tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow slizun

Bow slizun sarımsak

o demir içeriği diğer bitkiler arasında şampiyon olduğu için aynı zamanda glandüler olarak bilinen Bow-slizun (Allium nutans).  Fiyonk bu tür çiçekli önce başını sallayarak, yüksek ve kalın (en fazla 1 cm) iğne formları ikinci yıl ise, bu sarkık denir. Keskin kapakları ile kaplı gevşek umbels ve küçük göze çarpmayan çiçek lila-pembe çiçekler, oklar açılmak ne zaman kadar düzeltin.  Şu anda, yay slizun çok cazip görünüyor.

Bir ara salgılayan bol mukus onu bırakır ve böylece onun botanik nazvanieslizun. Bunlar hafif künt yuvarlak uçları, yeşil düz, doğrusal. Bunların uzunluğu 30 cm, genişliği ise 2 cm

Bu büyüme mevsimi boyunca ve genç yaşta büyümek (Bu yay damıtma için uygundur) yıl boyunca gıda olarak kullanılabilir.  Bir noktada yay-slizun 5 yıl büyüyebilir. Soğanları 1-2 adet köksap bağlıdır. Onlar beyaz ince, membranöz kılıf vardır. Plantasyon yuva uzun süreli kullanımda büyümek ve başka ampuller sığ büyüyecek, split ve koltuk olmalıdır.  Soğan slizuna Genç yaprakları hafif bir slaboostry tat ve sarımsak kokusu ile hoş bir tadı var.

Bunlar, soğan ve sarımsak tahammül edemeyen insanlar için diyet önerilir. Bu, yemeklik soğan ok (kaba) dışında bitkinin bütün kısımları. Bir friedge, karma, salata için baharat ve et, balık ve oyun ile servis gibi taze kullanın. Bow-slizun tasarrufu yapabilirsiniz. Yaprakları ve ampuller şeker, lif, protein içerir. Başka vitaminler, (2,3-2,9 mg%), (29-45,7 mg%) çok askorbik asit, karoten içerir. Özellikle zengin soğan slizun demir.

Bu maddelerin varlığı yanı sıra madensel tuzlar ve uçucu üretim tıbbi bitkilerin birkaç kişiyle birlikte bu yay koyar. Besin ve soğan yararlı vitamin içeriğine göre. Düzenli kullanımı ile iştahı artırır ve sindirimi geliştirir. Bu tavsiye, ve demir gibi anemi önemli bir rol hematopoez oynar.  Yayılım soğan slizun çalı (erken ilkbahar veya Ağustos ayında) yanı sıra, tohum ayırma.

Toprak, bu su seven bitki olarak, iyi ıslak olmalıdır, ancak alan durgun suları olmamalıdır. Toprak önceki kültürün altında, nötr iyi manured ve proizvestkovannaya gerekir. Biz yay neredeyse hastalıkları etkilenmez rağmen, ekim nöbetinin kuralları ihmal ve en önemlisi, mildiyösü (peronosporosis) olmamalıdır.  Sonbahar ekim ayında (kış öncesi) potasyum klorür 20-25 gr ve 30-35 g / m süperfosfat olun.

Baharında (orta-Mayıs) amonyum nitrat 20-25 g toprak eklendi. Tohumlar 20-25 cm satırları arasında 0,5-1 cm mesafe derinlikte ekilir, bölme yuva tarafından bantları ampuller arasında 40-45 cm 40 cm arayla sıra halinde oturmuş, ve olan lukovitsami20 arasında

Bakım Bak normal. Ancak, sık sık bitki su yağmur yokluğunda. Bir faz 3 ila 4 yaprak, amonyum nitrat ve potasyum klorür 10 gr ve 15-20 g / m süperfosfat: çift besleme dikim yılında. Eylül başında, süperfosfat ve potasyum klorür 15-20 g / m² yapılmıştır. Geç sonbaharda yapraklar kesilir.  Bow-slizun zimostoek. Bu barınak olmadan sert kış göz yumuyor.

İlkbaharda genç sürgünleri -5 'C don aşağı dayanabilir, genellikle çok daha hızlı yay, batuna dahil olmak üzere diğer yay, daha Mayıs aprelyapervyh ortasında büyür. Örtü bitkiler veya spanbond filmi ise, ürün daha önceki iki haftaya kadar kesilebilir.  Uygun soğan slizun ve zorlama için.

Bir sera ya da bir pencere ürün üzerinde ekimi 25-30 gün kesilebilir zaman.

batun, soğan slizun, soğan, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt