tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Saraha yenilebilir

Saraha yenilebilir lahanası

Saraha sebze veya yenilebilir Saraha (Saracha edulis) hala çok az ortak kültür Solanaceae olduğunu. Aslen Güney Amerika'dan. Tanınmış bir siyah itüzümü gibi görünüyor. 30 cm çalı, yayılması, yarı.

Biber ve Physalis gibi dallanma tipi - lozhnodihotomichesky, yani her zaman kök iki yeni çatal ayrılır kök ve oluşan yerlerde tek çiçek crotches.  Çiçekler nadiren bu aile bulunur, çok benzersiz: çapı 1 cm kadar, sarı-yeşil. Olgun meyveleri orman yaban mersini güçlü bir şekilde hatırlatan bir mavi çiçek, boyut, şekil, renk ve lezzet ile siyah.

Olgun, çalı düşmek zaman. Ham meyve buna değer değil, iyi tat. Vade sonunda soğuk yağmurlu ve bulutlu havalarda ise, taze meyve aldı. Tohum, çok, hoş bir çatlak lezzet berry (- yüzde 60-70 düzeyinde tesadüfen, kendi çimlenme çok yüksek değildir) küçük verin.  Meyve taze yemek en iyisidir. Yaz meyveleri tüm ikinci yarısında kendi sitesinde çok güzel yaban mersini yerine var.

Büyük meyveli yaban mersini ve yaban mersini alanında büyümek için - oldukça zahmetli. Özel olarak hazırlanmış asidik torf toprak iste, kökleri iyi mikorhizalların (- symbionts mantar, toprak) geliştirilmelidir. Kanada yaban mersini, her ne kadar büyük meyveli, ama çoğu zaman yeterli değildir kış dayanıklı yaban mersini ve yaban mersini bataklık malourozhayny.

Ve Saraha metrekare başına meyve 1 kg kadar veren en don çiçek ve meyveler için.  Açık zemin kültürü, ancak sera (herhangi bir) yerleştirilen zaman sonra soğuk yağmurlu yaz aylarında daha tatlı ve lezzetli meyve orada olgunlaştırmak olacaktır. Yetiştirilen fidan, dikim - Mart ortasında. 100-120 gün - çimlenme ve hava şartlarına bağlı olarak olgun meyve, için dönem. Fideler bir domates gibi yetiştirilmektedir.

Önemli anları hatırlayın: İki kotiledon oluşumu ve ilk gerçek yaprak gelişi için gece 15-16 ° C ve öğleden sonra 10-12 için sıcaklığını düşürmek için önce iyi gelişmiş ° C sonra İyi bir aydınlatma sağlar veya bitkiler çekmek gerekli.  Çok kolay kurulan alt kök sistemi olduğu için kazma, nakli, alt sayfasına kalıcı kök derinleştiriyor ekim ile.

Kolayca toprakta köklü üvey çocuk - bir film veya cam başlık altında ve dikim ek tesisleri Vejetatif olarak çoğaltılan önce yakalayabilirsiniz. 1. çeyrekte. 4-5 m bitkiler dikildi. Ekimden sonra, bitkilerin desteğe ihtiyacı yok, ama kolaylık ücret için bir kazık veya kafes ilk çatal ana kök bağlayabilirsiniz.

Meyvenin olgunlaşmasını hızlandırmak için ilk çatal altındaki tüm yan sürgünler kaldırmak için daha iyidir ve büyüme erken Ağustos prischipnut tüm puan. Saraha zayıf geç yıkım vurdu.

Related Posts:
  1. Tatlı Kabak Pie
  2. itüzümü ailesinin Saraha bitki
  3. Bezelye
  4. Vigna

bezelye, Vigna, lahanası, domates


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt