tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

King Garden patates

Patates ve bahçe çeşitleri Kralı

bahçe patates kralı.  Için zemin patates gevşek ve kapasitesi olmalıdır. Hiçbir durumda toprağa taze gübre katmayan - hayır güz veya bahar!

Aksi takdirde hastalık, yumrular ve düşük verim kalitesinin bozulmasını önlemek değildir. Ama yarı çürümüş gübre veya kompost patates yararına kullanılacaktır - bu neredeyse iki kat verim artacak!  Huş başında, leafing çiçeklenme ve kiraz - sorunu için en iyi rehber bitki ne zaman.

Toprak yeteri kadar ısıtılır ve dikim için hazır olduğu anlamına gelir. Eğer çok erken patates istiyorsanız, durumu ile yönlendirilmelidir  (El Sıkıştırılmış ve aşağı atılmış, bu kümeleri dağıtmak için ücretsiz olmalıdır.) Ama bu durumda barınak yapamaz olmadan - don, bu Latin Amerika için çok hassas "yabancı".

Soğuk bahar toprağı doğru ısınmak için zaman geçtiğinden, böylece ekim 10 gün öncesine hazırlanmak için gerekli olan uzun sırtlar, kullanmak daha iyi olduğunda.  Küçük bir alanda bitki nasıl biz gelişigüzel deliğe patates atmak için göze ve sadece toprak ile doldurmak değildir.  özenle ve sevgiyle gerekir.

Evet, zaman biraz daha fazla harcamak zorunda, ancak sonuç mükemmel olacaktır.  Her iyi alt kısmında patates ile belirlenen üçüncü bir maça polupereprevshego gübre (veya kompost), süperfosfat bir tutam, toprak ve bu besin ile iyice karıştırın "şımartmak" koymak gerekir. Dikim yumrular bu yana, o zaman, patates bir parçası üzerinde dikim delik ortalama değer aldı.

Dikkatle izlemek, üst tohumları olan, böylece ve alt - göbek kordonu vardır, anne yumru patates eski ek yeri. Bu durumda, sürgünler daha hızlı görünür ve daha dostane olacak. Ve son olarak, her bir yumru "toz" kül. Toprak çok kuru ise

, küçük bir deliğe dökün  .  Bahar sıcak ve kuru duran varsa sığ, yaklaşık 10 cm Patates yama, ancak ekim derinliği 15 cm artabilir  Satırları arasında - az 70 cm

Prensip olarak, daha fazla değil - daha iyi serbest ekim yumru bitkileri daha iyi geliştirmek ve tepe için olacak - arasındaki mesafe en az 50 cm (biraz daha erken sınıflar için) olmalıdır daha uygun.  Sürgünler kazmak için korkmayın!  Iki üç hafta - olumlu hava koşulları altında, bir "sakal" kökleri ile ekili erken çeşitleri, genellikle kısa yeşil sürgünler ile 7-10 gün, yumru içinde filiz.

Bu noktada çok önemli bir işlem olması gerekir - tekrar toprak ile kaplı vuruyor deneyin. Bu teknik, güçlü ve yoğun meyveleri kazma birkaç gün içinde çarpıcı bir etki verir. Bu genç isyan güçleri, güneş için endişeli!  Tabii ki, hiçbir fidan aynı anda görüntülendiğinde, bu nedenle fide birkaç gün var gömmek.

Tekrar gömmek için değil size yardımcı olmak için yeni bitki örneklerinin çevresinde toprak küçük tepecikler. Bu arada, bu teknik sık sık sık sık patates çimlenme sırasında meydana soğuğunda, dönüşü sırasında yardımcı oluyor.  Aynı zamanda su, gıda ve oksijen

sürgünler 10-15 cm kadar genişlediğinde, bu hilling gerekir. Ihtiyacı Bu, yağmur ya da sulama sonra yapılmalıdır: Böylece, yumru ve kök normal ihtiyacı oksijen almak  . Ek olarak, nemli toprak kaynaklanıyor yeni kök oluşumuna katkıda bulunur. Ama en önemlisi, yumrular önemli bir derinlikte gelişiyor ve zehirlenmeye neden de bu nedenle, zararlı maddeler birikir değil sadece patatesin tadı da kötüye değil, ama.  Spud bitkiler sadece üst yüzeyi bırakarak mümkün olduğu kadar yüksek olmalıdır.

Hava sıcak ve bitkilerin işe yaramazsa dökün, sonra gevşeme geçirirler. Ancak, küçük podgresti satır ile inmeye çalışan, yüzeysel olarak yapılmalıdır. Iki üç hafta sonra tekrar, ancak çiçeklenme öncesi için - son hilling.  Çiçek tomurcukları oluşumu çözüm her çalı 1-1.5 litre harcamaları, sıvı gübre (su kova başına 1 litre) ile bitkileri beslemek için. Bu durumda toprak nemli tutulmalıdır ve çalılar okuchit besleme sonra olmalıdır.

Çiçekli bitkiler sırasında arzu opudrit kül olan - onları ve Kolorado patates böceği korkutmak için bir yol için bu ekstra besleme.  Büyüme ve çiçeklenme döneminde bitkiler sonra her 7-10 gün hakkında düzenli sulama, (yağmur ile) gerekir. Çiçeklenme sonra patates uzun bir kuraklık sadece sulama gerekir. Ve hasattan önce 20-30 gün boyunca hiç sulanan değildi.  Dersin temel düşman, geç küf bulunuyor.

Yağmurlu yaz aylarında bu sinsi hastalık tüm ürün harabe iki veya üç gün olabilir. Ancak, iyi bir havalandırma ekim teşvik bitki nadir bir yer, hastalığın güçlü yayılmasını önlemeye yardımcı olur.  Phytophthora radikal anlamına gelen bordo bulamacı veya bakır sülfat 1-yüzde çözüm olmaya devam etmektedir.

Ilk püskürtme Çiçeklenme öncesi yürütülen ve sonra her 10 gün (en azından kuru havalarda) tekrarlanır. Bu arada, erken çeşitleri gibi, neredeyse Phytophthora olmaz sadece hasta için zaman yok.  Bildiğiniz gibi, son yıllarda Phytophthora ve Kolorado patates böceği saldırıları gibi enfeksiyona duyarlı değil patates yeni çeşitleri. Ancak, genetiği değiştirilmiş çeşitleri, kural olarak, bu tür direniş olduğunu akılda olmalıdır.

Son So  sizin için.  Önerilen tavsiyelerin ilk bakışta karmaşık gibi görünüyor. İnan bana, olağanüstü bir sonuç elde, ilk kez onları takip ederek, tekrar çok sorun olmadan gelecek yıllarda ve yine bu basit kuralları yapmak istiyorum.

Related Posts:
  1. dünya çapında popüler Bow batun
  2. Patates açıklama
  3. Domates

patates, soğan batun, patates çeşitleri, batun, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt