tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Patlıcan lif

Patlıcan Doğu Hindistan'da vahşi büyüyen patlıcan, ancak 1.500 'den fazla yıl önce, evcil ve Çin ve Orta Asya ülkelerinde yetiştirildiği. Çünkü Arapların bu sebze, Afrika'da zavezshim patlıcan ve Avrupa Akdeniz yayın. Avrupa'da, sadece 19. yüzyıldan patlıcan büyümeye başladı.  Patlıcan en büyük avantajı - beslenme kardiyovasküler hastalığa eğilimli olan kişilerin diyetlerine bu sebze dahil tavsiye yüzden fazla zararlı, ifraz yeteneği.

Patlıcan mineraller açısından zengindir:  (Kalp fonksiyonu, sıvı ve elektrolit metabolizma normalleştirir vücutta asit-baz dengesine katkıda bulunur)  (Sırasıyla, kan üzerinde olumlu etkisi ve cilt geliştirir.) Biraz patlican Vitaminler: askorbik asit ve vitaminler, fakat küçük miktarlarda.  Beslenme patlıcan hemen hemen en iyi yemek söylüyorlar.

Patlıcan toksinler ve fazla sıvıları vücuttan atılmasına için lif açısından zengin olan yanı sıra bu değerli sebze yüz gram, sadece biraz az 30 kcal içerir. Ancak, kızartma patlıcan kolayca yağı emer ise, patlıcan son ürünü çok kalın olabilir bu yüzden. 10 dakika boyunca daireler halinde kesilir Fakat, patlıcan soğuk suya bırak, daha az yağ absorbe edecektir.

Meyve Suyu patlıcan iyi antibakteriyel özellikleri, yani patlıcan var - enfeksiyonları ile vücut anlaşma yardımcı doğal antibiyotik, bir tür.  Çünkü iyi, genç patlıcan satın almak Patlıcan da hafif acı tat açıklar solanine adı verilen bir madde içerir. Olgunlaşmış meyvelerde oldukça solanine, ancak çünkü Bu madde zararlı, bu patlıcan genç seçmek daha iyidir. Patlıcan "yaş" belirleme derisinin ve sapı olabilir.

Brown sap fetus taze patlıcan hiçbir kahverengi noktalar, uzun zaman önce sökük olduğunu, ve o yumuşak ve kaygan değildir ve deri kırışık ve kuru olmamalıdır.

Related Posts:
  1. Patlıcan dolması
  2. Hıyar
  3. Biber

biber, patlıcan, bir sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt