tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow slizun genel bilgiler

Bow-slizun Genel: çok yıllık, mükemmel bal bitki. Düz bir çizgi oluşturur  sarımsak kokusu. Ampul üç kuru parşömen kaplı, 1.5-2.5 cm kalınlığında, bir yanlış vardı  ölçekler. Yaşamın ikinci yılında bitkilerin çiçeklenme pembe bir belirti ile bir soluk leylak rengi oluşturan  gelişme.

Bow-slizun Rusya'nın neredeyse tüm bölge karşılamaktadır. Çok holodostoek, transfer  -40 ° C'ye kadar sıcaklık aşağı Bu kış, kendisi ve Kuzey Kutup Dairesi. Hastalık oldukça dayanıklı

Bitkiler içinde  mildiyösü özellikle.  Slizun 6-7 yıldır tek bir yerde yetişir. Onun için iyi öncüleri olan  salatalık, domates, lahana, erken patates ve yıllık otlar.  Gereksinimler: slizun neme talep, açık yetiştirilmektedir ve korunabilir  zemin.

Bu verimli tınlı ve turbaya siyah toprak topraklar olabilir. Sonbaharında,  işlerken ilkbaharda, toprak ve çürümüş gübre, humus veya kompost (6-8 kg/m2) yapmak  Başka 4-6 kg/m2 humus, 30-35 g/m2 amonyum nitrat ve süperfosfat, 15 g/m2 potasyum tuzu, vermek  ve eser elementler gibi.

Malzemeler: yaprak ve pseudobulb askorbik asit 90 mg% 200 içerir  C vitamini mg%, en fazla 4 mg% karoten, 3.0  Şeker ki% yanı sıra, biyolojik olarak aktif fe-nolnye  bileşikler ve triterpen asit,% 10 kuru madde, çok sayıda mineral tuzlar, potasyum,  özellikle çinko, manganez, nikel, molibden ve demir:  Yetiştirme: Bush ve tohum bölme soğan slizun yaymak. Ikincisi olabilir  ikinci yıl için almak ve özellikle bir çok - üçüncü.

Slizun Mayıs ortasında veya kış önce yatak 0.5-1 cm derinliğe kadar 4 kadar erken Nisan ekilen  20 bantları arasında - - üst üste bitkiler arasında 25 cm sıra aralığı 50 cm  Bush bölünerek üreme 40 cm aralıklı sıralar halinde Mayıs ve Ağustos ayında ekilen  sayı - 20, ekim derinliği - ampuller 3-4 cm düşme hattı genişliği ekilir  sıra arasında 45 cm

Bakım: 3-4x 4 derinliğe kadar ripping - 5 cm ve kuru havalarda sulama, iki kez pansuman  Gübre ilavesi (amonyum nitrat 5 g, süperfosfat 10 g ile sığırkuyruğu (1 8)  1m2 başına potasyum klorür 5 g). Giyinme ilk iki cutoff sonra yapılır. Hızlandırmak için  ilk izin Rannev senny kullanımlık filmi kapak içinde büyütme  Kes 10-15 gün daha erken bırakır.

Hasat: vazo hayata Mayıs ayı başlarında başlayan yaprakları 20-30 cm uzunlukta ulaşmak  Yaz boyunca ve Ekim ayı sonunda 5-7 kez tekrarlanan ücretleri tamamlayın.  Kullanımı: Bu olabilir ihale, neredeyse grubeyuschih yapraklar için yetiştirilir  erken ilkbahar ve geç sonbahara - büyüme mevsimi boyunca tüketilmektedir.  Bitkiler yaygın bir değişik yemekler ve salatalar için baharat olarak kullanılır.

Bu anemi durumunda özellikle yararlıdır. Anti-enflamatuar ve vazodilatatör  eylem.

marul, soğan, patates, domates ve soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt