tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Patlıcan mavi çilek

Patlıcan mavi çilek biber

Patlıcan - MAVİ YaGODABaklazhan (Solanum melongela L.) Güneydoğu Asya'nın tropikal bölgelerinde kaynaklanan, kültür o Hindistan'da tanıtıldı. Bu patlıcan talep ve kaprisli düşündüm, ama aslında kendi tarım teknolojisi patlıcan sadece daha sıcağı seven, tarım makineleri biber ile ortak çok şey var.  OpisanieBaklazhan - güçlü bir alt nepolegayuschim kök ile uzun vadeli odunsu çalı, ancak çeşitlerin yanı sıra, biber, genellikle yıllık bitkiler yetiştirilmektedir.

Sap yükseklik aralıkları dik 1,5 m cüce çeşitleri 25-30 cm. Patlıcan yaprakları yoğun tüylü sağlam bir marj ile, basit, geniş, renkleri yeşilden mora kadar değişebilir. Bitki güçlü bir kök sistemi geliştirir, tarım için yemekleri çok miktarda almak gerekir bu yüzden.

Yavaş büyüme ve dolayısıyla uzun bir vejetasyon dönemi ile karakterize Patlıcan. Bu nedenle, daha önceki meyve ortaya çıkması beklenebilir sonra 90-100 gün içinde var. Bitki kendini pollinating olduğunu. Çiçek, oldukça büyük mor, menekşe ya da koltuk altı, beyaz yalnız ya da küçük çiçeği, semiumbels kümelenmiş.

Daha iyi tozlaşma için sabah tavsiye edilir Bitki çalkalayın. Patlıcan aşağıdaki özelliklere sahiptir: İlk çiçekler içinde çiçeklenme sonra Yeni çiçek 2-3 hafta oluşur. Patlıcan meyve - malosochnaya berry, serpantin için küresel gelen şekle sahiptir, beyaz, sarımtırak veya yeşilimsi hamuru ve birçok tohum.

Çanak sık sık ani kurdu. Bu özellik genellikle çeşitli açıklamasında belirtti. Patlıcan meyve rengi farklı oranına bağlıdır pigment delphinidin tuzları (- mor kalsiyum ve magnezyum tuzları mavi renk, potasyum verin). Çekilmiş Ayrıca örneğin kabuğu meyve alışılmadık boyama ile çeşitleri, beyaz veya turuncu. Meyve teknik olgunluk parlak parlak renkli cilde sahip.

Ortam kültürü için düşük büyüme (daha küçük boyutta ve kök sistemleri) seçmek daha iyi olur erken olgunlaşan çeşitler kompakt bir taç veya poluraskidistoy: Vicario, Vera, Japon Cüce, Kılıç Samurai Bebek Topu Robin Hood. 30 cm uzunluğunda mor easter Egge, siyah enogma: Özel oda-balkon çeşitleri olarak elde edilir  Ekim tohum ve patlıcan rassadySemena 3-5 yıl için geçerli kalır.

Onlar 1.5-2.0 cm derinliğe kadar Şubat ve Mart aylarında ekilir toprağa aşağıdaki kompozisyon: çim zemin, humus, torf (01:03:01), cam ya da plastik ile kaplı. 22-30 bir sıcaklık ° C fidan iki hafta içinde ortaya çıkar. Ne zaman ilk sürgünler, bitkileri, Kapağı çıkarmadan, bir serin ışık yerde (18-20 ° C) yeniden düzenlemek gerekir.

Pencere pervazına üzerinde dikkatlice sıcaklık 14 altına düştüğü vermedi emin ° C, aksi takdirde genç bitkiler ölebilir. Sığınak değil şok, ısı seven bitkiler için kademeli olarak kaldırılması gerekir. Tarafından yetiştirilen patlıcan fideleri sadece ilk gerçek yaprak üretilen almak Kök yaka gömme 0,5 l saksıda.

Herhangi bir sulama ve su dolu, havalandırma, üst sos kurutma ile, normal için. Patlıcan fideleri Ortam sıcaklığı 19-22 ° C'de iyi yetişir ve yeterli ışık var. Kalıcı bir koltuk iniş önce iki ay yaşında fideler 10-12 cm boyunda olmalı, kalın var kök ve 5-7 doğru bırakır.

Kök sistemi yeteneği zayıf patlıcan bir geri yükleme, bu yüzden genç bitkiler penetrasyon olmadan yine kalıcı bir yere teslim ve gemiye aktarmak gerekir kök yaka. Daha iyi dallanma çalı teşvik edeceğiz prischipnut için 20-25 cm taç yüksekliğe ulaştıktan sonra.  Bakım rasteniyamiPo patlıcan yetiştirme teknikleri, ortak çok şey var sadece patlıcan daha talepkar ısı.

Sadece çünkü toprak nem eksikliği, düzenli ve bol ılık su ile sulama ihtiyacı, bitki çiçek ve hatta meyve atmak. Ancak, toprak su durgunluk bitkilerin zarar değil kaçınılmalıdır. Bu nem% 60-70 geçmemelidir. Bu tür sağlamak için Sabah koşulları düzenli olarak bitkilerin su ve havalandırın ya da balkona patlıcan yapmak.

Meyve sırasında büyüme mevsimi tam mineral gübre sırasında iki üç hafta her emzirme üretin - azot-fosfor (su 1 litre süperfosfat amonyum nitrat ve 3-4g 2g). Oda kültürü zorunlu olarak en fazla 4-5 fazla meyve bitki bırakarak, meyveli normalleştirmelidir onları tam büyümeye. Erken sonuç almak istiyorsanız

, bakım patlıcan ve çiçek gibi, ışık geçirmez barınak alınmalıdır Kısa bir ışık gün (en fazla 14 saat, ancak en iyi şekilde 10-12 saat) ile meyve tutumu. Bu Aydınlatmada hiçbir gölgeleme ile, yoğun olmalı, gerekirse ek aydınlatma uygulamaktır. Ancak aksi takdirde, koyulaştırmak için bitki karar verirseniz, o zaman bu her gün yapılması gerektiğini akılda olmalıdır Benzer deneyler kötü bitkilerin gelişimini etkiler.

Olası problemyOpushennye patlıcan yaprakları toz çok üzerinde toplanır. Bunlar düzenli olarak, bir fırça veya bez ile temizlenmesi gerekir çok kirli en çok etkilenen hastalıklar bırakır. Patlıcan yaprakları bu eleman eksikliği bulunan, topraktaki potasyum içeriği yüksek talepte Etkilenen spot ve meyve çürüklüğüne.

Hasta, yaralı, sararmış yapraklar ve sürgünler çıkarılmalıdır.

Related Posts:
  1. Patates

biber, patlıcan, lahanası, patates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt