tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Yabani patates

Yabani patates soğan

Milattan önce birkaç bin yıldır Yabani patates Andes ilk yerleşimcilerin yaşamında büyük önem taşıyordu. Açlık bütün millet kurtuldu Bulaşık, "Chuno" olarak adlandırılan ve promorozhennaya hazırlanmış ve o yabani patates yumruları kurutulur. Bu güne kadar Andes, olarak, Hintliler söylüyordu: ". Aşk olmadan bir hayat gibi", "Kurutulmuş et olmadan" Chuno Bu ("Chuno" fasulye, mısır, vb ile değiştirildi) takas birimi olarak hizmet  Beyaz ("Tunto") ve siyah - "Chuno" iki tür edildi.

Aşağıdaki gibi "Chuno" için tarifi hakkında:  yumrular açık havada dağınık ve donma sırasında gece güneş ve dondurma kurumaya, yağmurda emmek için izin verdi;  rüzgarlı bir yerde ortaya konulan eritme yumru sonra nemin daha hızlı çıkarılması ve dikkatli peretaptyvali ayak. Daha iyi bir yumru soyma onlar özel ham deri kaplamaları arasında yer vardı kayması için;  Yukarıda açıklandığı gibi pişmiş siyah "Chuno" soyulmuş yumrular suyla yıkandı, o da "Tunto" hazırlanmış ise, birkaç hafta için yumrular su ile havuza düşürülmüştür, o güneş ve rüzgar son kurumaya bırakılır. "Tunto" yumru şeklini korur ve çok kolay oldu.

Bu tedaviden sonra, yabani patates acı bir tadı ve uzun raf kaybetti. Eğer arzu ve yabani patates, servis için reçete varsa.  İlk defa Avrupalılar, özellikle İspanyol, Peru sadece orta 16. yüzyılda "iyi lezzet unlu kökleri" çalıştı ve yer mantarı çağırdı. Ancak bu bulgu Avrupa kıyılarına ulaşmadı.

Daha sonra, İspanyol ve İngiliz gemileri Şili bir sahil kalmak yaptı ve patates saklanır. Oradan ilk kulübü ve sonra İtalya'ya İspanya çarptı.  Avrupa'da, patates zor alışmıştı. İlk Avrupalılar patates ile bir araya geldi İspanyollar, İspanya Avrupa'nın en son ülke olmasına rağmen, kendi esas hakkındaki sebze değerlendirdi. Fransa'da, patates ekiminin ilk söz yıl 1600 tarihli, 18. yüzyıla kadar yayılmasına engel bir sürü araya geldi.

İngiltere'de, ilk deneysel ekim 1589 yılı tarihlidir. Ancak 1651 yılında Prusya Kralı Friedrich Wilhelm, patates ulusal görev Almanların ekimi ilan etti.  Rusya'da, patates sırasıyla, Polonya üzerinden veya doğrudan 1757-1761 yılında Prusya gelen Beyaz Deniz ve Baltık bağlantı noktaları üzerinden olsun, ya da olabilir.

Patates ilk resmi ithalatı Peter I. yurtdışı seyahat ile ilişkili O Rusya'nın çeşitli bölgelerinde dağılım emretti patates ve yumru Rotterdam Sheremetyev'in çuval gönderilir. Bu girişim, ne yazık ki başarılı olmadı bir.  Sadece Catherine II altında "damızlık toprak elma için" tüm illere gönderen bir kararname yayınladı ve 17 yıl sonra patates Sibirya'da olmuştur ve hatta Kamçatka Yarımadası'nda var.

Ancak, patates çiftlik giriş şiddetli ayaklanmalar ve idari tedbirler eşlik etti. Gıda bazen yumrular ve yeşil patates zehirli meyveleri kullanılır beri zehirlenmesi vardı.  Patates karşı önyargı ve adının güçlendirilmiş ses, çok duymuş gibi, Alman fırıncı kuvvet çevrilen "Kraft toyfels".

Patates çiftliklerin benimsenmesi oranında olumlu sonuç verdi "toprak elma" nın boşanma ve kullanımı ile ilgili yönergeler gönderilmiş arttırmak. 1840 yılından itibaren patates altına alan yoğun büyümeye başladı ve 100 yıl patates binden fazla çeşidi vardır sonra. Var  Şu anda, patates masamıza bir değer gerçekleşti. Ve bu bir rastlantı değildir. Hububat, en fazla% 80 kuru madde için nişasta oluşturmaktadır, çünkü neredeyse beslenme patates.

Patates Proteinler çok fazla değildir, ancak diğer bitkiler daha iyi kompozisyon dengelidir.  Son çalışmalar patates orta tüketimi kilo için bir tehdit olmadığını göstermiştir. Bu patates nişastası hemen şeker ayrılır çıkıyor, ama yavaş yavaş daha sonra yağ olarak yatırılır vücutta şeker aşırı, yol açmadığını söyledi.

Hayır bugün patates çorba göre ağırlık düzeltme için bir diyet önerilen bazı uzmanlar, merak ediyorum.  Patates yeterli besinleri içerir. C vitamini içeriği, bu soğan, üzüm ve kırmızı kuş üzümü aşıyor. Patates aynı zamanda zihinsel stres ihtiyacı artar potasyum önemli bir kaynağı vardır.

Bu arada, insan vücudu (tonik ve uyarıcı iştah) üzerindeki yararlı etkileri için patates çorbası "Hipokrat çorbası" denir.  Yani, plaka, devam edin! Ama patates yemekleri pişirmek başlamadan önce, unutmayın en yararlı henüz pişmiş patates külleri veya folyo.

Ancak bu durumda, tüm besinleri korur.

patates, patates, fasulye, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt