tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Arpacık

Arpacık soğan

arpacık Arka Plan: arpacık soğanı - soğan türü, bu nedenle yakın  son biyolojik ve morfolojik özellikleri. Özellikle yaygın olarak dolaşan  Kuzey Amerika ve Batı Avrupa, ülkemizin güney bölgelerinde ağırlıklı olarak yetiştirilmektedir.  Yuva 10-12, ve zengin topraklarda arpacık formları - 0.5 kg olmak üzere toplam kütlesi ile 20-30 ampul.  Hayır denir merak ediyorum "sorokozubka."

Bitki yumuşak ince yaprakları ve olgunlaşan küçük (yapar tarafından  Iyi lezhkostyo ile 20-40 g) soğanları ve yarımadanın keskin tadı. Çiçekler  Haziran ve Temmuz aylarında mavimsi, nadiren çiçek. Gelişme bir Bull varil oluşturur.  Gereksinimler: Tercih edilen toprak kültürü ve organik dolu  ekşi değil gübreler (gübre 4-6 kg/m2), hafif ve orta kompozisyon.  Malzemeler: şeker içeriği (% 4) soğan tüm diğer üstündür.

Ayrıca içerir  Birçok besin ve vitamin.  Yetiştirme: tek ampul içine yuva bölerek Vejetatif arpacık yaymak.  Sırt dikilmiş, aralıklı 2 satır olarak, çürümüş gübre sıkışmış  Çizgilerin her çift arasında 20-25 cm - 10-15 cm doğrultusunda ampuller arasında 50 cm mesafe

çapı 2,5-4 cm mümkün olan en erken de ekilir iyi bir hasat arpacık elde etmek için  daha erken bir tarih. Erken sebze almak için soğanları Ekim ayı başlarında sırtlarında ekilir.  Peaks 6-8 cm humus veya turba katmanı liman  Rusya'da en yaygın çeşitleri Sibirya sarı, Çekirge, kunak, olgunlaşma  Yıldız ve Kuschevka Kharkov,  de ortalama eşitsizlik Kuban sarı gibi.

Bakım: ampul soğan ile aynı.  Hasat: yapraklar solmaya başladığında, arpacık hasat. Ampuller temizlenir ve kurutulur.  Serin, iyi havalandırılan bir yerde saklayın.

Kullanımı: Taze yaprak ve genç tomurcukları. Yanı sıra, taze ve işlenmiş şeklinde tüketmek  sıradan soğan.

Related Posts:
  1. zengin bir fasulye çorbası
  2. Patlıcan

soğan, arpacık soğan, soğan, patlıcan, fasulye, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt