tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Batun erken yeşilliğe

Galce soğan veya Tatar, içi boş, kumlu soğan - erken yeşillikler için yetiştirilen bir yıllık bitki.  Bu bir yıllık olarak yetiştirilen ve uzun vadeli kültür. Edilir  Bu yay cesur ve büyümeye basit. Ancak ihale batuna sadece nemli zengin topraklarda elde edilebilir bırakır.

Taze soğan o çalı bölerek yayılan bir nakli tolere edebilir beri. Sadece yakın bitki koymak değil, açık yetişen soğan ile 35-40 cm mesafeyi korumak için daha iyidir.  Ayrıca dikim satır ya da en az 1,5 cm humus veya torf tabakası ile malç yatak tüm yüzeyini sonra en fazla 2 cm derinliğe kadar kapatma, Batun Kuru veya ıslatılmış (üç ya da dört gün) tohumları kopyalayabilirsiniz  Nemli toprakta, uygun hava koşullarında, fide bir buçuk iki hafta sonra ortaya çıkar.

Eğer fideler dışarı ince değilse, tüy daha ince ve nazik büyür.  Büyüme mevsimi batun sırasında çok toprak çürümüş gübre veya kompost ve tam bir gübre yapma, iyi aşılamak olmalıdır dikim için yatak döşeme önce, toprak mineralleri çok sayıda yürütmektedir. Batun, diğer yaylar gibi, nitratlar birikebilir göz önüne alındığında, onun soyunma azotlu gübre vazgeçmek daha iyidir.

Özel dikkat artan soğan sulamaya dikkat edilmelidir. Nem yay ok eksikliği, yaprak acı ve grubeyut haline olması. Doğru, ve aşırı kabuk yüzeyinde su ve bitkilerin oksijen açlık ve ölüme yol açar. Bu nedenle, yoğun yağışlar ve sulama sonrası müthiş iniş harcamak gerekir.

Erken ilkbahar ve yaz ekim soğan batuna pratik Yetiştiricileri. Erken üretim (12-15 gün) elde edilir ve podzimnie bitkileri harcama belirleyin. Önceki ürün hasat sonrası Sitesi Özenle hazırlanan ve geç sonbaharda, sürekli soğuk hava ve toprak sıcaklığı oluşumu üzerine üç ya da dört dereceye damla olup, oturarak geçirmek.  Soğan ve pırasa Galce soğan beslenme üstün. Onun taze yeşil yaprakları birçok yemek eklenir.

Fermente lahana batuna gibi soğan yaprakları, ama vitaminler, özel tat ve aroma saklayın. Ekşi soğan baharat olarak kullanılır.

Related Posts:
  1. Domates
  2. sıcağı seven bitki domates
  3. Bakım börülce
  4. Faydalı bezelye için
  5. s kuşkonmaz fasulye Vigna

Vigna, batun, soğan, brokoli, fasulye, bezelye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt