tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow batun kökenli

Bow batun kökenli fidan

Galce soğan (soğan, tartar, soğan fistular, soğan, kumlu)  Köken ve dağıtım.  Doğu Sibirya, Çin ve güney - Anavatan soğan batuna. Bu, Japonya, Çin, Kore yarımadasında yetiştirilmektedir Avrupa ve Amerika.

Sibirya ve Uzak Doğu'da yetişen SSCB, Galce soğan olarak, Ülkenin güney, kuzey ve orta bölgelerinde küçük alanlarda yetiştirilmektedir.  Botanik özellikleri.  Galce soğan (Allium fistulosus L.) - Aile Soğan bir çok yıllık bitki (Alliaceae).

Ampüller bitki çok dallı ve bir büyük yaprak teşkil etmemektedir çok. Tabanda genişletilmemişse Ok konik, yüksekliği 40-50 150-300 küçük sarı çiçek olduğunu cm, gelişme formu. Siyah, tohumlar köşeli. 1000 tohum ağırlığı 2-3 g için geçerli olmaya devam iki veya üç yıl.  Biyolojik özellikleri.  Çin: Üç alt türü batuna vardır Japonca ve Rusça.

Bitki yüksek kış tahammül vardır. Taşır bahar ikinci yılında -10 C Blossoms aşağı donlarından. Bir yerde birkaç yıldır büyüyor. Toprak verimliliği konusunda seçici Galce soğan, hygrophilous, gübre cevap.  Üreme ve tarım teknolojisi.  Tohumları ile yayılır ve Vejetatif - Ampuller. Tohum ekim sonra 12-16 gün içinde çimlenme.

Ilk olarak yıl sonbahar ve kalıp 25-30 cm kadar büyüyebilir bırakır. İkinci yıldan sonra ise büyütme onlar üçüncü yıl büyüme 30-40 cm yüksekliğe erişen yaprak düşer.

Genellikle daimi olarak zapolnom kama yetişen Galce soğan. Toprak yabani ot ve horosho.udobrena temiz tutulmalıdır. Yaz aylarında Sow (Haziran-Temmuz) veya kış için - daha önce donma başlangıcı. Tohum ekim 15-18 kg / ha. Sow bant yöntemi (iki-dört satır) mesafe 20-25 cm hatları ve Bantlar arası 50-60 cm arasında

harcamak erken ilkbaharda amonyum nitrat üzücü, süperfosfat gübreleme 150-200 kg / ha ve potasyum tuzu - 100 kg / ha. Büyüme mevsimi satırlar arasında yetiştirilmektedir sırasında dört ya da beş kez ve şerit ve saflarında iki veya üç ayıklayacaktır yok. Vejetatif olarak yayılan çalılar, kazmak, parçalara bölmek ve sürekli ekilen yerleştirin.

Büyüyen soğan-Ba-Tun seralarda ve fesat yuvaları olarak yumusayincaya lezzetli kalem.  Japonya ve Çin fidan derin çizgilerini ekilir ve üzerinde hilling 10-15 cm derinlikte Bu yay beyazlatılmış ve ihale olur tat. Erken ilkbaharda yeşil yaprakları çok sayıda üretir.  Hasat.

Büyüdüklerinde yaprakları, Mayıs sonunda kesiliyor de bahar kesme çiçeklerden 25-30 cm, yeni bırakır. Ikinci kez bunları 30-35 gün sonra çıkarılır. Eğer kalem temizlik kalitesini gecikme olursa ok oluşumundan dolayı bozulur. Üçüncü toplama sonunda yapılır yaz. Galce soğan 15-20 gün önce ampul daha olgunlaşır.

Bir temizlik için 2 t / ha kalem toplayabilirsiniz.  Tohumlar Ağustos ayında olgunlaştırmak. Ok kesilir, kurutulur, harman tohumlar ve saf. Tohum verimlilik 0.5-0.6 ton / ha.  Tıbbi özellikleri.

Halk tıbbında, Gal soğan kullanılır gut, romatizma, grip, dizanteri, damar sertliği, hipertansiyon bir terletici, Antihelmintik, idrar söktürücü ve kanamayı durdurucu olarak.  Uygulama.  40 mg% / 100 soğan batune C vitamini miktarı neredeyse ampul göre iki kat daha yüksektir yeşil yapraklarla gr. Yapraklar karoten içeren, vitamin Bi, B, D, protein, tuz, fosfor ve bakır.

Garnitür olarak kullanılan salata koymak Yapraklar batuna. Tatar olarak mutfak, ek olarak, yumurta, peynir ile pişmiş, bağımsız olarak kullanmak aperatif. Çeşitli yemekler Çin ve Japonya'da yaprak tabanı eklendi ve kaynaklanıyor.

Galler soğan - İyi bir bal bitki.

Related Posts:
  1. Tıp

batun soğan, soğan, batun, filizler

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt