tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Aile zhimolostnyh türlerinin

Aile tipleri zhimolostnyh

ailelerin zhimolostnyh birçok değerli bal, süs ve meyve bitkileri vardır. Başkalarının Mayıs ve Haziran aylarında bazı çiçek. Hevesle nektar ve polen toplamak için arılar tarafından ziyaret etmiştir.  Araştırmamızın görev Uzak Doğu'da meydana gelen nektar ve medoproduktivnosti farklı hanımeli, kartopu ve Weigel belirlemektir.  0.5 kahverengi kabuğu ile, uzun boylu 1,5 m hanımeli sedobnayakustarnik. Genç sürgünler myagkoopushennye.

Ergin, bütün, genellikle akut apeks, oval, basit bırakır. Çiçek çapında hemen hemen düzenli corolla 1.5 cm tüylü kısa peduncles üzerinde yaprak axils de çift olarak düzenlenmiş soluk sarı, vardır. Mayıs kuzey ucunda, yugev geç Nisan veya Mayıs ayı başında üzerinde leafing aynı zamanda çiçek.  Değerli bal bitki erken bahar ve pyltsenos.

Nektaroproduktivnost 100 çiçek 10.8 den 16.4 şeker mg ve bir rasteniya0, 214 arasında değişmektedir  Medoproduktivnost2045 kg / ha. Nektar bol çiçekli ve bırakın büyük miktarda ilkbaharda arı kolonilerinin gelişimi uyarır.  Yenilebilir hanımeli Primorye kuzeyinde ve Amur bölgesinde yaygındır.

Fırçalama dağ yamaçlarında ve ıslak çayır ve hummocky, kayalık pazarlarda orman nemli açıklık üzerinde turba bataklıkları ve kenarları boyunca büyüyen bir küçük çalılar, vardır.  Yenilebilir hanımeli çok benzer hanımeli Turchaninova. 0.8 yüksekliği 1.5 m Shrub. Genç sürgünler tüysüz veya seyrek, kıllı kıllarla. Yaprakları geniş, çıplak ya da rasseyannoopushennye vardır.

Çiçekler sarı solgun. Meyve yenilebilir, bir glaucous çiçek ile siyah.  Nisan ve Mayıs aylarında çiçek, meyve Haziran ve Temmuz aylarında olgunlaşır. Değerli bal bitki erken bahar ve pyltsenos.  Nektaroproduktivnost 100 çiçek 10.4 14.5 şeker mg ve bir rasteniya0 arasında değişen, 1390,181 güney Primorye rastlanmıştır. Bu dağ orman ve taşlık yataklardır kenarları ve açıklık yetişir.

Açık gri kabuğu ile uzun 1,5 m için Hanımeli rannetsvetuschayakustarnik. Genç sürgünler kıllarla kaplı kahverengi vardır. Bir limon kokusu ile eliptik, sivri, soluk pembe çiçekler bırakır. Leafing önce Nisan ayında Çiçekler (erken Mayıs).

Meyve Haziran ayında olgunlaşması, yenilebilir, kırmızı parlak.  Erken bahar bal bitki ve pyltsenos. Arılar iyi çiçekleri ziyaret edilir.  100 çiçek şeker 12.2 mg kadar bulunur. Sadece Primorye güneyinde oluşur. Karışık ve sedir orman shirokolist-Ment olarak kenarları ve açıklık üzerine örtüsü büyüyen.

Kahverengi-gri kabuğu ile, dalları sarkık yemyeşil bitki örtüsü ile yüksekliği 2,5 m Hanımeli gorbatayakustarnik. Oval-eliptik veya mızrak şeklinde, acuminate, seyrek saçlı, altın sarısı çiçek çift oturup bırakır. 1012 gün maeiyune içinde yapraklı durumda o çiçek. Yenmez, kırmızı meyveler parlak.  Geç ilkbahar ve bal bitki pyltsenos. Isteksizce arılar tarafından ziyaret etmiştir.

Nektaroproduktivnost 100 çiçek şeker 9.1 mg idi. Hanımeli Denizcilik Bölge ve Amur Bölgesi'nde yaygın hamamböceği olduğunu. Çalılar, kayalar, taşlı yataklardır büyüyor.  Kadar sarkık dalları, kahverengi-gri kabuğu ile yüksekliği 5 m, için Hanımeli çalı Ruprehtakrupny. Genç sürgünler tüylü. Aşağıda sık tüylü, oval veya mızrak şeklinde bırakır. Peduncles sarı, eşleştirilmiş, aksiller Çiçek,.

Karpuzu turuncu-kırmızı, neredeyse küresel olmayan yenilebilir. Blossoms  Haziran ayında yapraklı durumu (1216 gün).  Değerli bal bitki ve erken yaz pyltsenos. Mükemmel arılar tarafından ziyaret etmiştir. Diğer bal bitki ile bir topluluk destek verimli veya rüşvet sağlar  1996 yılında, geceyi gündüze katarak Ruprecht hanımeli arılar tarafından ziyaret edilmiştir. Hatta sıcak havalarda, en nektarovydelenie bal bitki durdu zaman, nektar bol vermeye devam etmiştir.

Bir tsvetka0 nektar, erken çiçek hanımeli çiçeği göre yaklaşık 1.5 kat daha fazla şeker, 21 mg.  Denizcilik Bölge ve Amur Bölgesi'nde yaygın. Kuru ve kayalık yerlerde açıklık bitişik yamaçları, orman kenarları, üzerinde, tek başına ya da nehir vadilerinde gruplar halinde yetişir. Açık güneşli siteleri tercih ediyor.  Hanımeli gri kabuk yüksek 2 m'ye kadar Maksimovichakustarnik. Genç sürgünler düz, kahverengi ya da yeşilimsi tüysüz.

Yaprakları akut apeks, koyu yeşil üzerinde, tüysüz, tüylü altında olan, oval. Çiçek, menekşe-mor ya da koyu kırmızı koltuk altı peduncles sağ oturmak. Iyuneiyule içinde çiçeklenir. Meyveler yenmez, kırmızıdır.

Arılar kolayca çiçekler ziyaret ve nektar ve polen ile onları almak.  Şeker Nektaroproduktivnost 100 tsvetkovdo 13.6 mg.  1978 yılında sürekli bitki örtüsü açısından Medoproduktivnost hanımeli 1 hektar başına 50 kg idi.  Denizcilik Bölge ve Amur Bölgesi'nde yaygın. Bu iğne yapraklı ve karışık ormanlarda yetişir. Deniz seviyesinden 600 800 metre yükseklikte iyi yerler obitaniyadoliny küçük dağ yaylar.

Yüksekliği 5 m çalı veya küçük ağaç yayılmasını Hanımeli Maakakrupny. Kabuğu açık gri. Genç sürgünler korotkoopushennye. Dikdörtgen, acuminate, subglabrous üzerinde, ergin altında bırakır. Çiçekler peduncles üzerinde, beyaz, eşleştirilmiş, aksiller vardır. 10 12 gün içinde maeiyune içinde raspuskaniyalistev sonra Çiçeklenme. Turuncu-kırmızı meyveler, çift veya tek olmayan yenilebilir.

Değerli bir bal bitki ve pyltsenos yaz. Hanımeli Maak büyük çalılıkları oluşturmaz, bu seyrek ya da küçük gruplar halinde yetişir. Peki sabahtan geceye nektar ayırır arılar tarafından ziyaret edilmektedir. 0,19-0,28 mg ve bir rastenie0, şeker 2100,565 gram adet çiçek vurgulamaktadır. Nektar en büyük seçim kuru ve orta nemli hava gözlenmiştir.

Bu güney Primorye ve Amur Bölgesi'nde yaygındır. Bu nehir vadileri, orman kenarlarında yetişen ve çalıların arasında, alüvyal kumlu topraklar tercih eder. Çok dekoratif, özellikle parlak kırmızı meyve olgunlaşması esnasında beyaz elbiseler ve çiçek.  Cins Viburnum Uzakdoğu iki türün temsil edilmektedir.  Açık gri yumuşak acıyla ve genç ince dallar tüylü olan uzun boylu 2.2 m için Kalina bureinskayakustarnik.

Tüysüz altında stellat kıllarla kaplıdır tüm, oval, keskin dişli, bırakır. Yoğun terminal kümelenmiş biseksüel Çiçek, zontikoobraznye Panicles. Haziran ayında çiçek, meyve Eylül ayında olgunlaşır. Meyveler, siyah dikdörtgen, tatlı yenilebilir.  Bu güney Primorye için bal ve polen üreten bitkisi olarak ilgi görmektedir.

Nektaroproduktivnost şeker 0,37-0,65 mg bir çiçek.  Uzak Doğu, özellikle güney Primorye yaygındır. Orman nehir ve orman kenarlarında yetişir.  Kalina Sarzhentakrupny soluk kabuğu ile birlikte, uzun 3 m çalı.

Damarlar boyunca tüysüz veya ergin bırakır. Marjinal çiçekleri beyaz, çorak, düz, büyük, ostalnyemelkie, korotkokolokolchatye. Haziran ayı sonunda çiçek, sentyabreoktyabre meyve olgunlaştırmak.

Meyve yenilebilir, acı, sulu, kırmızı parlak.  Değerli bal bitki ve pyltsenos. Bu tür bir çiçek şeker 0.55 mg kadar bulunmaktadır. Medoproduktivnost yüksek (1 hektar başına 45 65 kg). Denizcilik Bölge ve Amur Bölgesi'nde yaygın. Bu havzalarını, kenarları ve Bushland yetişir.

Uzak Doğu bitki örtüsü, cinsi Weigela birkaç tür olan bal yapan kabul edilir  Daha önce Weigela. Bu kadar gri kabuğu ile 2 m boyunda, bir çalı. Yapraklar, eliptik serrat aşağıdaki damarlar üzerinde ergin vardır. Koltuk altı ya da son semiumbels çiçek, korolla koyu pembe  bir leylak tonları ile.

Haziran ayında Çiçekler, Ağustos-Eylül aylarında tohum olgunlaştırmak. Zayıf bal bitki. Polen ve nektar toplamak için arılar tarafından ziyaret etmiştir.  Sadece Primorye güneyinde dağıttı. Bu kayalık yamaçlarda ve kayalıklar üzerinde, karışık ve yaprak döken ormanlarda yetişir.  Bu makalede, bal bitki içerir, fakat bazıları değerli bitkileri vardır.

Pek çok bilimsel kurumların çalışmaları, hem de deneyim  bahçıvanlar ikna edici olduğunu göstermiştir  hanımeli,  kartopu başarıyla ülkenin kuzey bölgelerinde yetişmektedir edebiliyoruz.

Related Posts:
  1. Domates

domates


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt