tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Nadir bitki Saraha ilginç

Saraha ilginç Nadir bitki sebze

Bu bir Ilginç nadir bitki ailesine Solanaceae ait onun doğum yeri - Güney Amerika. Yabani yenilebilir Saraha olarak (Saracha edulis) 'dir çok yıllık, ancak ülkemizde sadece yıllık yetiştirilebilir.  1997 baharında bu bitkinin tohumları elde edebilir, hem de herhangi bir Ben bulamadım tarımsal teknoloji hakkında bilgi, ben fide olarak büyüme kararı domates.

Saraha yenilebilir tohumları bu yüzden bir bitkisel Physalis gibi, küçük ve bir zamanlar ayrı bardak az S mm daha derin, basık onları ekmek. Ekim için sıradan bahçe toprağı olan orta toprak, temsil, alınan tohum ekim özel eğitimli değildir önce. Tohum ekilen Kupaları naylon kaplı ve sıcaklık muhafaza nerede, pil altına 30C hakkında.

2 hafta sonra ilk sürgünler ortaya çıktı ve kısa sürede çıktı ve geri kalan tohumları. Bundan sonra, iyi aydınlatılmış bir pencere üzerinde bardak koyun. Içinde fide aşaması beslenen, ancak yakından nem takip etmez toprak, engelleyen kuruma.

Fidan hızla büyüdü ve bir ay içinde sonra, 8-10 gerçek yaprakları vardı sonra tomurcuklar serdi. Mayıs ayı ortasında, ne zaman kuruldu sıcak hava fidan açık toprağa dikti. Bitkilerin bazıları iyi aydınlatılmış yerleştirilen Bir yatak, bir parçası - ağaçlarının altında yarı gölgede.

İlk olarak, hepsi aynı derecede büyüdü iyi, ama uzun bir süre soluk yeşil renk vardı bırakır. Beslendikten sonra üre solüsyonu (su 10 litre başına 20 g) yapraklar, koyu yeşil hızlandırılmış büyüme. İlk yem verme, kül beslemek için sonra 2 hafta sonra yüzeyi gevşeme, ve daha fazla beslenmiş. Bitkilerin sürgün edildi zayıf ve uzun boylu domates gibi bağlanmış olması gerekiyordu.

Haziran ayı ortasında çiçek başladı içinde. Çiçekler sarı-yeşil, çok özgün edildi renk, 4-6 adet için toplanan uzun organlarındaki çapında yaklaşık 1 cm. yaprak axils içinde. Hemen hemen hepsi yumurtalık kurdu. Çilek, büyük değildi olgun, onlar koyu bir mor elde çilek Physalis gibi renk ve uzun çalıların değil, duş askıda kaldı. Onları oldukça eğlenceli olduğunu kanıtladı

Tat yaban mersini benzer, ama farklı bir lezzet ile. Bunlar, şeker ile eziyet olabilir reçel, komposto meyve ekleyin. Soğuk ve yağışlı yaz rağmen 1997, çalı başına ortalama verim yaklaşık 1 kg, ancak çilek gölge oldu daha az oluşur.  1998 yılında yer olmaması nedeniyle yemeklik Saraha bitki karar verdi. Haziranda bahçede, nerede Saraha büyüdü, onu vurur bulundu.

Güçlü He sol iki Bunlardan, yabani ot kaldırılır ve büyüme mevsimi boyunca üre ve üç kere bir kere gübrelemek sulanan. Çeker Geçen yıl olduğu gibi bağlanır. Şiddetli kuraklık rağmen ve en fazla 35C sıcaklığa, bitkiler, normal olarak ezilen ve meyveli değil, sadece meyve sonra başladı - Eylül ayında.

Zararlıları ve keşfettiğim bitkilerde hastalık büyüme 7 yıl boyunca.

Related Posts:
  1. Hıyar

lahanası, domates, sebze


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt