tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Pişmiş patlıcan Bulaşık

Pişmiş patlıcan sebze tabağı

hiç kimse komedi filmi "Ivan Vasilyevich değişiklikler Meslek" adresinden ifade hatırlayarak değil, var: denizaşırı "Havyar, patlıcan ...." O her zaman büyük olanlara gülümseme ve ilköğretim çağındaki izleyicilerden şaşkınlık neden olur. Evet, aslında, şöyle: bir şekilde bunun dışında uzun aşina sebze ve yumurta "denizaşırı"? Ve patlıcan görmeye alışık çocuk, hiçbir fikri, mağazalarda yatan ve hatta birçok ülke ev, bu sebze yetişen dağ - gerçekten uzak diyarlardan gelen ziyaretçi.

Onların vatan - onlar XV yüzyılın sonunda geldi ve popüler oldu ve sadece XIX yüzyılda ekili Avrupa'da Hindistan ve Güney Asya'nın tropik. Ama şimdi hemen hemen hiç yemek sevgiyle güneyde patlıcan olarak bilinen yemekleri "Sinenky" olmadan tamamlandı. Bol tarifler var, bu sebze gerçek mutfak başyapıtlarından hazırlamak için lezzetli, sağlıklı ve en önemlisi, kolay ve oluşturmak için izin - "denizaşırı yumurta" Ne tür.

Hala ", Doğu ziyaretçi", uzun süre övmek ama ... - doğu bilgelik olarak, "kaç helva, helva söyleme ağzında tatlı olmaz." Kullanıcı pişmiş patlıcan reçete MirSovetov sıcak bir yemek yapalım.  Bunun bizim için masa ve bahçe yatak üzerinde bir sebze olduğu gerçeğini için kime teşekkür etmeliyim? Avrupa'ya Onun yolu Arap ülkeleri ile Türkiye ve geçti.

Büyük olasılıkla, Türkler ve Balkanlar orada fetihler sırasında patlıcan getirdi. Bu sürüm Balkan ülkelerinde hala denilen olduğunu gösterir "Türk domates." Bu arada, bir sebze "patlıcan" olağan Rus adı Türk adından da muhtemelen "patlydzhan."

Et ile pişmiş patlıcan, - ürünler  tuz ve baharat.  Et ile pişmiş patlıcan, - pişirme  Patlıcan - Her zaman olduğu gibi dikkatle ilk büyük ürün seçin.

Ne için dikkat etmeliyim? Sebze çatlaklar ve herhangi bir büyümeleri olmadan, düzgün olmalıdır. Rengi (çeşitli bağlı olarak) mor ışık derin mor farklı olabilir, yeter ki üniforma olduğu gibi: - olgunlaşmış yeşile ipuçları ve kuyrukları oldukça tual üzerinde olgun sebze ve karanlık noktalara değildir.

Damızlık patlıcan denemek istiyorum. Çeşitler zaten şekli ve bir tavuk yumurtası benzeyen renkli iptal edilmiştir, patlıcan sarı, armut biçimli küresel ve yönlüdür.  Sap özel dikkat, patlıcan iyice benim Seçilmiş - onu kesmek için daha iyidir.

Tamamen Ardından, kesme boyunca sebze değil, kesilmemiş üst bırakarak.  İnce soğan ve havuç doğranır ve altın kahverengi kadar petrol onları passiruem. Kavrulmuş sebze et sevdiğiniz tür dışında doldurma eklemek. Solim tat ve baharatları ekleyin. Bu lezzetli, kekik, kekik, fesleğen (onunla çünkü yoğun tat ve koku dikkatli olması) gibi otlar iyi patlıcan ile. Tekrar krema veya ekşi krema ve vymeshivayut eklemek, vymeshivayut iyice kıyılmış.

Şimdi hafif bir fan şekilde onları okşayarak, patlıcan katmanlar arasında doldurma yattı başlar.  Böylece hazırlanan sebzeler yumuşayıncaya kadar iyi ısıtılmış fırında bitkisel yağ ve fırında ile yağlanmış fırın tepsisine yayılır.  Ürünlerin hazırlanması sırasında tuz ile patlıcan ovmak gerekmez unutmayın.

Bu sebze acı çekmek için bu yapıldığı sanılmaktadır. Aslında değil gorchat patlıcan, ve kendi özel suyu sadece belli bir viskoziteye sahiptir. Sonra tuz "mavi" açıklaması fazla suyu ve daha az yağ absorbe ovuşturdu. Patlıcan böylece hazırlamak yaramadıysa, o zaman daha fazla yağ absorbe edecek, ama tadı değişmez değildir.

Günümüzde, birçok kişi destekçileri vardır. Birçok vejetaryen arasına ekleyerek, yemek et vazgeçmek. Onları (ve menü çeşitlendirmek isteyen herkes) için sebze ile pişmiş yemek patlıcan bir çeşididir.  Bu sebze ayrıca tıbbi özelliklere sahip, lezzetli ve besleyici olduğu unutulmamalıdır.

Fazla kolesterol salgılanmasını ve dengeli bir asit-alkali dengesini korumak için yetenek, bir onu bir ün kazanmıştır "sebze uzun ömürlü." Bu niteliklere ek olarak, daha fazla ve kardiyovasküler sistemin düzgün çalışması için gerekli potasyum çok sayıda içinde patlıcan bulunan çeker ve mineral tuzlar, eser elementler ve vitaminler büyük miktarda. Ve hatta cilt ateroskleroz mücadele ve yardımcı olur  - Bu pişirmeden önce temizlendi olmamalıdır yüzden.

Yani, biz gerekir: patlıcan, soğan, havuç, domates, birkaç diş sarımsak (isteğe bağlı), otlar ve kızartma için bitkisel yağ.  Patlıcan benim, kurutur havlu ve ikiye uzunlamasına kesin. Dikkatli bir santimetre kalınlığında bitkisel "boat" bırakarak hamuru çıkarıp, ve orta ölçekli küp kesin.  Tereyağında kızartın soğan ve havuç, sonra patlıcan dilimlerini ekleyin ve hafif kızarmış bir yer.

Bir açık kahverengi renk değiştirdiğinizde, ısı kapatıp, soyulmuş ve doğranmış sarımsak ezilmiş domates sebze ekleyin.  Okuyucu talebi üzerine MirSovetov biber karışımı ile sebze salata kompozisyonu tamamlayıcı hangi hafifçe kızarmış patlıcan dilimleri, mantar, fasulye ya da peynir ile - bu sizin zevkinize ve mevcut sebze çeşitli bağlıdır.  Solim ve lezzet için baharat ekleyin, iyice karışık sebze karışımı ve daha sonra patlıcan bitkisel doldurma yarım doldurun.

Yumuşayana kadar ve servis de fırında Tekne fırında doğranmış otlar ile serpin.  Seçtiğiniz olurdu pişirme patlıcan Hangi yöntemi daha da ısıl işlem sonrası insan maddelerin yaşamsal depo olması önemlidir. Bu yağ ayırıcı ve aşırı kilo ile bir savaşçı olarak, diyet vazgeçilmez ve gurmeler tat memnun olduğunu.

Ve böylece bizi sevdiklerini bir lezzetli bol bir yemek bozmasına izin ızgara yurtdışı mucize-bitkisel reçete MirSovetov!

Related Posts:
  1. Domates açıklamasına

havuç, patlıcan, sarımsak, yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt