tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Biber

Biber domates Sprout

sera oda veya tohum fide yetiştiriciliği standart kutular, bant veya fidan bardak (tencere) çapı 9-10 cm fidan ekili olabilir zaman ve sıcak parnikahpryamo içinde zemine. Daha sık tencere içine fidan dalışın ilk gerçek yaprakların başlamasından sonra, bir çekmecede ilk tohumları saçmak.  Bu yöntem, avantajları ve dezavantajları vardır.

Bir yandan,  bir risk zarar veren almak kökleri var  , Sen tatlı biber çeşitli sevgili büyümeye Yani, daha iyi değil riski (biber almak çok daha iyi hareket) için, ama biraz değişim "tadı" büyümek ve çok iyi olarak drugoyu fideler ile o ilk aldığında çok bir arada olması tatmin edici humus ve eşit hisselerle bahçe arazi ve potombolee gevşek ve daha az azot ile, ancak diğer gübreler ile zenginleştirilmiştir. Örneğin, 07:03, yayla ve ova turba (yarısı) oranında talaş ve hatta saf malorazlozhivshiysya torf ile torf karışımı, çim bu kireç malzemenin aşırı asitlik (aynı toprak gibi) temizlik eklenecektir şartıyla pH sonra 6,4-6,8 olduğu miktar.

Toprak karışımı toprak 10 litre yem için üre 7-10 g süperfosfat 30-40 g, potasyum sülfat 10-15 g magnezyum sülfat 3 g eklemek gerekir.  Biber dalış Eğer ilk karışım bırakılabilir değil ise, ve yukarıda herhangi birinde, ama iyi bir seçim biraz daha az verecektir. Ancak, onun kaybı belki daha iyi değil denemek, iyi verimli çeşitleri ile bu nedenle çok büyük değildir ve.

Kesinlikle iyi bir drenaj koymak gerekir onların altında tencere ve kutularında karışımı uyumadan önce, bu yüzden durgun ve su yok rot yok. Eğer ekmek ise drenaj tabakası üzerinde bir kutu içinde tohum 7-8 cm toprak karışımı (tencere veya kap başına elde edilen ortalama kalınlığı) doldurmak. Kutusunda toprak yüzeyi aynı hizada olmalıdır, birbirinden 5-6 cm uzaklıkta onu oluk yapmak ve onlar için elle önceden tanımlanmış tohum için birbirinden 1-2 cm bir mesafe düzenler.

Onlar aşağı tamped, zemine iterek değil, yavaşça sonra kalınlığında 0,5 cm toprak veya kum fincan humus tabakasında çekmece veya deliğe üst oluk doldurmaya yetecek kadar var, değil mi toprağa gömülü var.  Zaten tohumları bir sulama tutan, iyi sulanmalıdır ekili, böylece düşük toprak onları yıkama suyu çok güçlü jet ve etogonakryt cam veya plastik örtü sonra. Değil olabilir

Sadece sıcaktı sadece başlangıç ​​(ön ortaya uygulaması) için, hafif bir yerde bir kutu veya bardak (örneğin, bir pencere pervazına üzerine) gerekli değildir koydu. De büyümek için, tohumları 22 bir sıcaklık ... 28 `C ihtiyaç, oda akünün yanında kutu koymak ve sadece kara kuru değil aslında bakmak iyidir.  Biber sürgünler, kutu ya da fideler ile bardaklar hemen yakın lamba için iyi aydınlatılmış bir pencere veya Meston içine yeniden edilmelidir olacak, bu yüzden iyi aydınlatma sever.

Lambalar ve uzun süreli bulutlu havalarda solmuş değil fidan gerekir; dosvechivat net bir güneş Normal gün ışığında saatlerce sürecek gibi onlar kadar çok olacaktır.  Bu, fide, hatta kısa bir süre, bu zarar edecek bunların skvoznyakiiz altına düşmedi ki ona görmek zayıflatacak ve hatta ölebilirler çok önemlidir. Bu pencere üzerinde bir evde yetişen bu sık sık olur.

Yani, bir yere fidan gelen kutuları, bardak ya da kaset koymak için önce, bu noktada taslaklar kontrol ediniz. Estzakleyte daha iyi pencere veya cam ve sera çerçeve arasındaki eklem aralık fidan yakın delikleri terk etmezseniz. En azından ayrı mini teplichke içine veya plastik kapaklar altında bitkilerin koyabilirsiniz.  Sera sıcaklığı biber de aynı model sağlamak  Ama 2-3 derece daha yüksek.

Meyve eksikliğine, küçük çarpık ve tatsız büyüyecek için biber, domates daha çok, su çok ihtiyaç Sprout. Fideler çok biraz nemli (ama çok ıslak değil) olarak her zaman bir kutu ya da fincan kara chastotak sulanmalıdır. Sulama için su çok soğuk fide hasta olur ve hatta ölebilir gelen, (en azından oda sıcaklığı) sıcak olmalıdır.

Unutmadı Onun olduğu evlerde ciddi kuru pil genç bitkiler her gün püskürtülür ve pomescheniechasto hava olmalı ki, takip etmek ve büyüyen bir yerde hava çok kuru değil emin olmak için gereklidir, fakat aynı zamanda hava akımından biber korur.  Biber bir kutu büyüyen gerçek yaprakların ilk çifti olacak sonra, fide dikkatle raspikirovat olabilir ve daha sonra sulak fidan gerekir.

Bunun yerine önce sadece geri geri koymak ve sonra yavaş yavaş fidan yaprakları üst üste değildi ve komşulardan ışığı almayan, böylece birbirinden ayrılır de çıkmadan önce bunları kapatma, saksıda büyüyen iseniz.  Fideler büyüyor da, çift besleme olmalıdır. Bu fidan çoğu zaman yapılması gereken ilk kez 3-4 gerçek yaprak görünür, ikincisi gerçek yaprakları razkogda zaten 5-6 edilir.

Bir fidan Mikro bir yaprak besleme düzenlemek için en az bir kez ek olarak, daha fazla meyve kalitesi elde etmek için, domates gibi aynı gübre ile fide olduğunu besleyebilir. Bu spreyler biri tarafından değiştirilebilir. Sprout biber biber

sertleştirilmiş biber fidelerinin yanı sıra  .  Yerden dikmek iyi (toprak sıcaklığı 15 C `aştığında) ısınmış sonra, ancak ortaya çıkması sonrasında daha önce değil daha 60 gün (sadece güney bölgelerde ve South Coast fide 45 gün dikilen olabilir) ve her zaman güneşli rüzgardan korumalı konumu ve sera ve fide parnikipo üzerinde de gerekli yaşına kadar.  Ayrıca, bitki isteklerini görünüş olarak hesaplanabilir: tatlı biber fidelerinin kalıcı bir yer karaya uygun zaten 8.7 gerçek yaprakları (10) görünmelidir, fide yüksekliği 20 ile 30 cm ve acı bir pertsa5 olmalıdır 15-16 cm yükseklikte gerçek yaprak -6.

Özellikle çok tatlı biber fide ürün yaşı (daha az gorkogochut) bağlıdır. Onun en çok meyve 60 günlük fide ürün yaklaşık yarısında ise çalılar üzerinde, fide, çıkış sonrası 80 90. gününde kalıcı bir yerde ekilir yetişir.  Fideler bir kutu içinde toprak da yumuşatılmış böylece ekim öncesi ve bahçede sulanmalıdır, sen bırak olacak durumlarda, önceden kuyular veya oluklar yapmanız gerekir.

Kök ve bazal prikapyvaya boyun maruz bırakılmadan, bu kutuya büyüdüğümüz aynı derinliğe kreş koyun. Eğer bardak (tencere) zevk ise, fide onlarla zemine doğrudan yerleştirilebilir.  Genellikle dikilen fidan veya sıradan yönlü veya çift çizgi bant.

Koridorlarda arasındaki mesafe bir üyesi yöntem çeşitli verilen ryadu10-15 acı biber ve tatlı sebze smdlya 70, ve bitkiler arasında yaklaşık 50 cm acı ve 15 30dlya tatlı için, gerekiyorsa: daha bir çalı daha fazla olması ve mesafe olmalıdır. Ile alternatif bant modunda dar sıra aralığı (40 cm) daha geniş (80-90 cm), sıra bitkiler arasındaki mesafe her zamanki serisi ile aynı olmalıdır.

Güney ve diğer bazı alanlarda oldukça sıcak ve biber de nakli olmadan yetiştirilebilir. Bu en erken Nisan ayı ortasında daha (+8 `C daha düşük bir sıcaklığa) ısınır sonra toprakta ekim tohumları sadece olabilir. Tak tohumları 2-3 cm derinlikte, sıcak bir odada daha derin olmalıdır  Ama olsun veya olmasın bu biber sposobomdrugoy soru büyümeye değil.

Bu geç ekim ve daha sonra ona meyve, o da genellikle bu yüzden daha kısa ve için çıkıyor meyve döneminin ilk meyve olarak, toplam verim düşük olacaktır.

Related Posts:
  1. Peppers
  2. biber
  3. Bow

tatlı biber, tatlı biber, lahanası, biber


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt