçte biri bırakır.

Bu formda bitkiler plastik wrap içinde buzdolabında, önceden paketlenmiş olabilir. Bu durumda bitki ilk etkin buharlaşma önlemek için daha iyi ambalaj önce soğuması için. Bodrum taze pırasa Mağaza, kum prikopat.

Optimum sıcaklık 2 `hraneniyaplyus.  Kısaca pırasa balkonda saklanabilir: bitkilerle kaplı eksi 5 sıcaklığa aşağı dayanabilir. Ancak dondurulmuş pırasa çorbalar da dahil olmak üzere, yemek pişirmek için oldukça uygundur.  Bu yay birçok yemek hazırlamak, ve her biri için tablo tamamlayacak.

Lezzetli ve sağlıklı. Birkaç yemek tarifi sunuyoruz.  Elma ile pırasa ve salata.

Soğan "Bacak" ince yarım halkalar, Antonovsky elma rendeleyin kıyılmış. Ürün karması, tuz ve mayonez ile elbise ile hafifçe sezon.  Ürünleri almak: poreya300 g, 1 büyük elma, mayonez 5060 gr.

Kavurma pırasa.  Pırasa halkalar halinde kesilmiş, tuz ve kaynamaya ekleyin, yumuşayana kadar tereyağı ile tavada kaplı. Daha sonra hacim olarak eşit oranlarda ekşi krema ile dayak Yağlanmış fırın tepsisine düz bir tabaka, yumurta ile kapak, altın rengini alana kadar fırında rendelenmiş peynir ve fırında serpin koydu.

Bitmiş çanak ince doğranmış yeşillik serpin.  1 porsiyon hazırlamak için: soğan poreya150 g tereyağı masla30 g smetany30 g, 1 yumurta, peynir 10 gr.  B. Kokoreva

Related Posts:
  1. türü Patates vejetatif üreme
  2. Saraha ilginç Seyrek bitki
  3. Vigna kullanmak

pırasa, pırasa, soğan, Vigna


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt