tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow batun tarım teknolojisi

Bow batun agrotechniques yay

Galler soğan - yerine ampuller güçlü dallanma uzun ömürlü bir kış dayanıklılık, - yanlış kök bir kalınlaşma. İlk yıl çiçek sapları, ikinci yıl çiçeklenme çıkan, içi boş bir fistulose çok yaprak oluşturur. Soğan biraz daha az ve kolay parçalanacak batuna tohumlar.

4-6 yıl bir puan artar anda. Yeşil yapraklar batuna şeker ve vitamin C, A, B1, B2, PP, ve yeşil soğan geçiş sürecinde daha fazla 2 kez C vitamini içerir. Magnezyum, potasyum ve demir tuzları içerir.  Yeterli sulama ile ışıklarında, iyi döllenmiş topraklar güçlü ve daha körpe yaprakları oluşturur. Kök sistemi çok dallı bir. Kökleri 30-40 cm toprağın derinliklerine gitmek, 5 ila 25 cm derinlikte bulunan bunların toplu

otlar temiz batuna hafif tınlı ve kumlu toprak için en iyi topraklar; asidik topraklarda kireçlenerek olmalıdır.  Olmayan Çernozem bölgesi en popüler Rus çeşitleri Gribovsky 21, Nisan ve Mayıs büyümek için tavsiye edilir. Batun yıllık ve çok yıllık büyüyebilir, tercih uzun süreli kültür verilir. Genellikle sebze ekim nöbetinin sitede yer alan yıllık bitkileri, çok yıllı yakın sitelerde ekili.  Galler soğan uzun günün bitkilerin yıl anlamına gelir.

Gıda sapları ve yaprakları uygun. Genç tüyler 8 ° C kayıtsız zamorozkamdo, ama ince pullu ampuller kötü kış saklanır. Büyüyen ve ısı küçük bir miktarda, ancak toprak nemi ve düzenli sulama gerektiren. Kuru kumlu topraklarda iyi yetişir, ama hızlı bir kaba, acı yaprakları oluşturan kaynaklanıyor dışarı atar.

Aşırı neme İlgisiz, ama su durgunluk olmadan. Islak, su kapasitesi, ihale yapraklarda toprak sonucu besinlerin iyi kaynağı. Bir komplo olmadan değişen yer, 2-3 yıl ve rhizomatous yabani otlar olmadan, soğan büyümeye, size 5-7 yıl kadar kullanabilirsiniz.

Büyüme mevsimi boyunca toprak mineralleri çok sayıda bir yay alır. Sitede yer imi önce iyice döllemek için gübre (5-7 kg) ve mineraller çürümüş olmalı - yaklaşık 80-100 g / m  nitrophosphate.  Agrotechnics.

Tohum-yıl ilkbahar, yaz sonunda üretilen ürün bir yay tutun. Çok yıllık bitkileri orta Haziran kış ortasında Temmuz ve önce ekilen. İlk yıl soğan kök ve erken ilkbahar büyütme kalem, ikinci yıl için.

Ağır topraklar üzerinde hızla kalem büyütme katkıda bahar içinde ısıtılmış 20 cm sırtlar arasındaki mesafe ile beş satır geniş sırtlarındaki metre üzerinde ekili batun.  25-30 cm - hafif topraklarda tohum satırlar arasında 50-60 cm mesafe ile ayrılmış, üç, pyatistrochnymi şeritler düz ekilir  Çimlenme su birkaç kez değişen, tohumlar emmek hızlandırmak için. Derinlik ekim 1.5-2 cm

turba veya humus ile Tohum malç.  Bölünme soğan batun semenamii çalılar Yayılım. Nakli için duyarlı değil bahar batun içinde. Dikim derinliği - 2-3 cm ekim erken Mayıs ve yaz aylarında yapılabilir. Sıra aralığı - 25 cm

ekim Standart - 1.2 g / m  -1-3 Cm ekim derinliği  Inceltilmiş yoğun ekim fide, her 5-8 Yaprak genç yaprak bırakarak yazın kesilebilir, bu nedenle düşmesi gibi, onlar iyileşir. Ama bu sonbaharda yapılmalıdır.  Ikinci yıl komisyon solmuş yapraklar. İlk ürün 3-4 hafta hasat. 1.5-2 ay tekrar kesti sonra.

Üçüncü yıl aynı iş eşlik ve batunom sunum ulaştıktan sonra, soğan ile birlikte, bu kazmak olduğunu.  Her yıl bahar aylarında, yaz aylarında tam bir gübre davranış ve yabancı otların temizlenmesi, toprak nemli ve gevşek tutun.  Nisan ayı sonunda Film barınma, bitkileri, yani yemeye hazır 2-4 yaşındaki yeşillik vermek 2 hafta önce açık alanda daha.

Gibi tüm yeşil soğan ile, batun nitrat birikimine, bu yüzden onu azotlu gübre fazla beslemek değildir. 6 g / m - soğan erken bir aşamada Kötü toprak sıvı gübre veya üre sadece bir besleme itiraf  . Nitrat miktarını azaltın oda sıcaklığında su ile en az bir saat, soğan banyosu olacaktır.  . Nem eksikliği onlar acı yapılır yaprak civatalama, pürüzlülük neden olur. Yüzeyde fazla su dogibeli bitkileri hipoksiye katkıda bulunur.

Bu nedenle sulama veya şiddetli yağmur sonra gevşemeye engel olmadı.  Bakım, çapalama gübreleme ve sulama, sistematik ayıklayacaktır olduğunu. Sonbahar yaprakları büyüyen sezon bitiminden sonra yeni bahar geç büyütme kuru yapraklar gibi kesilir ve soğan hastalığın kaynağı olabilir.

Batun Mart ayında ekilen bölgede erken üretim için, kar turba ince bir tabaka serpilir, kar erimiş ve sonra yay daha hızlı büyüyen bir film ile kaplı, ve yaprakları daha yumuşak ve sulu oldu. Nisan ayı sonunda üretilen Bitkisel - Mayıs ayı başlarında, yani olağan yöntem 2-3 hafta önce.  Yaprakları uzun vadeli kültüründe yüksekliği 25-30 cm ulaştığında, yeniden büyüme başladıktan sonra 25-30 gün kesik başlar

bir sezon kesme iyi bakım ile 3-4 defa tekrar edilebilir. Her kesim tesisleri beslenmelidir sonra, en iyi çözüm bulamaç (01:06) amonyum nitrat 30 gr, süperfosfat 20 g potasyum klorür 20 g, bulamaç besleme yokluğunda mineral gübrelerin bir çözüm ile yapılır ile desteklenmiştir. Son kesme daha sonra Eylül ayının ilk on yıl daha değil.  İki, üç yıllık ekim soğan batuna seralarda ve seralarda zorlamak için bir yeşil kalem dikim için uygundur.

, Sonbaharda hasat ekim Bunu yapmak için. Çalılar batuna kazmak, 2 / 3 uzunluk içine ve kutularında yığılmış çim ile yaprak kesti. 0 +1 ° saklayın fidan.  Seralarda bitkilerin normal gelişimi için sıcaklık 16-18 ° ve% 70-80 nem olmalıdır.  Yeşil kalem zorlama neredeyse 2 kat daha hızlı kalem soğan zorlamadan daha hızlıdır.  seralarda 10-14 kg ve 18 kg sera çerçeve ile.  Plantation batuna tohum amaçlı küçük bir alana yayar.

Tohum bitkilerin yeşil yaprakları kesilmez. Tohumlar Ağustos ayı ortasında olgunlaştırmak.  Erken olgunlaşan çeşitler Nisan yarımada, Salata 35 dahil olarak.

Alanına Yetiştirilen. Don gibi snowless kışları bile korkmuyorlar. Silnovetvyaschiysya çalı. Ampul, masif uzamış. Yaprakları büyük, en fazla 50 cm uzun boylu, dolgun, parlak yeşil forma Mayıs geri erken yetişir.

Ikinci yıl soğan daetdo 4 şube için, üçüncü - 8 dördüncü üzerine - 20. 200-300 g. Çiçeklenme ağırlığında Her bitki Mayıs sonunda ikinci yıl başlar, tohum olgunlaşma Temmuz başında gerçekleşir. Yaprak çimlenme ve ölüm arasındaki zaman 100-140 gündür.

Yaprakları 5-6 ve 3,7-4 kg / m verir ampul  sırasıyla ve yeşil yaprakları - 3 kg / m  . Hastalıklara dayanıklı çeşitleri.  Geç, akut olarak sınıf Mayıs ifade eder. Ayaz bile açık zemin değil, snowless kışlar dondurur. Ampul uzun, küçük. Baharda yaprakların daha sonra yeniden büyüme ile karakterizedir.

Mükemmel, 15 kadar ikinci yıl verim için üçüncü dallanma - 30 dallara. Ağırlık - 200-350 Mayıs ayı ortalarında erken Haziran hasat için hazırdı. Çimlenme gelen toplu ölüm süresi 142-155 gün bırakır.

Yapraklar verir ampuller - 5-7 yaprak - 2,5-5 kg ​​/ m  . Hastalığa karşı dayanıklıdır.

batun soğan, soğan, batun, soğan, marul

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt