tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Hanımeli

Hanımeli

yenilebilir hanımeli Nadir kültürleri aittir. Bu 1,5 m'ye kadar uzun boylu bir çalı. Biseksüel çiçekler (elma ve benzeri tahıl gibi) bitkiler.

Böcekler tarafından tozlaşma var. Yaban mersini anımsatan Karpuzu mavimsi renk.  Yatak içinde köklendirme zaman C vitamini açısından zengin olan, üreme semenamina, ikinci yıl 3 4. yılına giriyor - hanımeli değeri meyve erken olgunlaşma (çilek önce 7-10 gün için Haziran ayının ilk yarısında) 'dir.

Buna ek olarak, iyi çalı bölerek, katmanlama çoğaltılamaz. Haziran ve Temmuz aylarında zaman ekim tohum, fide 25-30 gün sonra görünür.  Sonbahar ekim ayında (Eylül-Ekim) tohumlar doğal bir tabakalaşma ve en iyi çimlenme verir.

Haziran sonunda köklü Hanımeli yeşil fidanlar. Kökleri de 15 gün görünür. Yenilebilir hanımeli bir taşlı, kalkerli, asitli turba-bataklık nemli toprak ve kısmi gölge, kış dayanıklı hale getirir.  Olgun hızla çökmeye meyve. C vitamininin yanı sıra ve diğer şekerler, organik asitler, pektin (bağırsak hareketlerini artırmak) içerir.

Meyve gastrointestinal sistemin hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, sıtma, bozukluğu olan bir araç kapillyaroukreplyayuschee olarak halk hekimliğinde kullanılır.  Potasyum içeriği yüksek kalp kası güçlendirir. Pektik maddeler ağır metaller (radyoaktif dahil) tuzları ile zehirlenme olmaktan vücudu korur. Kaynaklanıyor ve listevmochegonnoe ağrı kesici kolit kaynatma.

Su настойпротивовоспалительное anjina ve konjunktivit. Saplarının kaynatma sık sık saç güçlendirmek ve büyütmek için kullanılır.  Kırma listyapri trofik ve zor iyileşen yaralar. Hanımeli suyu halk cilt hastalıkları (egzema, sedef hastalığı, yaraları) tedavisinde kullanılır.

Meyve aynı zamanda obezite ve metabolik hastalıkları ile mücadele için uygulamak için teşvik edilir. Çünkü şeker hastaları için tavsiye edilen şeker çilek az miktarda.

Related Posts:
  1. Hıyar
  2. Vigna

Vigna


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt