tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Arpacık soğan aile

Arpacık. Soğan şube  Yılı takip eden ürün naposadku bırakarak olarak patates yayılır, çünkü daha iyi soğan ailesi olarak bilinen soğan uogorodnikov, AB diğer ülkelere de, hatta patates, denir.  POSOVREMENNOY sınıflandırma arpacık soğanı vpredelah tipi soğan (Allium cepa) ampul sadece iotlichaetsya otluka ampuller olduğunu.

Üç ihozyaystvennomu kullanmak gruba ayrılır biyolojik özellikleri hakkında daha fazla soğan: Normal soğan, izhivorodyaschy yay çok katmanlı dallanma arpacık  Bulblets vsotsvetiyah oluşturulması.  Böylece, arpacık soğanı ampuller bölerek esas üretir düzenli soğan vardır. Otvegetativno yaygın nasevere Rusya, arpacık farklı ktsveteniyu zor geçiş yetiştirilmektedir soğan çeşitleri, yayılır.

Tabii ki, strelkovatsya arpacık, çiçek tohumları idavat yapabilirsiniz, noetim genellikle profesyoneller sadece anlaşma.  Arpacık uzun süre bitkisel üreme kponizheniyu verim iustoychivosti kboleznyam yol açar. Bu canlılık sınıf ipribegayut ksemennomu üreme geri yüklemektir. Sonra izsemennogo yavrular en verimli, sağlıklı, malzeme dikim vkachestve kaynak kullanımı çeşidi, tipik, Idalia çeşitli vejetatif tekrar yetiştirilen seçilir.

İç arpacık Doğu Akdeniz, Avrupa dönen ev vTsentralnuyu Haçlılar getirildi nereden olduğunu. Schesnokom ilukom ampul boyunca arpacık yaygın vsrednie yüzyıl oldu. S768 po814 hüküm Charlemagne Vznamenitom bahçe, ishalot yetiştirilen diğer ürünler arasında idi.  Vnastoyaschee zaman popüler vosnovnom ulyubiteley arpacık. Onmenee posravneniyu slukom ampul, nobolee ipriyatnogo hassas tat verir.

Soğanları, küçük 34 SMV çapı küçük, çok kalın, kuru döküntüler sprochnymi, sarı isvetlo dofioletovoy renk ince boyun kullanılır beyazlatmak. Juicy iç ölçekler genellikle beyaz ve incedir. Soğanları biraz düzensiz şekli, szaostreniem kosnovaniyu (ana ampul kdontsu ve ek yeri) vardır.  Arpacık vitamin bakımından zengindir, vnem çok katı vchastnosti şekerler daha fazla kalori ipoetomu, aglavnoe çok iyi Dons hasat idazhe daha devam etti.

Arpacık çeşitleri otdruga poskorospelosti, dallanma derecesi (ampuller vgnezde sayısı), yaprak iokraske kuru terazi sayısı farklıdır. En çok çeşit büyütme yaprak 6075 gün sonra soğan, isozrevayut daha olgunlaşması. Genellikle Vgnezde 57 ampul, ulusal seçim do2030 pc yerel çeşitleri ay. Seçim çalışmaları slukom-arpacık soğanı sebze, naZapadno Sibirya Araştırma İstasyonu VNIIO Fabrikası Sibirya Enstitüsü isemenovodstva seçim dışındadır.

Arpacık seçimi başarıları RFna 2001 g.naschityvaetsya yedi çeşit VGosudarstvennom kayıt.  Agronomik karakterleri tür ushalota Tezahürü otkachestva ekim bağlıdır. Torasteniya az dallı, nodochernie soğanları küçük ipozzhe olgun küçük ampuller (çapı 2cm adı) olan dikim için kullandıysanız.

Ayşe büyük rahim ampuller genellikle küçük ampuller vgnezde bir sürü almak.  Saklama koşulları da tohum nakachestve etkiler. 18C üzerindeki sıcaklıklara (depolama sıcak yöntemi) de onhranilsya, büyüyecek olursa toshalot isozrevat sonra çamur iobychno büyük ampul posravneniyu srasteniyami 05S (soğuk yöntemi) saklanan izlukovits daha vuruyor nodast.

Soğuk depolama sırasında da daha belirgin Bağımlılık kstrelkovaniyu urasteny.  Ortalama büyüklüğü NA1 m2 2530 yılında ampul ekim yoğunluğu. 30g hakkında tartı, uzun yaklaşık 3 cm çapında ampul dikim için kullanmak en iyisidir.  Toprağın humus izrascheta 46 kgna 1m2 yapmak sonbahar kazmak na2025 medyada ekim soğan için hazırlanmıştır. Sonbaharda en iyi şekilde hazırlamak için VTsentralnoy Rusya soğan şalgam nagryadah daha mümkün. İlkbaharda toprak sadece yüzeysel ivnosyat tam gübre gevşetti.

Bahar en kısa sürede arpacık dikti. Ampuller satırlarda smezhduryadyami 2030 MEDYA mesafe neredeyse 1.015 cm, turba sırtları ile malçlama 1012 cm naglubinu yüzey ekilir.

Bakım ssornyakami, sulama vzasushlivoe zaman notolko büyüme mevsiminin ilk yarısında, 12 soyunma karşı vryhlenii topraktır. Yaprakların büyük büyütme sonra azotlu gübre ilk pansuman. Eğitim ampuller başında ikinci fosfor-potasyum gübre (azot olmadan). Organik gübre ile dolu Naplodorodnyh toprak, sen ibez pansuman yapabilirsiniz.

Arpacık için Izvrediteley özellikle tehlikeli soğan sinek (erken Mayıs) ilukovaya mol (geç Mayıs), en zararlı hastalıklar şunlardır: mildiyösü (yağışlı havalarda) isheykovaya rot.  Ampüller Temmuz yaprak vposledney sarılık kazılmış. Iluk soğan gibi Kurutulmuş nasolntse.

Arpacık genellikle podzimney irannevesenney iniş yeşil soğan yetiştirmek için kullanılır. Podzimnie ürünlerin Rusya vsredney arpacık overwinters sadece na4070% vzavisimosti otpogodnyh koşullarının bir parçası olarak vosnovnom nayuge uygulanmaktadır. Yeşil soğan otpodzimney açılış na710 gün önce bir bitki üzerinde imassa yaprakları yüksek kuborke hazırdır.

Küçük ampuller genellikle kış daha iyidir, yeşil nourozhay iznih ortalama büyüklüğü izlukovits daha düşük olması. Yaprakları 25cm hakkında yükseklikte, ekimden sonra 3545 gün kesilir.  Mnogozachatkovye ampuller fidan dikme malzemesinin nispeten küçük bir akım ile yeşil tüyleri yüksek verim üretmek için arpacık soğanı ince nazelen vzimny ivesenny dönemlerde atar. Ocak arpacık nevygonyayut önce çünkü onobladaet derin dinlenme süresi posravneniyu slukom ampul.

Zorlayarak süresi, ot25 35 gün değişir vzavisimosti otsroka iniş iosveschennosti sıcaklığı. Verimlilik düzenli olarak iniş kpozdnim zamanlaması yansıtan artırır.  Nihayet vhorosho kuru kış depolama yöneliktir soğan gibi nacherdake gibi serin, havalandırmalı. Kuru ampul temiz ototstayuschey kabuğu ve kökleri, hasta itolstosheyki kötü reddediyoruz. 3040S vtechenie 57 gün boyunca ısınmak için yararlı saklamadan önce tohumları.

Mağaza soğan veya çıtalı sandıklar vsetkah katman 34 smpri 1822S sıcaklığı (sıcak yöntemi) veya 05S de (soğuk yöntemi). Isı depolama nadyhanie tüketilmesi daha yoğun buharlaşma ibolshe plastik maddeler olduğunda. Vprotsesse depolama soğan iotbrasyvayut iprorosshie çürük soğan çekti. İlginçtir, ampuller vprotsesse depolama paylaşabilir, noeto otosobennostey derece bağlıdır.

B. Kokoreva

Related Posts:
  1. Domates
  2. Börülce

soğan, soğan, soğan, Vigna, bir soğan çeşitleri

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt