tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Pırasa

Pırasa patates

Pırasa Arka Plan: Pırasa - sadece kışın değerli bir bitkisel ürün, ancak içinde  erken bahar. Bu iki yılda bir bitkidir. İlk yıl uzun, düz yaprakları ve yanlış büyümek  ampul, beyaz bir kök denir. Beyazlatılmış durumda, o bir çok ihale et ve bir var  orijinal tat, ampul diğer kategorilere göre daha hafif ve ana yenilebilir olduğunu  bitki parçası. Sonunda, bu kalınlık 50 cm ulaşabilirsiniz - en fazla 8 cm  Geniş-sarımsak gibi pırasa.

Yaprakları düz, doğrusal, hoş bir tat slaboostrogo vardır.  Pırasa - kış dayanıklı ürün. Yeterli kar ile açık iyi kışlar kapak  zemin. Soğan her türlü üstün verim olarak.  Gereksinimler: daha iyi yoğun yağış ile yıllık serin yapabiliyor.

Uygun için  derin, tınlı toprak ve taşkın ovası, iyi döllenmiş kazdık. Sonbaharda toprak 3 yapılır  kg/m2 gübre veya üre 18-22 g/m2, 31-42 - 22-30 g/m2 süperfosfat ve potasyum tuzu.  Malzemeler: bow daha fazla protein (% 1.5-2), karoten karbonhidratlar (% 10-12), B vitamini içerir  Soğan. Özellikle potasyum tuzları, içeriyor, yaprakları askorbik asit bakımından zengindir  (35.2 mg%). Içeriğinin yapraklarından C vitamini çıkış nedeniyle yay saklarken 49 artar -  Hammadde 50 75-85 mg%.

Yetiştiriciliği: büyüyen pırasa fide. Tohumlar önce 50-60 gün yuvalandığı ekilen  onun iniş. Ekim önce onları 2-3 gün suda ıslatılır. 2 cm Dikim derinliği  Satırlar arasındaki mesafe 4-5 cm

çimlenme sıcaklığı önce 20 korunur -  22 ° C. Fideler 10-15 gün içinde ortaya çıkar, daha sonra 18-20 ile gündüz sıcaklığını düşürmek ° C  gece - 10-12 kadar ° C

Fide döneminde 20 g/m2 iki sıvı besleme vermek  amonyum nitrat ve süperfosfat 40 g/m2. Bitki fideleri hazır 3-4 doğru olmalıdır  yaprak ve sahte 6-8 mm gövde çapı. Örnekleme önce bol üçte bir oranında budanmış, sulanan  yaprak başı çekiyor.

Norma iniş - 1 m2 başına 25 kadar bitki.  Programı 25 ve 30 x 50 bitkiler arasındaki mesafe saflarında x 60 cm 15-20 cm

Sen bırak da  10 cm, ancak bu durumda Temmuz ve Ağustos aylarında, bir inceltilerek aracılığıyla fabrikasında fidan.  Karantan-atlama ve Bulgar - Çeşitleri Biz pırasa iki tür yetişmektedir.  Karantansky çok düşük sıcaklıklarda, toprağa iyi kış, örtülü dayanım  saman, başında yer alıyor. Verimli toprak gerektirir. 325-204 ağırlığında 20-30 cm bitki boyu,  Ampul, sonunda yenilebilir 25 cm uzunluğunda bölümü ve hafifçe kalınlaştırılmış, silindirik  6 cm kalınlık

Bakım çözüm sığırkuyruğu (1 8), tavuk gübresi (1: 20) veya üre - 6 g/m2 2 bardak ilave  1 m2 bir debi ile su dolu bir kovaya kül. Bitki gübreleme sonra sulanan ve gevşetin  koridor. Güçlü sos ile, özellikle yaz sonunda, don azaltılmış  bitki. Pırasa özelliğine sahiptir, çünkü birden fazla besleme yapılmamalıdır  nitratlar birikir.

3 haftalık oranı ile kuru sezonunda Sulama - yıl 4 l / m mesafe - 3-4  20 l/m2 - 15 sulama. Biz yabancı ot kontrolü hakkında unutmamalıyız.  Hasat: Ekim ayı başında pırasa hasat.

Bitkiler molası, seçim  toprak ve bitki, 2 köklerini terk - 3 cm, yaprakları üçte iki oranında kesilir. Mağaza soğan  1-3 ° C sıcaklık  Fide, 10 cm, düz yüzey ve tepenin pırasa derin oluklar ekilir  patates Kullanımı gibi: pırasa çiğ veya haşlanmış, yaygın olarak kullanılmaktadır yenir  kurutma için.  Doktorlar, gut, romatizma, obezite, böbrek taşları ve tedavisi için kullanmanızı tavsiye  diğer hastalıklar.

, Bir diyet ürünü olarak hizmet vermektedir iştah artar, sindirim geliştirir,  Safra kesesi ve karaciğer etkinlik.

Related Posts:
  1. Bow batun

pırasa, soğan batun, pırasa, batun, soğan, sarımsak


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt