tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Arpacık ben çok seviyorum

Soğan - en yaygın sebzelerde biri. Peki, soğan olmadan mutfakta bir hostes hayal? Bir sorun mu var? İşte bu kadar! Şimdi bir yay olmayan bir bahçe düşünün. Şunları yapabilirsiniz. Daha sık hala yay, ama metresi bozunur sonra hasat so-so ve o kışın ortasında yoksul tuttuğu şikayet, genellikle filizlenir ve.

Ve bunun nedeni - çok kötü ekim malzeme, ya da diyelim, bizim bahçeleri için uygun. Bilinmeyen ve kalite bir kural olarak. Bu nedenle, çoğu zaman, çaba ve harcanan para boşa.

Yıllar önce ben Vejetatif mnogozachatkovye dikkat çekti sözde, soğan yayılır "aile". Bu arpacık soğanı (soğan türü) içerir. Bu soğan yok ("Chernushki") veya küçük lukovok (Seva) elde edilen tohumların ekimi ekim tohumlar büyüdü ve ampuller yaz sonuna kadar bir bütün yuva (neredeyse bir patates gibi) veren anne, ekim olduğunu.

İyi bir sortoobrazets bir yay olması, onun kafasının altında sıkıcı büyümeye her yıl satın alma fide ya da tohumlar, sevok vb endişe her zaman test edilmiş ve güvenilir malzeme, dikim olduğu yok.  Burada basitlik için çok sevdim soğan, erken olgunluk, yüksek verim ve kaliteli tutmak. Arpacık ucube değil bir şans yoktu, bu nedenle arama "hasat garantörü."

Arpacık - Büyük bir aile ile soğan. Bir ampul 15-20 kendi tür şekillendirme yeteneğine sahiptir, ancak bazı katılmalar - hatta en fazla 30-40 kadar. Ne yazık ki, bahçıvanlar arasında geniş bir dolaşım küçük foliküllerin çok sayıda (en fazla 2-3 den cm çapında) bir yuva kurma, düşük değerli örnektir var.

Bu yay sorokozubkoy, Tabii ki kuschevkoy, kustovkoy vs denir, o da özellikle erken lezzetli yeşillikler, bazı değeri temsil eder. Ancak şalgam kış tüketimi için neredeyse hiç iyidir. Kim bir veya iki büyük temizlemek için zaman çok daha hoş, düzine küçük ampuller temizlemek istiyor?

Çok arama ve Arpacık iki büyük formları seçmek başardı katılımların onlarca denedikten sonra: sarı ve kırmızı renkli ampuller ile. Yuvalarda da 10 ampul, 4-6 cm her büyük çapa kadar oluşturdular. Krepenkim için 1.5 yıl kalan bakımlı evleri ile kış için böyle bir yay ve uygun,.  Harici olarak, bitki arpacık soğan minyatür. Yaprakları da boru, ancak bir mumsu tabaka ile dar, biz şeklinde, koyu yeşil.

Uzun daha hassas, daha suludur daha yumuşak ve daha kokulu soğan gibi, bir arpacık soğanı soğan gurmeler olarak kabul edilmiştir. Diğer ürünlerin tadına boğmak değil, çünkü birçok gurme yemek tarifleri geliyor.  Başar yay! Bu yüzden cesur bir ampul promerznut, demişler, "kemik", çözülmüş, çimlenme ve yavru üretebilir bile.  Arpacık farklı olgunlaşma hızla Ekimden sonra ve kesim için zaten uygun bir 25-30 gün sonra büyür. Yeşil almak için - en maliyet etkin yay olduğunu.

Bu aşamada dikilebilir - sonbahar kadar erken bahar. Beriberi baharında kaçmak için, pencere üzerinde bir kutu içinde bitki soğan - taze yeşillik ve tıbbi ürün bir dizi olsun.  Ampul pratikte hiçbir ok çünkü Tohum bu yay bile soğuk ya da podzimney iniş uzun süreli depolama sırasında, yaymak değil. Bu nedenle soğan örnekleri ekim, sadece vejetatif üreme mümkündür.

Oldukları ve daha büyük yerlerde bu yuva, örnekler açılış ertelemek için yeterli hasat sırasında yüksek üreme korumak için.  Kural olarak, ampul daha büyük, kızı ampuller ile daha yeşillik ve daha elde edilebilir. Bununla birlikte, orta boy ve büyük dikim ampuller için daha karlı kullanımı gıda başlatmak.

Küçük ampuller sık ​​erken seralarda yeşillik zorlamak için kullanılır. Hastalığı önlemek ve 8-10 saat süreyle 40 ° C'de ısıtmak için tavsiye ekimden önce 5-7 gün boyunca fide büyüme geliştirmek için.  Soğan dikimi, sadece sırt yıllardır zaten var - bu çok daha yüksek verim verir. Bir yatakta hazırlanan ve organik (3-5 humus kg veya 1 m2 başına kompost) ile dolu sırtlar üzerinde derin 2-3 cm (yok daha derin) oluklar yapılacak 30-40 cm

ağaç kül, bir avuç yapıyor grooves'm Satır (soğan kül seviyor). Ampuller, önceden ıslatılmış potasyum permanganat çözeltisinde 6-8 saat (% 0.05 - sıcak su 1 g 2 L) için, yaymak, (üst üste 4-5 adet oluklar içinde, zemine itmek değil 20-25 cm birbirinden). Yuva bir çok Bulblets, bu yüzden sık sık bitki olamaz.  Satırları ile zemin süpürme patates gibi tepenin Sonra satırları.

Arpacık gelişimi ve büyümesi için daha uygun koşulları yaratmak ve en önemlisi, soğan sinek korumak, ancak normal iniş sırasında önemli hasara neden olur sırtlar üzerinden Elde edilen bu ampul. Onlar derin ampul, en dipleri ulaşmadan kötü adam toprak yığınları altında yumurta bırakır ve sinek larvaları gerçeği öldürüldü.  Ben ikna giyinme kullanmamanız yeterli toprakta besin.

Sulama da sadece büyüme mevsiminin ilk yarısında uzun bir kuraklık durumunda sulama, (değil soğan gibi) kötüye değildir. Ana vurgu periyodik bir toprak gevşeme içinde sırtlar içeriği ve saflığı vardı. Çok zor işi kolaylaştıran bu ploskorez Fokine içinde Wonderful yardımcı olur.  Dağınık yuva oluşumu sırasında tarak gevşeme ayıklanması, yağış ve toprak pahasına, bütün ampuller toprak yüzeyinde olan iyi ısınmış ve olgun. Arpacık Ben büyük, sağlıklı, yüksek verim büyür.

Kuru bir güneşli günde yarım bitkiler hakkında konaklama yaprakları, zaman geçirmek Temizleme. Yuvalar arpacık, topraktan çizmek bahçede ampul paylaşmak ve gün boyunca güneşte kurumaya ortaya koydu. Hemen imkansız hiçbir şekilde hasattan sonra yaprakları kesin.

Soğan tavan veya diğer kuru ve havalandırılan bir yerde iyi dosushit gerekir. Bundan sonra, arpacık 3-5 cm kök uzunluğu ucu ve sıradan ev tutmak için herhangi bir sorun bırakarak kesilebilir.

Related Posts:
  1. Dekoratif kabak
  2. Patlıcan tüm sebzeler aşan
  3. kabak bitkileri için normalde büyüdü
  4. İçerik fasulye
  5. Bow tatlı

soğan, yenibahar, soğan, kabak, patlıcan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt