tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bow batun

Soğan Salata batun

Galler soğan ampul küçük bir silindirik sap sahte içi boş fistulose bırakır geçer oluşturur.  Ülkemiz türlerin soğan yerel çeşitleri büyüdü.  Nisan, Mayıs ve Salata 35 - Ayrıca, seçimin üç türlü görmek  Soğan ekimi için batuna genellikle aynı alanları yanı sıra üç dört yıl için bir yerde büyümüş olabilir verilen çilek, kenara koyun. Soğan kuzeyinde, yaygın çok yıllık kültüründe.

Orta şeritte ekim soğan batuna en iyi zamanı - yaz (Haziran 15-Temmuz 15). Bu terim ile o başarılı bir kök kışı geçirmek iyi ve önümüzdeki yıl bir erken ilkbaharda hasat edilir almak için zaman vardır. Iyi sonuçlar soğan ekim ile bir süre içinde yetiştiricileri ve ilkbahar ekim tohumlarıdır.

Daha az etkili geç yaz bitkileri - Ağustos ayı sonlarında. Bu gibi durumlarda, yay kötü overwintering için hazırlanmıştır. Galce soğan tohumları yoluna bağlı olarak 1 kişi başına oranı -1,5-2 g m 2, ekim, ekilir.

Genellikle üç bant ile düz bir zemine ekilen - aralıklarla bir sırt boyunca yerleştirerek, beş altı satır yetiştirilen soğan sırtlarında 20-25 cm - beş satır, bantlar arasındaki mesafeyi - 50-60 cm ve sıra tohumların hafif kumlu topraklarda 15-20 cm toprak 1 ila 1,5 cm derinliğe ekilir - 0.5-1 cm  Soğan batuna ve fide oldukça kolay '7-8 de dondurma dayanabilir. Büyüme 10-20 'ısı için en uygun sıcaklık. Bakım batunom tohum büyümüş soğan ile aynıdır. Bow yay batun

Bu satırları, yabancı ot kontrolü ve kuru hava durumunda arasında düzenli çapalama aşağı gelir - sulama. Topladıktan sonra yaz aylarında yaprak şişmanlatıyor yararlı bir kez soğan bulamaç veya sıvı gübre (amonyum nitrat 50 g süperfosfat, 20 g hloristogoP kaliyaPP NAPP vedroP su 30 gr)  Bitki zayıflatmak için değil gibi üstleri dikim yılında kadar kesilmiş değildir.

Ertesi yıl, Galler soğan yaprak büyütme gibi bir süre hasat edilen, ancak son kesim en geç Temmuz ayı sonuna göre yapılmıştır. Ikinci yıl için Galce soğan verimi en yüksek verim.

Related Posts:
  1. Domates Domates
  2. pırasa
  3. kabak
  4. Vigna
  5. Lagenariya

pırasa, soğan batun, pırasa, soğan çeşitleri, batun, Vigna

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt