tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Patlıcan fideleri

Fide patlıcan biber

24 26 'S. sıcak bir yerde set biber ve patlıcan bitkileri ile kutuları Üst üste 2 gün sonra Toprak kabuk formu ve fide kolay ve dostça filizlenmiş olmayan bir kutuda su 3 yemek kaşığı oranında su serpti. Mayıs'ta yakından fidan ortaya çıkışı ve fide aşağıdaki 6. gün gibi kısa sürede yeşerir, kutu 14 16 'S. bir sıcaklık ile güneşli pencere ve ışık alınır

Bu mod, fide güçlü gergin ve güçlü kökleri yapılmaz, bu nedenle kısa bir süre (7 günde 6) için gereklidir. Daha sonra sıcaklık yavaş yavaş artan güneşli hava günü ve 23 25 `C, bulutlu 18 22` C, gece 16 17 'S. olduğunu  Fidan çimlenme sonra 35 30 gün içinde bu yaprakların iki görünümünü kadar bir kutu içinde büyüyor. Haftada bir kez bu dönemde, fide sulandı.

Transfüzyonu çalışın, ya da bitki greve etkilenen  . Sulama suyunun sıcaklığı olmalıdır 25 28 `C, su savunmak için kullanmak arzu edilir.  Fidan yapmak Gübreleme kalsiyum nitrat (10 litre suya 2 yemek kaşığı kadar) bir çözüm ile her hafta alır.  Fide aydınlatma için bir pencere çerçevesi (cam) dağıtmak için 2 ila 3 gün içinde Çekmeceli üniforma oldu.

Bu broşür aşamasında iki fide (almak) nakli için hazırız. Bu tür büyük fide kolayca nakli, ve kotiledon yaprak aşamasında nakledilen fide daha başarılı.  2 3 saat önce fidan sulandırılmış almak. Toprak köklerinden çökmeye çünkü kuru toprak, fide, seçemezsiniz ve sulama sonra, kaydedilir.

Onlar tohumlama ile aynı toprak karışımı doldurun 88 veya 1010 cm fidan için en iyi boyut bardak veya kaplar. Daha sonra ılık besin çözeltisi (su 10 litre sıvı cins Duygusal sığırkuyruğu veya üre ve potasyum sülfat veya potasyum klorür 1 çay kaşığı 1 çorba kaşığı 1 su bardağı) dökün.

Eğer tencere tamamen nemli toprak karışımı rammed emin olun, sonra kotiledon yaprakları önce depresyon orta yapmak ve toprakta bitki kaldırın.  Tencere Raspikirovannuyu fidan ılımlı bir gazete kapsama 1 ile 2 gün boyunca cam kapak bir bölmesi ile, pencere pervazına yerleştirilir. Fide için temel bakım, sulama gübreleme ve soğutma sıcaklıktır.

Sulama düzenli bir kez her 5 6 gün olmalıdır  bu yüzden pota tüm toprak karışımı nemlendirmek için sulanan. Bu suyun pota altında büyük bir delik yapıyor ki, durgun engellemek için gereklidir. Fidan nakli ise, Bu (inatçı olarak anılacaktır) bitkilerin büyüme geriliği neden olabilir.  Sulanan fidan sabit sıcaklıkta su (25 `C) savundu.  İlk sulama almak sonra 6 gün yapılır.  Sulama en pansumanlar ile birleştirilmiştir.

Örneğin, ince üç litrelik kavanozda kat 10 yumurta kabukları, ezmek ve ara sıra karıştırarak 5 6 gün boyunca sıcak su dökün, ardından gerginlik ve bitkilerin üzerine dökülür. Veya hamuru uyku çay bir fincan almak, üç litre sıcak su tencereye dökün ve 5 6 gün çözümden sonra filtre ve fide üzerine dökmek.  Sığırkuyruğu 1 su bardağı ve üre veya Büyüme 2 1 çay kaşığı ile seyreltilmiş su 10 litre: fideler yavaş büyüyor ve yaprakları açık yeşil ise, onun besleyin.

Küçük, zayıf yayılan kökleri ile Yeşil, güzel bitkiler de beslenme gerekir: süper fosfat 2 yemek kaşığı ve potasyum sülfat 1 çay kaşığı ile seyreltilmiş su 10 litre.  Değil ağaç kül dökmek için saksıda büyüyen fide sırasında kötü 1 2 kez. Bir çay kaşığı 2 Mart pot için yeterlidir. Bitkiler ulaşmasını kül tutmaya çalışın.  Hastalığı önlemek için "grev kırıcı" gübreleme veya sadece sabah yapılan sulama.

Bitkiler eğmek değil yapmak için, sık sık fideler ile kutuları dağıtın.  Sıcaklık su verme  3 4 gün boyunca seçim bitkiler 20 22jS gün 10 'C gece ılık bir hava gerek sonra daha iyi bir sağkalım oranı Güneşli havalarda bir gün, 23 25 `C ve gece 18 20 'S.:

Gelecekte, aşağıdaki sıcaklığını korumak için gerekli olan  Bitkilerin Sertleştirme kalıcı bir yere iniş bir ay önce yapılır.  Dış sıcaklık üzerinde 15 `C ve varsa, gece hiçbir rüzgar yok, yavaş yavaş biber ve açık alan koşullarında patlıcan accustoming, bir pencere çerçevesi açık veya balkonda fide yapabilir, bu taslak izin vermez.

Doğru tarım biber ve patlıcan fideleri genellikle uzun değildir, kompakt, hemen her zaman yeşil bir renk, güçlü sırt ve domates çok daha az destekler.  Ekim fide sırada 12 Ağustos bırakır olmalıdır. Fidan teplichke tarım için amaçlanan ise, 10 Mayıs dikti. Açık zemin fidan bile filmin zorunlu kapaklı 5 Haziran ve 25-01 Mayıs ekilir.

Dikimden önce fideler çok toprak besin onu kaplar bir örnek com kaldı ne zaman ki, su dökmek.

Related Posts:
  1. Kabak yemekleri ve ekler renk ve lezzet
  2. patlıcan meyve
  3. Fasulye

fasulye, lahanası, patlıcan, domates, biber

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt