tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Artan salatalık

Salatalık fideleri yetiştirilmektedir zaman

seralarda veya ziraat mühendisliği filmin sığınak altında büyüyen salatalık ile aynı zaman ve açık toprakta yetişen zaman. Bu durumda tohum veya fidan Mayıs ayı başlarında, çok daha erken atılır. Sadece tepesi kırbaç goblen üst ulaşır ve hafifçe aşağı düşer sonra ana ateş üzerinde gerçekleştirilir.

Sera içinde ekim ve sera toprağı temizlemek ve kalkanlar önce. Sonbaharında, atık bertaraf tesisleri sonra, seralar (2 saat su kireç 12 litre 40 g, gerginlik) işleme çamaşır suyu üretmek ve kaynar su baharında potasyum permanganat (su 10 litre manganez 3 g) ile hazırlanmış toprak üzerine döktü.  Çiçeklenme döneminde gerekli havalandırma ve arıların daha iyi tozlaşma için seralara erişim sırasında güneşli günlerde.

Serada havalandırma çok önemli modu, ancak buharlaşma artar ve uzak karbondioksit alır gibi taslak, salatalık büyümesini etkiler.  Salatalık artan dişi çiçeklerin hızlandırılmış oluşumuna karbondioksit güç, bu kadar emin organik salatalık getirilmesi gerekir. Hatta sığırkuyruğu bitkileri empoze etmek yararlıdır, ama ona dokunmadı ki.  Bitkilerin oluşumu.

Bitki yapısı: Ana kök ikinci dereceden vuruyor büyüyen sürgünlerin axils itibaren, birinci dereceden ana kök büyüyen sürgünlerin axils gelen 0.5 3 m uzunluğa ulaşır, vs  2 m dikey bir kafes üzerine tercihen büyümek ve sıkışmak uygulamak için bir sera film barınak ve salatalık yetiştirilen zaman. O duvar halısı Üst dorastet zaman melez, ana kaçış tutam.

Pinç fetusun son sayfa sonra 2 üzerinde m 3 olmalıdır. 4 5 yaprak üzerinde sıkışmak önemli bir rol meyve bitkiler oynamak hızlandırmak için.  Yüksek dereceli bitkilerde 8. yaprak aşaması 6 sonra çalı formunda. Ve ilk 2 Mart sinüslerde oluşan çiçekler gibi koşucu kendi oluşumunun başında prischipnut gerekir.

Sonraki 4 ila 5 deniz mili axils Side sürgün bir tutam yaprak ve salatalık. Böylece, ikinci ve üçüncü dereceden bereketli sürgünler iyi bir fırçalayın.  Garter salatalık kırbaç zarar görmesini önlemek için çift düğüm sürgülü Pdelayut.  Sıcaklık salatalık keskin günlük dalgalanmaların Yüksek istenmeyen.

12 gece hava sıcaklığının ± 10 ve 'normal bir gün meyve pahasına aktif bir yaprak büyüme var. Bir sıcaklıkta meyve kabarmaz.  Toprakta su ve yaprak besleme mekanizması çalışmıyor var yani ne zaman 12 15 `kök sistemi toprak sıcaklığı azaltarak su emme ve fizyolojik kuruluk oluşur yeteneğini kaybeder. Bu yaprak ve bitki ölüm kurumasına neden olabilir.  Bazı yüksek nem (70% 90) ve toprak (60% 50) ihtiyacınız var.

İyi bir yağmurlama aynı zamanda nem geliştirir sulama, toprak ve hava var. En sıcak günlerde, bitkiler 1 km kare başına su yağmurlama 4 Mayıs litre yenilemek gerekir. m. hava ve su sıcaklığı hemen hemen aynı olması, ve seralarda 20 22 `olmalıdır.  Iyi zaman 15 saat 12 Kasım ve 13 sulama. Podvyadanie sulama sinyal bırakır.  Çiçek 2 ila 3 gün Poleyko 1 çalışan dökmek önce. 25 m su ', yumurtalıkların ilk bu yana sulama artış.

Sulama ılık su ile sadece yapmak. Soğuk su hastalığı bitki kök çürüklüğüne neden olur. Bu hastalık yağmurlu ve soğuk yaz görünebilir. Bu kökleri ortaya çıkarmak ve onları tozlaşmak biraz olmalı ve bir kül karışımı, sönmüş kireç ve bakır sülfat ile kök alt kısmında (odun külü 2 kg kireç 6 kg + bakır sülfat 1 su bardağı). Gerekmektedir

Daha sonra, bitkilerin taze verimli toprak dökün.  Salatalık köklerine sulama tahammül yok: dünya yıkılmış olup, kökleri çıplak olur. Bu sığ oluk tarafından sulanmalıdır, gövde alt humus serpilir.  İlk iki hafta içinde sonra çimlenme bitki besin maddeleri düşük kullanın. Emilimi en fazla çiçeklenme ve meyve evrelerini denk.

Ortaya çıkması sonrasında artan azot kaynağı ve çiçekli fosfor önce ve azot potasyum meyve döneminde bitki ikinci yarıda ilk 10 15 gün içinde.  Daha önce, akşam beslenen ve gübreleme sonra ben üç aylık 4 litre ışık sulama su 3 başvurmalıdır. toprak yüzeyine emmek için ilk kez m., yaprakları yanık yoktu tesislerinden tuzları temizlemek için ikinci kez. Bir bitki çivili verimli toprak besleme ve sulama sonra.

Salatalık fideleri yetiştirilmektedir zaman

organik yem çözümleri sığırkuyruğu 01:08, 01:05 bulamaç, tavuk gübresi 01:15 yararlı alternatif ya da çok iyi etkisi ile birleştirebilirsiniz gübreler: Amonyum nitrat su 3 5 g, süperfosfat 10 g, 3, potasyum tuz 5 gr 10 litre. 0,5 l tip 1 bitki oranında Sulama. Bu çözüm pitevots salatalık soda (30 g na 10l bölmeleri) sprey tavsiye edilir.

Soyunma Seçenek: Bir kez su 10 litre kalın sığırkuyruğu 1 litre, üre 20 gr ve süperfosfat ve kalimaga 40 g bir çözüm eklemek için çiçeklenme sonra 10 gün içinde. Bir litre kadar 2 tesisleri içindir.  Borik asit 0.5 g, mangan 0.3 g, çözelti 10 litre çinko sülfat 0.2 g: bir sıvı organik gübre olarak çiçeklenme başında Mikro yapılabilir. Bitki başına 0.5 L tüketimi.

Olumlu özellikle topraktan mineral besin kaynağı zordur termal rejiminin ihlal edilmesi halinde, içinde, yaprak uygulama oyunculuk. 2 bakır sülfat g, borik asit ve potasyum permanganat su 10 litre. Sabah erken veya akşam püskürtme, daha stoma, emici çözüm yaprakların alt emin olun.  Ya yumurtalıkların küçük  Hasat salatalık kuş pislikleri ile pansuman ve 18 '(gece hava bir sera üzerinde) için sıcaklığını düşürmek için gerekli sonra. Yumurtalıkların çoktur

ne olur, ancak salatalık  Salatalık pansuman gerekli sığırkuyruğu hızla büyümesi için. Üre ve kompost bir avuç bir tutam çözmek için bir kova su içinde, ekinler gübreleme için gerileme.  Azotlu gübre üre açlık verdiğinizde (su 10 litre başına üre 50 g).  Azot fazlalığı ile fosfor potasyum gübre haline getiriyor.

10 Ağustos delik Bucket çözüm.

Related Posts:
  1. Lagenariya
  2. Kabak

lagenariya, lahanası, kabak


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt