tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow slizun besin değeri

Bow slizun domates besin değeri

İç soğan slizuna büyür Gorny Altay, Transbaikalia ve Moğolistan, vahşi düşünüyorum. , Tehlike olarak listelenen Rusya soğan slizun bazı bölgelerde, çünkü zaman zaman acımasızca yok. Soğan ekimi zor değil slizuna olmasına rağmen, bizim bahçeler oldukça nadirdir.

Sarımsak sebze kral benzer besin ve tıbbi özellikleri Bu yeşil soğan.  Bow-slizun - kültür girmiş çok yıllık bitkisel yay, temsilcilerinden biri. Onun diğer başlıklar -  yay sarkık yanı sıra  mangyr. Adları "slizun" ve "sarkık" öncelikle, tek sayfa bol kalın yapışkan suyu ayıran gerçeği üzerinde var ve ikincisi, gelişme ve açıklama yaptığı çiçek ok, eğik (bükülmüş) konumudur.

Ayrıca, bir ince film bir kapak kapak içine gelişme. Çiçeklenme ve çiçeklenme kapalı çatlak başlangıcı küçük pembe-beyaz ya da açık mor çiçekler (100 adet) çok sayıda ve ok dik bir konumda alır ile küresel bir şemsiye açma, filmin salınan bir teknolojidir.  Soğan-ampul slizun per se oluşturan, ancak ince, kuru, beyaz pullarla kaplı kalın ve sulu yeşilimsi beyaz terazi oluşan lukovitsepodobnoe kalınlaşma, üretir.

Bu yuvarlak uçları oldukça geniş, düz yaprakları ürettiği farklıdır. Bu ilk yıl (zaman ekim tohum) 2 çeker ve 4-5 shilopodobnyh ince yaprakları bir çalı formları doğrudur. Ikinci yıl için çalı artar yaprakları ve sayısı karakteristik şekil kazanır. Sayıları artan dördüncü veya beşinci yıl 25-30 adet ulaşabilirsiniz. çalı içinde. Gelecekte yaprak sayısı azalır.

Yukarıdaki birkaç amatör fotoğraf üzerinde gösterilmiştir.  Aslında bu çok yıllı yayın Besin değeri,  bir açık yeşil sarımsak koku ve diğer yaylar aksine, yaprakları etli ve tüm büyüme mevsimi ihale var. Ayrıca, kesim sonra hızla büyümeye ve genel olarak, zengin bir hasat sağlar. Çiçek bu nedenle, bazen dekoratif amaçlı yetiştirilir, çok güzel ve.  Rusya'da, soğan slizuna başlıca iki çeşit yetiştirilmektedir: Lider ve geniş.

Ve yerel çeşitleri yetiştirilmektedir - yabani formlar elde. O peronosporosis veya mildiyösü tamamen dayanıklı - soğan ürünün en etkileyen bir hastalıktır. Bu nedenle, diğer sebze ve dekoratif yay bu hastalığa dayanıklı çeşitlerin seçiminde kullanılır.  Bow-slizun holodostoek.

Yapraklar çok erken ilkbaharda kar erir sonra büyümeye başlar. Işıklandırma ve gölgelendirme konusunda çok seçici değil kolay tolere edilir. Çok hygrophilous. Gevşek, verimli topraklarında sulu yeşil bir bol hasat verir.  Yetiştiriciliğinin altıncı yıl bitki yaş olarak ve tam üreme özelliklerini kaybeder.

Selefim en yeşil ve Brassica bitkileri, patates, turp, domates ve salatalık.  Tohumları ile yayılır ve vejetatif o - Bush ve çiçekli sürgünler bölerek. Bitkisel parçalar ilkbaharda ya da Ağustos ayında ekilir ve ekim aralıklı 25-30 cm

Tohumlar tugovshozhie, bu nedenle yaklaşık 3 hafta içinde çimlenme sıralar halinde, Nisan ayının ikinci yarısında yapılır. Hızlandırmak için bu süreç onları ve tohum yatağı hazırlığı (o yabani sarımsak aksine, tohumlar tabakalaşma gerek kalmadı, ilginç) diğer tip iliklerine yapılır. Mühür 1-1.5 cm derinliği ekim sonra toprak hafifçe rulo ve bolca sulanır. Otlardan fidan korumak için bu tür tugovshozhih tohum için ekim tarafından kullanılıyor olabilir  .  Ekim yılında arası sıra çapalama, yabani ot ve düzenli sulama ve ot mücadelesi yapılır.

Bitkileri inceltilir değildir. İkinci yıl için inceltme son sonra arka arkaya bitkiler arasındaki mesafe büyüme mevsimi boyunca 15-20 cm kalır bir veya iki gübre karmaşık gübre oynayacak.  Soğan-slizuna yapraklarından temizlenmesi yetiştiriciliği ikinci yıl geçirirler.

Thinnings olarak silinmiş bitkiler kullanın. Çalılar ile Vejetatif kesilmiş yapraklar 15-20 cm kendi büyütme uzunluğunda sezon başına 3-4 kez yapılabilir olarak yayılır.  Tohumları en sağlıklı ve güçlü bitkiler seçmek için. Onları tutmak için yaprakları kesin. Soğan Bloomingslizun Haziran sonu ve Temmuz başında yaşamın ikinci yıl için. Tohumlar geç Eylül ayında olgunlaşır.

Onların toplama sararma ve kahverengileşme çiçek kök tohum kutucukları başlangıcı ile yapılır. Sonunda gölgede kurutulur ve 0 kağıt torbalar içinde tohum obmolachivayut.P tutmak Tohum kesme şemsiye, ... 8 `S. Tohumları 3-4 yıl için geçerli kalır.

Beslenme soğan slizuna yarı keskin soğan lezzet ve hafif sarımsak kokusu vardır onun ihale ve sulu salata, yeşillik, tarafından belirlenir. Salata ek olarak, soğan yaprak ve taze bazı çorbalar, sebze, et ve balık yemekleri eklenir. Onun kurutulmuş ve toz haline getirilmiş otlar bir baharatlı çeşni olarak ileride kullanmak üzere toplanmıştır. Buna ek olarak, genç yapraklar tuzlu ve kvası vardır.

C vitamini, karoten, uçucu üretim Bow-slizun zengin. Demir, manganez, potasyum, çinko, molibden, nikel gibi uçucu yağ mineral tuzlarının bol miktarda içerir Özellikle değerli onu. Demir tuzlarının içeriği yüksek olan belirgin hematopoetik etkisi ve kan hastalıkları ve vitamin eksikliği tedavi olarak ilaçların kullanımı belirler. Kullanımı çeşitli bulaşıcı hastalıklara karşı direncini arttırır.

Çizikler değil, derin yaralar, sıyrık ve kesim şifa için kullanılan soğan slizuna dış bırakır.

Related Posts:
  1. bir meyve biber
  2. Lagenariya şaşırtıcı ve nadir bitki

slizun soğan, lagenariya, sarımsak, soğan, soğan çeşitleri, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt