tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Salatalık da

Hıyar salatası

Salatalık önce 6000 yılı aşkın bir kültürü ortaya çıktı. Hala vahşi büyüyen Çin ve Hindistan gibi vidatropicheskie ve subtropikal bölgelerde doğum yeri.  Salatalık yüzde 95 su ve proteinler, yağlar ve karbonhidratlar çok az sayıda bulunmaktadır.

Için Salatalık hayvansal protein sindirimi yarar enzimler içerir. Bu nedenle salatalık bir salata ile bir et yemeği birleştirmek için yararlıdır. Salatalık vitaminleri, provitamin, enzimler, aroma ve mineraller içerir. En büyük mineral tuzların  . Lif bağırsak salatalık motor fonksiyonu uyarır.  Taze salatalık kardiyovasküler sistem, karaciğer, böbrek, obezite, artrit değişimi, gut hastalıkları muzdarip bir diyet eklemeniz tavsiye edilir.

Salatalık, iştah artırmak choleretic, idrar söktürücü ve müshil etkisi vardır.  By alkali tuzlar salatalık miktarı siyah turp sadece ikinci. Bu tuzlar birçok gıdada bulunan ve metabolik süreçleri bozabilir ve erken yaşlanmaya neden olan asidik bileşikler, karaciğer ve böbreklerde kristal bileşikler (taşlar) depolanmasından nötralize. Salatalık gibi  , Vücudumuzda hemşire bağlantı için asit nötralize etme yeteneği çağrılır.

Oguretsochen iyi bir kaynak ve kolayca vücut tarafından emilir gibi bileşikler. Ve protein, yağ ve karbonhidrat salatalık küçük bir miktar olarak, daha sonra salatalık herhangi bir risk sağlam büyümek ortaya çıkmaz kullanın. Onlar yağ içine karbonhidrat dönüşüm gecikme nedeniyle kilo salatalık kaybetmek isteyenler, yardımcı olabilir.

Soğuk su veya süt ile yıkanır yenen salatalık, iyi ve bağırsak temizlemek için hızlı olabilir ve eğer.  Eğer satın aldığınızda ezikler, iyi yeşil renk olmadan firma salatalık seçilmelidir. Onlar da büyük olmamalıdır.

Küçük salatalık, alt onun tohumları, bu nedenle daha iyi ve daha keskin tadı.

Related Posts:
  1. Salatalık Kornişon
  2. Tüm sebze salatalık sebze
  3. Biber

biber, salata, sebze


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt