tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Galler

Cinsin

Poreyodnoletnee bitki türleri  Soğan Soğan ailesi, yeşil sebzeler. Pırasa Galler ulusal sembolüdür.  Olası rodinaSredizemnomore.

Yaygın, Batı Avrupa'nın en yaygın ülke. Rusya'da, pırasa sebze üretiminin her alanda yetiştirilmektedir.  Pırasa tüm çeşitleri bir özelliği, kolaylıkla tanınabilir zarif hassas bir tat var. Pırasa turta büyük olan, et, sebze ve diğer güveç, krem ​​komposto ve diğer sebze ile birlikte tereyağı usanmış ve ayrı bir yemek olarak ve garnitür olarak.

Beyaz soğan ve solmaya karşı hiçbir işareti ile kalın, yeşil yapraklı taze örneklerden sadece ihtiyacınız alın. Depolanan soğan çok uzun olduğu için, sonra kullanmadan önce hemen her zaman satın almak daha iyidir. Pırasa toprak ve küçük çakıl taşları bir sürü birikmiş olan alt yapısının özellikleri nedeniyle yıkamak için özellikle dikkatli olmalıdır. Yani, her şeyden önce, size yaprakları kesilmiş ve kökleri kaldırmanız gerekir.

Daha sonra, parçaya uzunlamasına her sogan ve iyice akan suyun altında yıkayın.  Pırasa tuzların varlığı ile ilişkili bir diüretik, bir  . Bu vitaminleri içerir  . Pırasa, karaciğer ve safra kesesi geliştirir iştah artırır. Romatizma, damar sertliği, yorgunluk, metabolik hastalıklar, obezite, gut, böbrek taşı için önerilir.

Tedavi etkisi pırasa geçmişte biliniyordu. Onun tavsiye gut, romatizma, iskorbüt, böbrek taşlarında ve obezite, zihinsel ve bedensel yorgunluk hastaların kullanın. Klinik çalışmalar pırasa, sindirim sistemi bezlerinin salgı işlevi artar karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir, iştah açtığını ve anti-sklerotik özelliklere sahip olduğunu göstermiştir.

Ham Pırasa Mide ve duodenum inflamatuar hastalıklarında kontrendikedir.

Related Posts:
  1. Fide Domates
  2. Wigner

soğan, filizler, Vigna, domates ve soğan


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt