tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Dünya

Bow batun popüler dünya çapında salata

Galce soğan çok erken vitamin otlar kaynağı olarak bahçede onun vazgeçilmez varlığını düşündüren, çok yıllık bitkilerin soğan tipik bir temsilcisidir . Ayrıca, Galler soğan ilginç ve ilkbahar-yaz sezonunda, "yorulmadan" daha yeni yaprak kestikten sonra hızla geri büyümeye ürettiği gerçeğine faydalıdır. Onun doğum yeri bu vahşi oluşur Doğu Sibirya, Moğolistan ve Çin, güney bölgelerde inanıyoruz.  Hatta eski çağlarda Galce soğan takdir ve evcil oldu.

Hızla dünyaya yayılan ve sadece Çin, Japonya ve Güneydoğu Asya ve Avrupa, ABD ve Kanada'da popüler hale gelmiştir. Rusya'da da yaygın olarak özellikle Sibirya ve Uzak Doğu kuzey bölgelerde yetiştirilmektedir. Galler soğan adları altında da bilinir:  Tatar,  Çince soğan,  kış pruva  fistular soğan,  kumlu soğan. Rusça, Çince, Japonca, boyut olarak farklı, renkli, yaprak ve keskin tat dallanma derecesi: soğan batuna üç biyolojik formları vardır.

Galce soğan geniş bir kök sistemine sahiptir ve yuvarlak, içi boş, koyu yeşil 1 ila 3 cm çapında bir belirgin boyun olmadan, dikdörtgen-ovat olan 60 cm ampul kadar yaprakları güçlü bir çıkış formu dinlenme çok kısa bir süre var ve uzun süreli depolama uygun değildir.

Sarı çiçekler ile küresel gelişme ve birden çok (en fazla 300 adet) ile 60-70 cm Ok Çiçeklenme yüksekliği. Galler soğan Blooming - İyi bir bal bitki ve çoğunlukla arılar ve yaban arıları tarafından ziyaret edilmektedir. Tadı hakkında soğan ile aynı, ancak biraz daha kesinleşti.

Rusya içinde ve yurt dışında, yaygınlık dereceleri değişen, soğan batuna her türlü büyüdü, ama, tabii ki, Rus alt türün en popüler çeşitleri: Gribovsky 21 Salata 35, Nisan, Mayıs 7, Rusça kış. Bred ve yerel çeşitleri.  Galler soğan yüksek bir soğuk toleransı vardır.

Bu barınak olmaksızın şiddetli snowless kışlar tahammül etmek kolaydır. Genç sürgünler -10 'C bahar donlarından aşağı dayanabilir Bereket ve toprak nemi gerektirir. Tek bir yerde yetiştirme yıllar ile selefinden soğan batuna daha iyi 5 let.P büyüdü en yeşil bitkiler (soğan hariç) yanı sıra sebze bezelye, salatalık, kabak, kabak, salatalık vardır. Patates bitkileri sonra Galce soğan ve lahana büyümez.

Vejetatif Üreme Galce soğan tohumu ve - çalı bölerek. Çok yıllık bitkiler yetiştirmek için - Dikim kar inmiş olan en kısa sürede, çok erken ilkbaharda yapılır. Yaz ekim ayında selhozhozyaystvah Mayıs ve Haziran aylarında uygulanan - gelecek yıl Mayıs ya da Haziran ayında soğan ile yeşillik temiz. Dünyada Bow batun popüler bitkisel Daha önce onları dezenfekte ve 10-12 saat suda bekletin ekim tohumları, mesafe ile, kurutulmuş ve sıralar halinde ekilen zaman 1.5-2 cm 25-30 cm derinliğinde arasında mühür

bol sulanan Bitkileri ve turba veya en fazla 2 cm tohumları 12-16 gün içinde filizlenme olmayan gübre tabakası ile daha iyi nem tutma malç için. Faz 1.2 Prens bu gübre kompleksi gübre, düzenli sulama ve yabancı otların ayıklanması yaprakları gönder. Bitkileri inceltilmiş değildir. Yaprakları 30 cm, ve bir sonraki büyümeye dikim yılında - 40 kadar cm

Daha sonraki yıllarda, yaprak uzunluğu azalır.  Soğan batuna vejetatif bölünme çarpma 3-4 (yeni kovanda 3-4 ampul) için çalının yürütülen ve yanlış sapı çürüyen önlemek için 25-30 cm mesafe ile önceden hazırlanmış ve bol sulanan delik onları ekilen sırasında, içinde bitki gömmek Aynı karşılık gelen düzeyde. Her çalı çevresindeki toprak onlar sıkıca sıkın.  Soğan yaprakları kesin, batuna yetiştiriciliğinin ikinci yıldan yaptı.

Yaprakları tekrar büyümeye kesin. Her kitle kesme yay sonra zorunlu olarak sulanan ve karmaşık gübre beslenir. Kes sezon başına 2-3 kez tekrarlanır, ancak Ağustos ayında sona erdi, bitkilerin kış önce güçlü almak zorunda kaldı.  Gıda kalitesi üzerine Galce soğan yemek ve tıbbi özellikleri kullanımı ile hemen hemen aynıdır  .

Related Posts:
  1. Patlıcan bir sebze

batun, soğan batun, soğan, bezelye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt