tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Karabiber dünyada en çok kullanılan baharat

Karabiber dünya salata en çok kullanılan baharat

bir yemek: Sebze, et yemekleri, balık yemekleri, tavuk yemekleri, tatlılar ve yemekler, içecekler, diğer Tıbbi özellikleri: soğuk algınlığı, kalp hastalığı, PMS ve diğer hastalıklar  Mutfak dosya: Siyah peretssamaya dünyada baharat kullanılır. Bu asma gibi kurutulmuş ham meyveler (çilek), çoklu iş parçacıklı bitkiler elde edilir.

Olgunlaşmamış peppercorns karakteristik siyah renk, hoş koku ve keskin bir tat elde güneşte kurutulduktan sonra ya da kısık ateşte. Toplama ve işleme yönteminin zaman içinde değişen aynı bitki, meyveleri itibaren beyaz biber, yeşil biber ve kırmızı biber gibi baharatlar vardır.  Pişirme, karabiber ve bütün bezelye ve formda bir çekiç kullanın.

Bu gerçekten çok yönlü bir baharattır. Bu sebze salatalar, çorbalar (süt, tatlı ve meyveli hariç), jöle ve et, balık, tavuk, peynir, süzme peynir, sıcak yemekler, sebze, sığır, dana, domuz, kuzu, tavşan, tavuk, hindi ve diğer soğuk yemekleri eklenir , kaz, ördek, somon, alabalık ve diğer balık türlerinin yanı sıra, dips, sos, baharat karışımları ve içecek çeşitli: çay, sbiten, kokteyl, likör, votka, viski.

Ayrıca, karabiber deniz ürünleri, mantar, baklagiller (fasulye, bezelye, mercimek) ve diğer hububat ile iyi gider. Spice mutlaka sosis, plakalar, dolma, et, pasta ve börek için dolgu koymak. Karabiber uygun ve tatlı hamur işlerinde ise, eğer o kurabiyeleri, zencefilli çörek, kurabiye.

Karabiber mükemmel bir koruyucu özelliği vardır, bu nedenle uzun sebze (domates, salatalık, lahana, mısır, patlıcan, vs), balık, mantar ve et marine hazırlanmasında kullanılmaktadır.  Kara biber (acı biber aşırı yemek yapar uzun süre pişirme ile) pişirme başında ya da ortasında yer alan ve hizmet önce kaldırılır. Biber masaya dosyalama ya da gıda saatinden birkaç dakika ekledi.

Zemin baharat için daha lezzetli olduğunu, sadece kullanmadan önce öğütmek için tavsiye edilir. Avrupa mutfağının hizmet başına sekmeleri karabiber ortalama oran 0.05 g, Kafkas, Arap, Hint kuhne0, 10,15 karabiber ile diğer baharatlar ile uyumluluk için olan hemen hemen herhangi bir kısıtlama olur.

Yemek Tarifleri: tıbbi amaçlar için Uygulama: Karabiber kardiyovasküler hastalık riskini azaltır, rabotupischevaritelnoy, solunum, dolaşım sistemi, geliştirir metabolizmayı uyarır, vücuttan toksinlerin ortadan kaldırmak için yardımcı olur.  Geleneksel tıp adet, ödem, karaciğer toksisitesi, böbrek hastalığı, radikülit, osteokondrozis, eklem ağrısı, şişkinlik, cilt hastalıkları (Vitiligo, liken ve soğuk algınlığı, grip, astım, öksürük ıslak, bronşit, gecikme ya da yokluğu ile yardımcı olmak için bir araç olarak bu baharat kullanır , apse).

Siyah peretsspetsiya sağlık ve uyum. Bu, birçok bakteri ve virüsleri öldürür insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendirir, aynı zamanda mücadele obezite için kalori yakma aktive değil. Kontrendikasyonlar ve karabiber akut mesane ve böbrek hasarı iltihabı, anemi, alerjiler, mide ülseri ve 12 duodenal ülser için kullanılamaz vardır.  Aşk Simya: ve mutfak özel ve tıbbi ilaçlar: Eski Araplar, Hintliler, Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar karabiber ile "tarifleri tutku" çok biliyordu.

Bu tarifler çoğu bugün talep görmektedir. Karabiber vücudun sesi artırır, mükemmel bir afrodizyak olan cinsel etki artar, cinsel performansı artırmak erkek, bu prostat adenom ilk aşamasında yardımcı olur.  İlginç aslında: doz büyük bir hassasiyetle ölçmek için gerekli, çünkü Antik çağda karabiber, sadece baharat, para ya da tıp analog, hem de eczaneler tozların eşdeğer tartmak değildi.

Karabiber primi 1000 tane ağırlığı modern standartları açısından 460 g eşit bir kütleye sahip olmalı, daha fazla ne daha az ne.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Patates

beyaz biber, domates, patlıcan, bezelye, fasulye


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt