tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Arpacık soğanları

Yaygın olarak kuzey, kuzeybatı, doğu Rusya'da dağıtılan arpacık. Bu don, iyi tutarak kaliteli olgunlaşma farklıdır. Vejetatif o yayılır. Boya ampuller, mor, sarı ve beyaz olabilir.  Notlar. Arpacık en iyi bilinen çeşitleri şunlardır:

Rusya menekşe Vejetatif olarak çoğaltılan çeşitliliği, yüksek verimli, erken gelişmiş, 90-100 gün içinde olgunlaşan. Kuru terazi mor boya. Yuva Bir 10-20 ampuller yuvarlak yassı şekil oluşturur. Soğanları iyi tutmak kalite var.  Kuban srednegnezdny sarı, yarımada tat ile yüksek verimli çeşit (sokette 6-10 ampuller). Pembe bir belirti ile kuru sarı lekeli dilimleri. 90-110 gün içinde olgunlaşır.

Bu düşük toprak nemi göz yumuyor.  Kuschevka Kharkov mnogozachatkovaya soğan, mor belirti ile koyu kahverengi, yarımada tadı, 25-30 gr ağırlığında. Yaprak dar, sık sık misafir. Düşük sıcaklıklarda ve yüksek verim için iyi bir dirence sahiptir.

Çimlenme tam yaprak kitle konaklama için iyi bir tutarak kaliteli orta sınıf sarı Sibirya, 60-75 gündür. Ampul, 80-20 ağırlığında, düz sarı, 8-10 zachatkovaya, küçük  Sprint olgunlaşma çeşitleri, tam çimlenme ve yaprak kitle konaklama için süre 55 - 60 gün. Ampul, sarı, malozachatkovaya (sayı zachatkov3-9) yuvarlak-düz.

Ampullerin kitle yaprakları neredeyse soğan gibi, oldukça geniş olup, 25-45, ama yakında sarı açın.  Arpacık daha az keskin soğanları ve soğan daha nazik tüy var. Onun ayırt edici özelliği, yuvada daha ampul formları şudur: yuvanın ilk yılında ekim tohum dört veya beş ampul, 10-12 ampul ikinci godgnezdo oluşan olduğunda.

Kış önce dikim zaman arpacık küçük, ancak iyi olgunlaştırmak (soğan önce) ve saklanan, don dayanabilir.  Ampuller ve yeşil yapraklarla iyi bir ürün Ekimden sonra 18-20 gün içinde en uygun tarım teknikleri elde edilebilir. Ampuller üretim konserve ve bir değişik yemekler için baharat olarak kullanılır.  Açılış koşullar. Işığı Dikilen, toprak iyi döllenir.

Ziraat döneminde 3-4 kg / m yapılmıştır  humus, 20-30 g / m  amonyum nitrat ve süperfosfat, 10-15 g / m  potasyum klorür. Atıcı oluşumu uzun 0-5 `C veya podzimney iniş tutulması, dikim ampul yer almaktadır.  Arpacık üst üste bitkiler arasındaki mesafe 20 cm dvuhstrochno50 ekilir 10-15 cm

çap açılış lukovits2 ,5-4, Norma iniş lukovits180-200 g / m bakın  , Oran semyan1 ,5-2 g / m Seeding  . Soğanları dikim ve ılık su ile ıslatılmış iki gün boyun kesti önce.  Bakım ve saklama soğan için aynıdır.

Zorlayarak serada sonbahar yeşillikler için kullanılabilir, ancak kış ve erken ilkbaharda bu yaprakların damıtma için kullanılabilir değil uyuşukluk lukshalot derinliği nedeniyle. Bu sıradan soğan ve yeşil soğan elde etmek zordur zaman iyuleavguste içinde çalışma besleyici etkilidir. Root tarafından kaldırıldı. Vintage yeşil Luka1 ,8-2, 2 kg / m  .

Soğan, taze soğan, soğan çeşitli bir soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt